Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. potrzebuję pomocy wyborze repliki z poniższych:

 

G3 https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/t3-k1_jg-1017.html

 

G36 https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/g608-4_jg-1374.html

 

Opinie, działanie w praktyce itp.

PS. robię reko. BW 16 brygady pancernej (jak to pomoże)

 

Pozdrawiam.

G.

Edited by jozio_pl
Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie do reko? G36 brak tylko oznaczeń, a G3 jest wprawdzie z plastiku, ale wygląda w porządku. Rekonstrukcja nie oznacza przecież posiadania ostrej broni. :zastanawia: Chyba, że BW 16 panc ich nie używa.

 

Nie zmienia to faktu, że z przyczyn wyżej wymienionych brałbym G36. Choć G3 ma akurat super klimat.

Link to post
Share on other sites

G3 JG - posiada naprawdę fajny klimat i daje dużo radochy z używania, ale po pewnym czasie zaczyna niemiłosiernie trzeszczeć body. No i w sumie masa repliki też nie za bardzo odpowiada realnej. Ponadto G3 jest specyficzne i nie każdemu pasuje - jeżeli masz możliwość to pomacaj i przymierz się do tej repliki. Technicznie - strzela i dopóki się nie grzebie to nie ma większych problemów :)

Jeżeli będziesz już brał G3 to lepiej dozbieraj do Sar tactical rifle CA z metalowym body.

 

G36 - wygodne - lepiej trzymało mi się tylko aug'a i p90 (ale jest to moja prywatna opinia). Co do technicznych rzeczy to nie wiem - mam wersję od cymy, a technicznie pewnie się różni mocno od JG :)

 

Pozdrawiam

misiakow

Link to post
Share on other sites

O tych replikach są bardzo długie tematy na tym forum na temat ich zalet i wad. warto gdybyś je przeczytał. Każdemu podoba się coś innego. Ten temat jest pokroju Wolisz bialy czy czarny.

Sam musisz zdecydować co wolisz. Gieta ma nie watpliwy urok który i działa na mnie. dlatego na twoim miejscu kupił bym gietke.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie do reko? G36 brak tylko oznaczeń, a G3 jest wprawdzie z plastiku, ale wygląda w porządku. Rekonstrukcja nie oznacza przecież posiadania ostrej broni. :zastanawia:

 

Oj, aj, au!

 

Przegiąłeś "troszeczkę".

Ze mnie żaden znawca, ale po przeczytaniu na forum tego i owego wiem, że:

 

 

To g36 jest wersją eksportową, w wersji używanej przez BW:

-zamiast szyny powinna być luneta, a najlepiej to HKV

-wszystkie G36 JG mają za krótkie kolby (od wersji C)

-brak oznaczeń

-złe oznaczenia selektora

-potrzebne przerobienie śrubek na piny

 

A co do G3:

To jest cywilna parawyborowa wersja - G3/SG1

W BW tą rolę pełni G3A3 z lunetą, nazywane G3ZF

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...