Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabinek snajperski - wybór.


Recommended Posts

Witam!!!

 

ASG to dla mnie nowość, którą jestem bardzo zainteresowany. Potrzebuję opinii osób, które znają temat od podszewki.

Poczytałem dostępne na stronie WMASG testy replik, które można zakupić na naszym rynku.

Szukam karabinka snajperskiego z możliwością tuningu, do którego dostępność części na rynku będzie bardzo istotna.

Szczególnie zainteresowany jestem repliką Bar10 G, Snow Wolf 04 (M24).

Jak sądzicie, czy to będzie dobry wybór?

Wiem, że Bar jest produkowany przez więcej niż jedną firmę, którą wybrać?

Może powinienem zwrócić uwagę na jakiś inny karabinek, jakiejś innej firmy?

Proszę o podpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że wymaga to dużych nakładów finansowych, sprawnościowych …. Musisz być zawsze o kilka metrów dalej niż przeciwnik ze szturmu …. (tzn w tematyce ASG Twoje kulki muszą lecieć dalej niż innych :wink: - nakład finansowy ….) liczę się z tym.

Można powiedzieć, że mam doświadczenie w tematyce, ale spoza ASG.

„Snajperstwo” to przecież nie tylko strzelanie…. Choć jest ono jej częścią :icon_biggrin:

Dziękuję za cenne uwagi ;) i pozdrawiam!

 

M24 od SW to kupa nic nie warta ale z bara10 od JG da się coś zrobić pod warunkiem że masz 2000 zł na tuning. Inaczej sobie snajperstwo odpuść.

 

 

Czyli mogę śmiało zainwestować w ten karabinek? z dalszą rozbudową .....

A jak z częściami do tuningu?

Link to post
Share on other sites

Nie stać Cię. Z tym co dostaniesz pod choinkę nadal nie będzie Cię stać. Możliwe, że nawet dopiero dzień dziecka pomoże. Poczytaj tematy przyklejone w dziale "karabiny wyborowe. Znajdują się u góry działu. Znajdziesz tam temat "zielony snajper". Zapoznaj się. Nota bene, czemu tego tematu nie ma przyklejonego w tym dziale? To pytanie do modów było.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Nie stać Cię. Z tym co dostaniesz pod choinkę nadal nie będzie Cię stać. Możliwe, że nawet dopiero dzień dziecka pomoże. Poczytaj tematy przyklejone w dziale "karabiny wyborowe. Znajdują się u góry działu. Znajdziesz tam temat "zielony snajper". Zapoznaj się. Nota bene, czemu tego tematu nie ma przyklejonego w tym dziale? To pytanie do modów było.

 

 

Nie zwracając uwagi na Twoją arogancję młody człowieku…… swą ambitną propozycją nie odpowiedziałeś na moje pytanie!!!

 

Ale pozwolę sobie zacytować jedną z wypowiedzi, którą tam znalazłem :

 

„….To powołanie. Decydując się na bycie snajperem, rezygnujesz z 90% akcji, które mógłbyś przeżyć biegając z elektrykiem. By być snajperem musisz doskonale znać metody kamuflażu oraz poruszania się oraz być niesamowicie cierpliwym. Niekiedy przez kilkugodzinną rozgrywkę nie oddasz ani jednego strzału”

 

Może nie interesuje mnie bieganie i „wywalanie” po 400 bądź więcej kulek na jednym spotkaniu…. Takimi odpowiedziami nie zachęcasz do poznania tego czym jest ASG.

Link to post
Share on other sites

Cytat, który przytoczyłeś był napisany przeze mnie.. I z perspektywy czasu, jakiś rok-dwa lata temu doszedłem do wniosku, że napisałem to zdecydowanie zbyt zachęcająco ;). Chodzi mi o to, że naprawdę zabierając się na dłuższą metę za replikę "snajperską" (choć te, które podałeś są nimi tylko z wyglądu i potrzeba naprawdę sporo kasy i pracy, by osiągnąć zadowalający efekt) - zrezygnujesz z mnóstwa smaczków jakie niesie ze sobą Airsoft.

 

Osoby zaczynające, które chcą zostać w Airsofcie snajperami spotykamy tutaj bardzo często. Powiedzmy, że połowę z nich udaje nam się nawrócić. Osoby, które nas nie posłuchają (czyli te 50%) dzielą się zazwyczaj na trzy kategorie:

- takie, które nie będą zadowolone z repliki i ją sprzedadzą po paru miesiącach, lub nawet tygodniach (zerknij sobie ile sprężynowych snajperek wystawionych jest w "Komisie");

- takie, które nie będą zadowolone z repliki i zniechęcą się z jej powodu do Airsoftu;

- takie, które rzeczywiście poczują klimat tej roli i pomimo słabej repliki będą czerpać z tego frajdę.

 

Owszem, Ci ostatni się zdarzają, ale uwierz, że bardzo rzadko. Jeśli nie masz na razie więcej funduszy, zdecydowanie lepiej zainteresować się repliką elektryczną w tej cenie. Będziesz miał znacznie większe możliwości - spróbujesz sam, co tak naprawdę podoba Ci się w Airsofcie. A jeśli nadal będziesz chciał celnie postrzelać z ukrycia, itp? Nikt nie broni używać Ci elektryka w tej roli - w końcu to nie wygląd repliki, a sposób jej używania robią z Ciebie snajpera. W dodatku - co jest dość śmieszne, ale prawdziwe - repliki elektryczne w cenie, w której znalazłeś interesujące Cię sprężynówki - mają lepszy zasięg i celność od tych sprężynowych.

 

Moja rada - zacznij od elektryka. Zobaczysz na czym stoisz, nikt nie broni Ci w międzyczasie zbierać pieniędzy na sprężynową snajperkę. Po pewnym czasie sam dojdziesz do wniosku, w jaki sposób się chcesz bawić - a wtedy zgromadzone fundusze posłużą czy to na sprężynową replikę, czy na tuning elektrycznej, czy na jakiekolwiek inne cele.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie SR 25 i na ile będzie cię stać na tyle zrobisz, nie jest to spring więc jak zostaniesz na niższym poziomie tuningu replika spełni swoją role jako zwykła replika szturmowa. Jak będziesz miał na tyle zapalu i pieniędzy możesz zrobić coś mocnego z tego ;)

Link to post
Share on other sites

Cytat, który przytoczyłeś był napisany przeze mnie.. I z perspektywy czasu, jakiś rok-dwa lata temu doszedłem do wniosku, że napisałem to zdecydowanie zbyt zachęcająco ;). Chodzi mi o to, że naprawdę zabierając się na dłuższą metę za replikę "snajperską" (choć te, które podałeś są nimi tylko z wyglądu i potrzeba naprawdę sporo kasy i pracy, by osiągnąć zadowalający efekt) - zrezygnujesz z mnóstwa smaczków jakie niesie ze sobą Airsoft.

 

Osoby zaczynające, które chcą zostać w Airsofcie snajperami spotykamy tutaj bardzo często. Powiedzmy, że połowę z nich udaje nam się nawrócić. Osoby, które nas nie posłuchają (czyli te 50%) dzielą się zazwyczaj na trzy kategorie:

- takie, które nie będą zadowolone z repliki i ją sprzedadzą po paru miesiącach, lub nawet tygodniach (zerknij sobie ile sprężynowych snajperek wystawionych jest w "Komisie");

- takie, które nie będą zadowolone z repliki i zniechęcą się z jej powodu do Airsoftu;

- takie, które rzeczywiście poczują klimat tej roli i pomimo słabej repliki będą czerpać z tego frajdę.

 

Owszem, Ci ostatni się zdarzają, ale uwierz, że bardzo rzadko. Jeśli nie masz na razie więcej funduszy, zdecydowanie lepiej zainteresować się repliką elektryczną w tej cenie. Będziesz miał znacznie większe możliwości - spróbujesz sam, co tak naprawdę podoba Ci się w Airsofcie. A jeśli nadal będziesz chciał celnie postrzelać z ukrycia, itp? Nikt nie broni używać Ci elektryka w tej roli - w końcu to nie wygląd repliki, a sposób jej używania robią z Ciebie snajpera. W dodatku - co jest dość śmieszne, ale prawdziwe - repliki elektryczne w cenie, w której znalazłeś interesujące Cię sprężynówki - mają lepszy zasięg i celność od tych sprężynowych.

 

Moja rada - zacznij od elektryka. Zobaczysz na czym stoisz, nikt nie broni Ci w międzyczasie zbierać pieniędzy na sprężynową snajperkę. Po pewnym czasie sam dojdziesz do wniosku, w jaki sposób się chcesz bawić - a wtedy zgromadzone fundusze posłużą czy to na sprężynową replikę, czy na tuning elektrycznej, czy na jakiekolwiek inne cele.

 

Pozdrawiam.

 

 

Wszystko rozumiem, ale tak jak napisałem potrzebuje dobrego materiału do tuningu.

Wymieniłem te repliki bo na ich temat znalazłem sporo informacji – również o tuningu.

Nie znam replik ASG w sensie praktycznym i chciałem dowiedzieć się czegoś na ten temat od osób, które mają z nimi do czynienia na co dzień.

Nie napisałem ani słowa na temat finansów. Rozumiem, że te które wymieniłem to tanie repliki – i zostałem chyba zaszufladkowany …….

Byłem w kilku sklepach, gdzie w większości proponowano mi repliki między 300 – 600 zł. Rozumiem, że tuning to kolejne 1000 – 1500 zł i oczywiście liczę się z tym.

Pozostanę przy poszukiwaniach sprężyny do tuningu.

Miałem troszkę do czynienia z kamuflażem….chciałbym zobaczyć jak to jest w ASG.

Rozumiem, że to co wymieniłem się nie nadaje. Poszukam czegoś innego.

Dzieki.

Link to post
Share on other sites

Według mnie, co prawda nie każdy się zgodzi ale jeśli chodzi o snajperkę to polecam SWD od a&k. Tania w stock 500fps dosyć łatwa do tuningu, wymiana gumy HU plus prec lufa dobrej jakości, części stalowe zespołu spustu itp, plus dobra luneta to napewno taniej niż klasyczne snajperki. Ale takie swd to nie ten sam klimat co zwykła snajpa :P nie wiem czy mam troche racji jak coś to niech ktoś mnie poprawi ;P

Link to post
Share on other sites

To powinno Cię zadowolić

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/172695

Zaznaczam, że nie jestem żadnym znajomym sprzedającego.

Trzeba naprawdę sporo wydać by replika spełniała wymagania 'snajperskie' Ba, sam mam sprężynę z 530 (na oko)fpsami. Problem jest taki, że mój kałach cymy ma taki sam zasięg tylko lepszą szybkostrzelność:)

Powinieneś też pamiętać o jakiejś broni bocznej.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym sam zmienić replikę i zobaczyć jaka jest różnica w osiągach, ale dziękuje za propozycję.

Szukam czegoś na wzór Bar10. Poczytałem troszkę bardziej wnikliwie na forum WMASG i chyba Bar nie będzie złym zakupem + tuning.

Jeżeli chodzi o broń dodatkową - to posiadam COLT 1911 Tokyo Marui powinno wystarczyć na początek ;)

Link to post
Share on other sites

to napewno taniej niż klasyczne snajperki. Ale takie swd to nie ten sam klimat co zwykła snajpa :P nie wiem czy mam troche racji jak coś to niech ktoś mnie poprawi ;P

 

SWD - Snajperskaja Wintowka Dragunowa - Снайперская Винтовка Драгунова (cyrylica od cici Wiki)

 

Jeden z najbardziej rozpoznawanych i "klasycznych" karabinów snajperskich na świecie. Ja tu czegoś nie rozumiem...

 

Poważnie, zacznij od szturmowego elektryka, którego potem bardzo zgrabnie na snajperkę przerobisz. Wtedy będziesz miał replikę, która strzela daleko i celnie, a gdy będzie potrzeba, to i magiczny tryb auto działa. Tak w tej chwili na świecie produkowana jest niejedna broń długa ostra, aby, przy wymianie modułów, mogła służyć zarówno jako karabin wyborowy, jak i szturmowy.

Link to post
Share on other sites

A czemu odstrasza Cię bateria? Lipo trzyma przy dużym zróżnicowaniu temperatur i pozwala na oddawanie strzałów bez konieczności przeładowania po każdym pociągnięciu spustu. A to słychać i może zdradzać Twoją pozycję. W AS jest to bardzo ważne, ponieważ nie masz wiele większego zasięgu, niż karabiny szturmowe. Często w produkcji są elektryczne snajperki, aby uniknąć właśnie tego efektu.

 

Co ciekawe, miałem w rękach kilka zamków od springów i wg. mnie 4taktowe są głośniejsze, ale to tylko moje wrażenie.

Edited by Lookit
Link to post
Share on other sites

Poczytałem troszkę jeszcze forum, rzeczywiście "snajper" w ASG to dość charakterystyczna rola - i nadal jestem za ;).

Najprawdopodobniej będzie to Bar. Ale i coś przy boku na krótkie dystanse np: CM041K... zawsze można z tym pobiegać, a w między czasie robić tuning Bar-a.

Dziękuję za cenne uwagi i wskazówki Was jako użytkowników.

 

Pozdrawiam

LP

Link to post
Share on other sites

Sam chciałem pełnić rolę snajpera lecz użytkownicy tego forum w trochę dosadny i czasem niezbyt miły sposób wybili Mi to z głowy.Po części dziękuję Wam bardzo :wink: Również wczytanie się w forum coś dało.

Snajperka jednostrzałowa jest droga.Za ok 2k i więcej kupujemy praktycznie sam korpus,który musi być mocny,potem wymiana większości elementów by replika dość mocno przewyższała szturmówkę w zasięgu i celności to kolejne kilka set złotych.Drugim aspektem snajperstwa jest teren i czas rozgrywki.Nie zabawisz się w cichego łowcę na strzelance,która trwa 5-7h na małym terenie.Te czynniki przesądziły o mojej karierze :icon_cry:

 

Jednak znalazłem wyjście z tego.Karabinek wyborowy :D Czyli coś pomiędzy szturmówką,a snajperką. Bliższy zasięg w zależności od mocy.Mogę również oddać kilka strzałów bez przeładowania i tak bardzo nie ogranicza Mnie czas rozgrywki bo,aż tak bardzo kampić nie trzeba .Cena również też jest mniejsza lecz pistolet trzeba mieć pod ręką.

Link to post
Share on other sites

Skoroś zdecydowany a i kasę masz to proponuję to: http://allegro.pl/maruzen-type-aps-96-od-i2009453433.html

 

Składałem, wiem co siedzi w środku i sam z reszta dobierałem komponenty. Jeśli w czasie kiedy nie widziałem tej repliki nic nie zostało zepsute/zmienione to po przegladzie ta replika jest pełnoprawną snajperką.

 

Niedawno na allegro wisiał drugi, podobny egzemplarz, odrobinę taniej, też z resztą przeze mnie składany ale widocznie się sprzedał. Konfiguracja była identyczna poza lufą zewnętrzną i zdaje się lufą (PDI i Promyk).

Link to post
Share on other sites

Ach te snajperstwo...

Siedze w temacie 2 porzadne lata i ciezka sprawa musze Ci powiedziec.

Odwiedzilem wszystkie sklepy w Warszawie i poza nia - 100% osob odradzilo mi zakup snajperek

Ze SW odrazu zrezygnuj - oszczedzi Ci to wiele klopotow i nerw

 

Na replike,zeby byla cos w stylu snajperki trzeba wydac 1000 na replike i 2000 na tuning + oczywiscie dodatki i tuning...

 

Koledzy dobrze Ci doradzili - kup elektryka,ale go nie tuninguj - elektryczna snajpa to nie to samo co sprezynowa ^.-

Ja kupilem SW-04,ale to taki crap,ze oddali za to kase,wiec dostalem 2 szanse.Kupilem teraz elektryka i sobie pomalutku zbieram na snajperke - z tej decyzji jestem bardzo zadowolony.

 

Moja rada - nie kupuj tanich snajperek,polecam (NIE NA WLASNYM DOSWIADCZENIU!) vsr-10 TM/CA m24

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...