Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P226 WE


Recommended Posts

Dzisiaj, przeglądając fejsa gunfire, zobaczyłem zdjęcia prototypu p226 od WE. Na portalu nic o nim nie ma. Czy ktoś jest w stanie udzielić mi o nim jakichś informacji? Czy lepiej czekać na niego czy kupić KJW? Niestety nie mam wystarczających funduszy na TM, a replika pistoletu to u mnie konieczność.

Link to post
Share on other sites

Jak widzisz w newsach, powstała jego finalna wersja ( dopiero... ). IMO koło lutego powinni wrzucić go do sprzedaży detalicznej.

 

A czy jest lepszy od KJW? Tego nie wie nikt, bo go jeszcze nikt nie ma- proste. Ktoś kupi, wystrzeli XXX kulek i wtedy się okaże co z nim jest. Tyle.

Link to post
Share on other sites

Andyss, moje przewidywania co do tej repliki, po doświadczeniach ze wszystkimi bodaj modelami klamek WE dostępnymi na rynku nie są optymistyczne. Stawiam mniej więcej tak: farba BĘDZIE złaziła, klamka BĘDZIE sie psuła i NIE BĘDZIE rewelacyjnie wykonana. A stop zapewne będzie równie kupowaty, co w poprzednich ich modelach. To nawet nie to, że w 1911 te składowe są jakoś wybitnie badziewne. Po prostu 1911 jest dużo, więc i wydaje się, ze są bardziej awaryjne. Ale wszystkie ich repliki rypią się na potęgę, w porównaniu z innymi firmami. Nie mówię tu o długich GBB bo w tych słabo się orientuję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Już zakupiony :)

 

Pierwsze wrażenia: ok, jest to Sig 226. Nic więcej, nic mniej. Rozpieszczony przez stal na AEGach poczułem lekki niedosyt macając replikę full ZnAl. No ale jak by nie patrzeć stali tam być nie może :D

 

Replika bardzo przyjemnie leży w ręce. Miałem wcześniej Glocka 18c KSC/KWA i 1911 WE - P226 mi zdecydowanie najbardziej odpowiada. Nic nie grzechocze, zamek z korpusem bardzo dobrze spasowane (nie ma kiwającego się zamka i wielkiej szpary jak w klockach). Wyważenie lekko ciąży na lufę bez maga, z wsadzonym magiem środek ciężkości jest idealny!

 

Zamówiłem guna z 2ma dodatkowymi magami. Od razu jeden zaczął puszczać gaz po załadowaniu. Leci jeszcze w tym tygodniu na gwarancję. Mag dołączony do repliki i drugi dodatkowy spisują się bez zarzutu. Na 1 napełnieniu udało mi się wystrzelić całego maga +2-3 kulki w temperaturze ~17st.C.

 

Gun jest aż za dobrze nasmarowany - trochę silikonu jest na HU, replika musi się przestrzelać, żeby dobrze podkręcać kulki.

 

Jeśli chodzi o zasięg to jest OK jak na boczniaka 260 FPS. Nie jest to AEG, nie będzie walić na 60+ metrów. Na 20-30M można spokojnie szaleć. Przynajmniej wiem, że w CQB nie rozwalę nikomu twarzy a do lasu żaden gaziak na GG raczej się nie nada :)

 

Trzeba uważać z doborem kabury dla wersji z szyną RIS - większość Kydexowych kabur jest do wersji bez szyny, więc trzeba albo lekko podpiłować kydex albo kupić wersję dedykowaną do p226 Railed.

 

Generalnie nie jest to TM ze szkieletem Guardera. Ale trzyma się lepiej niż KJW w moim odczuciu. Kopie bardzo przyjemnie i jestem zadowolony z zakupu. Jako boczniak spisze się w sam raz.

Link to post
Share on other sites

Miałem 2011 WE (1911 Hi-Capa) przez ponad 2 lata i jedyny problem jaki miałem to sprężyna trójpalczasta. ŻADNEGO odłażenia farby i innego marudzenia nie było. Właśnie dlatego wziąłem WE - raz miałem i strzelał lepiej niż klocek KSC/KWA.

 

Zobaczymy za 5-6 miechów, ale jakoś wykonania nastraja raczej optymistycznie, w przeciwieństwie do KJW.

 

edit:

żeby wyrobić kaburę Spec Ops z kydexu bawiłem się nią już dobrych kilkadziesiąt razy w wyjmowanie i wsadzanie. Kabura zdążyła się już zeszlifować i dopasować a na zamku żadnych zadrapań oprócz MALUTEŃKICH otarć na rogach zamka (mogę uploadować zdjęcia dla niedowiarków :) )

Edited by Kakaroth
Link to post
Share on other sites

Od klocka KSC to akurat nietrudno, żeby strzelało lepiej :D.

 

Cóż, czekamy na pierwsze awarie, będą zapewne wynikały z jakości materiału która w WE jest straszliwie niska.

Starannie usuwaj piach z gnata bo piasek plus smar daje nam breję które IDEALNIE wszystko ściera, zwłaszcza gównolit. I ze smarem nie przeholuj.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kakaroth, możesz dać linka do kabury, bo ja na SpecOpsie nie widzę takiej kabury?

 

Jak tam klamka, dalej bangla dobrze czy coś się dzieje? Mam smaka na tego Siga, bo jakoś Glocki mi się znudziły, a Colt jest za duży :)

Link to post
Share on other sites

Szybki update:

1 butla gazu zużyta, gun jak strzelał, tak strzela :D Przy temp -3 st.C. opróżnienie magazynka nie było żadnym problemem (mini milsim 2 tyg temu w górach prawie).

 

Taką kaburę mam, tylko do p226

 

Ogólnie nadal jestem zadowolony z zakupu :) Strzela jak na klamkę przystało, świetnie trzyma się w dłoni. Jeśli miałbym kupować drugi raz, zrobiłbym to.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...