Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning Cymy 028 tanim kosztem


Recommended Posts

Cześć, chciałbym odświeżyć swoją cymke 028 małym kosztem. Zwracam się do bardziej doświadczonych o pomoc, czy wszystko ma sens, i co można jeszcze zmienić. Oczywiście chodzi o to, aby tuning wyszedł jak najtaniej ;-)

Gearbox jest w pełni stock, bateria też stockowa.

 

Mój spis części przedstawia się tak:

-Spręzyna M120 SHS'a

-Dysza krótka fioletowa SHS'a

-Metalowa łożyskowana prowadnica sprężyny SHS'a

-Zielona gumka GG, lub gumka systemy

 

Powiedzcie czy taki tuning ma w ogóle sens, i czy warto coś jeszcze zmienić.

Link to post
Share on other sites

Lepiej iść w stronę precyzji i niezawodności niż głupiej pogoni za fpsami. Wymień łożyska (jeżeli masz plastikowe), uszczelkę na tłoku, dyszę na uszczelnioną i gumkę HU. Zrób test szczelności (tzw strzykawka), dobrze wypodkładkuj zębatki i jeżeli umiesz to zmień okablowanie na niskooporowe. Przy wymianie sprężyny musisz się liczyć z tym że bateria może być za słaba. Ponadto opłacalność tuningu tej repliki pominę.

Link to post
Share on other sites

Miałem dwie Cymy 028 w swojej przygodzie z Airsoftem, znajomi z ekipy też ich trochę mieli.

 

Ogólnie warto zmienić gumkę HU na silikon i można pokusić się o wsadzenie sprężyny SP120 z Guardera, a nawet SP130. Moja pierwsza Cymka na SP130 (około 440-450przemieliła około 20 000 kulek, po czym tłok wykazywał ślady zużycia, a że nie było wówczas na rynku tanich części, to nie zmieniałem tłoka, tylko wróciłem do stockowej sprężyny. SP120 wg mnie można raczej bez obaw wstawić, tylko licz się z tym, że akumulator będzie dość słabo trzymał, zwłaszcza zimą (500-1000 strzałów, jeśli jest w dobrej formie).

 

Tuning CM.028 do około 500-520 FPS kosztował dawniej w okolicach 300 złotych. W tym momencie jest to nieopłacalne, gdyż za taką cenę + cenę CM.028 da się dostać dużo lepiej wykonane CM.040/048, o mniejszych FPSach stockowo, ale ze znacznie wytrzymalszymi częściami wewnętrznymi.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w tej cymce jest warto wymienić tylko gumkę Hop-up na Sylikon Guardera,lub G&G zieloną. Pewnie masz słaby rof,dlatego kolejną ważną rzeczą,którą należy wymienić to Akumulator polecam Lipo najlepiej 7,4 v 1000 mah osiągniesz na tym rof około 15 kulek/1s. Jednak,żeby używać tego typu akumulatorów należy kupić ładowarkę mikroprocesorową,choćby Imax B6 jedna z lepszych ładowarek,o ile będziesz z niej prawidłowo korzystał będzie starczyła na lata. Innych rzeczy się nie opłaca wkładać np:Lufy precyzyjnej koszt takiej to połowa repliki. Jak będziesz ją chciał sprzedać to zastanów się nad cm.04X i cm.003.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...