Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kable, konektory do baterii i silnika (wsuwki płaskie 3mm), plus takie oczywistości jak cynę, pastę lutowniczą, koszulki termokurczliwe...

Jeśli nie zakładasz mosfetu (co też bym polecał), to lutujesz tak samo, jak oryginalne kable. Z tym, że możesz musieć rozkręcić GB, żeby się wygodnie dostać do styków, zaś przy mosfecie stare kable można wykorzystać na sygnałowe.

 

Btw lutowałeś już kiedyś? Bo jak nie, to najpierw poszukaj choćby tutoriali na YT i poćwicz na czymś, czego nie szkoda. Pytam, bo Twoje pytanie trochę to sugeruje ;)

 

Edit: Było pisać, że chodzi o MP5K Galaxy... Skoro i tak zadałeś podobne pytanie w tamtym temacie, to i to mogłeś zawrzeć.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Można jakieś złącze np. xt 60 jest na w ujagro w dobrej cenie. Albo w modelarskich.

Kable chyba lepiej na stało do silnika wtedy masz mniejsze opory, a jak pisze w temacie o mostach to bardzo małe wartości mają znaczenie.

średnica kabli to chyba 1.5mm2

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites

XT60 jest lepszy od Deansów, ale za duży na MP5K. I dużo mniej popularny w airsofcie.

W tej replice pod żadnym pozorem nie powinno się lutować kabli do silnika - wyjęcie go z chwytu to podstawa rozbierania Kurza (gb v3 + długi silnik, ot, taka hybryda).

Aha, naprawdę chcesz najpierw delikatnie zagiąć wsuwki na silniku tak, żeby się w chwycie mieściły, a dopiero potem je lutować - moje były łamliwe, a w ten sposób nie trzeba ich rozlutowywać ;)

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odświeżam, żeby nie zakładać nowego tematu o tym samym.

Jaką długość potrzeba kabli do repliki M4 z wysuwaną kolbą(w niej batka). W teorii spokojnie po metr czarnego i czerwonego wystarczy, ale jednak zawsze musi zostać, no i nie idzie po lini prostej. Dodam, że chciałbym dołożyć również mosfet.

 

Po metr każdego + deansy i koszulki. Styknie?

Jak dobrze zrozumiałem najlepiej do silnika dolutować kable żeby nie tworzyć niepotrzebnych oporów?

Gdzie ładować mosfet w replice? Niewiem gdzie mi się to zmieści..

1,5mm^2 raczej przecisną się wszędzie?

Link to post
Share on other sites

KicpA ty nie odpowiadasz na PW - pytałem o MOSFET i żadnej odpowiedzi:< Duża różnica między stykami, a lutem do silnika?..

 

Jeszcze pozostały pytania:

Po metr każdego + deansy i koszulki. Styknie?

Gdzie ładować mosfet w replice? Niewiem gdzie mi się to zmieści..

1,5mm^2 raczej przecisną się wszędzie?

Link to post
Share on other sites

No dobra wszystko jasne. Czyli po metr przewodu mi starczy tak czy inaczej? Jeszcze powiedzcie mi czy znaczna różnica jest między stykami a lutem przy silniku, bo w sumie raczej na tyle często repliki rozbierać nie będę, żeby mi to bardzo przeszkadzało.

 

A no i jeszcze czy mosfety typu Gate 3.2 też wcisnę w prowadnicę? To już trochę większe cacko.

Link to post
Share on other sites

Kup normalne wsuwki,i nie baw się w żadne lutowanie.Opór jest na tyle mały,że go w asg nie odczujesz ;p.

Co do gate'a.Wymiary masz na stronie sklepu.Zmierz sobie średnicę prowadnicy i będziesz wiedział.Bardziej bym się martwił tym,czy zmieści ci się on tam razem z baterią. :)

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie widzę sensu układów tego typu (jak już, to ASCU, ale to insza bajka)... Burst i kontrola rofu to IMO zbędny bajer, a mosfety bez tego kosztują 4-krotnie taniej.

 

Metr przewodów starczy nawet na dwie repliki - zależy od tego, ile zapasu weźmiesz, ile tych kabli będzie sterczeć z repliki i ile zmarnujesz na nieudanych próbach :wink: Dla przykładu - w G36 potrzeba ~40 cm kabla (razy 2 oczywiście).

Znaczącej różnicy między wsuwkami 3 mm a lutowanymi przewodami nie zauważyłem, no, może poza duużo łatwiejszym rozkładaniem.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...