Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ochronne/google na okulary korekcyjne


Recommended Posts

Witam,

chciałem się dowiedzieć czy używa ktoś okularów ochronnych na korekcyjne? Czy w takim wypadku w grę wchodzą tylko google? Dodam, że mam dość wąskie oprawki, które w sumie nie za bardzo "odstają" od twarzy. Proszę o jakieś konkretne modele jeśli można i żeby nie kosztowały majątku;) I bez rad w stylu przerzuć się na soczewki, bo w moim przypadku nie da rady.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ESS Land ops, ja mam średnio odstające oprawki i ładnie wchodzą, nic mi nie ciśnie a szkła nie opierają mi się na gałkach ocznych, przy czym bardzo przyjemne google i oczywiście wytrzymałe. okulary nie przeszkadzają mi nawet z maską BAT

 

1. Kotlet

 

 

2. GOGLE, nie GOOGLE!!!

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Bolle X1000 RX - mam średnio szerokie oprawki i pasują elegancko. Wytrzymałe i solidne, polecam

 

Najtańszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie kupno uvex- ivo i kontakty jednodniowe za 7 zł u optyka. Cholernie niewygodnie biega sięw okularach i goglach do tego. Okulary się przesuwają co chwila, parują do tego stopnia, że nieraz lądowały w pokrowcu i strzelać się musiałem bez korekty wzroku.

Link to post
Share on other sites

A ja tak spytam jeszcze, chociaż okularów nie noszę (pewnie wkrótce :| ): jaki jest orientacyjny koszt takich szkieł u optyka, które można w te wkładki do ESS ICE np włożyć? Rozumiem, że trzeba iść z wkładką i poprosić o takie pod wymiar? Czy to może jakiś ustandaryzowany rozmiar?

Link to post
Share on other sites

Do Ice nie wszystkie okulary wejdą, szczególnie jak ktoś ma szerokie oprawki, więc nie generalizuj. Musiałby sam sprawdzić czy korekcyjne się mu zmieszczą, a i tak będzie pewnie niewygodnie.

Szkła do wkładek tylko plastiki i zależy jaka masz wadę wzroku, najtańsze (a ja na takie się załapałem) to stówa komplet ze wstawieniem. Każde szkło korekcyjne jest docinane/szlifowane z takiego dużego okrągłego i to jest jedyny standard ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...