Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria


Guest Macio8

Recommended Posts

Witam, przejrzałem tematy o bateriach lecz nie znalazłem paru pytań (może źle szukałem, za co przepraszam). Czy po zakupie repliki ze stockową baterią należy ją naładować i potem rozładować strzelając z repliki czy też rozładować rozładowywarką ? Co jeśli po strzelance zostanie mi tak z 30% bateri, nie rozładuję jej i potem przed strzelanką za tydzień, znów ją naładuje do 100%, będzie działać tak samo czy może też moc tej bateri spadnie ?

Link to post
Share on other sites

Może być tak, że dostaniesz już batkę która jest do kitu i jedynie co na niej zrobisz to przestrzelisz karabin.

 

Ale jeśli masz kumpla który posiada ładowarkę mikroprocesorową to poproś go o sformowanie jej :happy:

 

MI-MH nie ma pamięci ładowawczej, więc można je ładować kiedy się chce, lecz i tak batka dostaje po dupie.

Link to post
Share on other sites

Zależy jak trafisz :icon_biggrin:

 

Naładuj na mikroprocesorowej u znajomego i miej nadzieję, że da radę :icon_biggrin:

 

Taka prawda. Baterie stockowe od krakmanów ładowane na stockowych wolnoładowarkach umierają błyskawicznie śmiercią naturalną. Ogniwa nie trzymają prądu to podstawowy problem. Odkąd nabyłem mikroprocesorówkę widzę co się dzieje z moimi starymi bateriami które były ładowane na wolnoładowarkach. Ładuję baterie na full. Wytrzymuje około 2h. Z tym, że nie ma znaczenia to ile wystrzelę magazynków. Tutaj po prostu chodzi oto, że prąd ,,ucieka". Ludzie głowią się, czemu tak szybko batka pada, nowicjusze myślą, że to kwestia pojemności. Doświadczenie nauczyło mnie, że nie ma co inwestować w baterię bez inwestycji w ładowarkę mikroprocesorową. Za 150zł masz dobrą mikroprocesorową ładowarkę TURNIGY(wiadomo, że są lepsze i droższe, ale to bardzo optymalne rozwiązanie), do tego za 100 zł złożysz sobie baterię w sklepie modelarskim na ogniwach G&P i masz inwestycje na parę lat. Co najważniejsze idziesz na strzelankę bez stresu, że zaraz batka padnie.

Link to post
Share on other sites

Jak się ma sprawa z stockowymi batkami w czasie zimy ? Czytałem że można obłożyć np tą folią ratunkową która trzyma ciepło, na ile taka bateria mi wystarczy ? Inna sprawa to taka że posiadam 1 gównianą batkę No-name z jakiegoś starego "AEG'a" o ile to można tym nazwać, czy jeżeli naładowałbym 2 baterie i pierwsza mi się rozładuje to ta druga, będzie działać czy może też straci dużo ?

Link to post
Share on other sites

Kolego gotrik, pokażesz jakiś sklep gdzie składają batki? Osobiście mnie to zainteresowało no i być może taniej wyjdzie niż kupno batki. Dodam, że mam też zaufanie do G&P :icon_biggrin:

 

Ewentualnie w grę wchodzi IBAX B6, dasz 150zł. Żałował nie będziesz.

 

W zimę ... zależy od batki i jak trafisz. W zimę, rady czasem nie dają dobre batki.

Z pomysłów typu 'obłożenie folią' nigdy nie korzystałem, więc nie powiem.

 

Ładując dwie batki gówniane, masz pewnie więcej pewności, że któraś Ci pociągnie stosunkowo długo :icon_biggrin: No i oczywiście mało strzelaj, innymi słowy oszczędzaj prąd :icon_biggrin:

Edited by Tomek_GGRS
Link to post
Share on other sites

Jak się ma sprawa z stockowymi batkami w czasie zimy ? Czytałem że można obłożyć np tą folią ratunkową która trzyma ciepło, na ile taka bateria mi wystarczy ? Inna sprawa to taka że posiadam 1 gównianą batkę No-name z jakiegoś starego "AEG'a" o ile to można tym nazwać, czy jeżeli naładowałbym 2 baterie i pierwsza mi się rozładuje to ta druga, będzie działać czy może też straci dużo ?

 

Przerabiałem ten wariant. Pomyślałem, że stare baterie nadadzą się do nowej repliki. Obie naładowałem do pełna na MIKROPROCESORÓWCE. Po rozładowaniu pierwszej(jakieś 2h pracy, może 8magów) podłączam drugą. Totalnie rozładowana. Niestety słaba jakość ogniw+wielokrotne ładowanie na wolnoładowarkach sprawiły, że baterie są do wyrzucenia. Spróbuj zrobić najprostszy test naładuj baterię wieczorem i sprawdź czy rano będą działać i ile.

 

Kolego gotrik, pokaże jakiś sklep gdzie składają batki? Osobiście mnie to zainteresowało no i być może taniej wyjdzie niż kupno batki. Dodam, że mam też zaufanie do G&P :icon_biggrin:

 

Ewentualnie w grę wchodzi IBAX B6, dasz 150zł. Żałował nie będziesz.

 

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/

 

Ja załatwiam to w ich fili koło hali targowej w Krakowie:)

Link to post
Share on other sites

Czy może stać się coś nie porządanego z repliką jeśli używam takich gównianych bateri oraz czy długość działania bateri zależy od czasu jej używania czy od ilości wystrzelonych kulek ?

 

 

Przepraszam za ten podwójny post, kliknąłem przypadkowo cytuj zamiast edytuj :/

Edited by Macio8
Link to post
Share on other sites

Kolego 2 lata na forum i zadajesz tak tendencyjne pytania że aż oko boli jak się to czyta.

Ogarnij się zgłębiaj temat w postach zawartych na forum a jak już nie znajdziesz odp. na swoje pytania to pisz bo na razie to zamulasz.

 

"Czy może stać się coś nie pożądanego z repliką jeśli używam takich gównianych bateri ?"

 

ODP.

Nic się nie stanie jak bateria ma słaba wydajność to replika przestanie strzelać.

Link to post
Share on other sites

Dwa lata na forum ponieważ kiedyś się zarejestrowałem bo chciałem coś sprawdzić teraz wracam do ASG, przepraszam wiem że może te pytania są głupie, ale wolę się zapytać za dużo niż potem żałować :D

Link to post
Share on other sites

Jak używałem NIMH to w zimę ładowałem dzień przed strzelaniem. Z rana ( w dniu strzelania) było doładowanie , potem owijałem w cienką piankę .

Po wyjściu w teren podpinałem 1 baterie do repliki(tuż przed samym strzelaniem) 2 siedziała za pazucha na klapie( (aby nie marzła).

Pianka była cienka w granicach 2-3 mm ale jak jak obkleisz jeszcze taśma to zmniejszy objętość.

Po tym zabiegu pakiet stick 8 ogniw wchodził spokojnie w rure gazowa i pod dekiel w AK 74 CM40C.

 

Ilość wystrzelonej ammo uzależniona od jakości pakietu, mocy sprężyny i paru innych rzeczy .

Mając 2 szt stick 1500 mAh FF w zimie spokojnie wystrzelałem 3600 szt ammo na sp130.

Ale wszystko uzależnione jest w jakim stanie jest pakiet i czym sie go ładuje.

 

W dobie tanich pakietów LIPO nawet 2S jest lepszy niż NIMH na zimę.

Zrób rozpoznanie u siebie kto ma ładowarkę do lipo nawet ta najprostsza co ładuje przez złącze balansera i pomysł nad zakupem jakiegoś ( często tańszego pakietu Lipo niż NIMH) i tu proponuje pakiet 2S jak się boisz o bebechy w stocku.

 

Największym problemem w AK jest dobranie pakietu lipo mieszczącego się pod dekiel i tu niestety aby zachować wygląd trzeba zapłacić za mała pierdolę typu lipo-stick mieszczącego sie pod dekiel.

Na forum znajdziesz tematy dotyczące tego zagadnienia poczytaj i dokonaj wyboru.

 

Na koniec chce zasygnalizować (że chytry 2 razy traci) lepiej kup raz a dobrze.

Link to post
Share on other sites

Chyba, że przeniesiesz sobie kabelki na tył, a batkę będziesz miał w ładownicy znajdującej się na kolbie.

 

Warto zmienić okablowanie na niskooporowe, włożyć mosfet, oraz zmienić łożyska na kulkowe :) - ale to z biegiem czasu.

 

A na zimę, po prostu wymień sprężynę na lżejszą z M120 na M110 np :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...