Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nadmierne ładowanie baterii


Recommended Posts

niedawno ładowałem baterie w mojej replice

chciałem ją dobrze naładować więc ładowałem ją dwie noce pokolei. dzisiaj próbowałem strzelić, jednak kilka razy strzeliło i przestało. replika wogule nie strzela. nie wiem czy to bateria, bo nie mam dostępu do innej i chciałbym się zapytać czy to zepsuła się bateria czy coś innego

 

Prosiłbym o stosowanie się do zasad poprawnej pisowni. /LgN

Link to post
Share on other sites

Powinieneś raczej napisać, że to jest TWOJA wina. Ładować dwie pełne noce? Bateria przeładowana po prostu. A wystarczyło wejść na wuema i poczytać ile ładować baterię.

 

PS I polecam szybko poprawić to zdanie, bo jak wbiją moderatorzy, to będzie źle...

Edited by Didizip
Link to post
Share on other sites

No sorry, ale po przeczytaniu posta autora tematu to tak jakby leżałem ze śmiechu na ziemi. Dwie noce? Chciałeś ją dobrze naładować? Polecam poszukać nowej baterii :)

 

Żebyś nie popełnił tego samego błędu:

 

Czas ładowania zależny jest od pojemności akumulatora. Poniżej przedstawiam wzór, dzięki któremu łatwo można obliczyć czas ładowania baterii:

 

 

A/B = C x 1,4

 

A-pojemność akumulatora w mAh

B-pojemność ładowarki mA

 

np. dla akumulatora o pojemności 1200 mAH i ładowarki 250 mAh=1200/250=4,8 x 1,4 = 6,72 tak więc czas ładowania to nie więcej niż 7 godzin.

 

Pozdrawiam.

Edited by KAZ_OVER
Link to post
Share on other sites

@KAZ_OVER

 

Może że i on strzelił babola ale on to zrobił z niewiedzy. Niestety nie przeczytał instrukcji ani nie poczytał o tym nic. Ale ty jakiego babola walnąłeś.

B-pojemność ładowarki mA

Od kiedy to ładowarka ma pojemność? To jest prąd ładowania (w Amperach). Pojemność wyrażana jest w Ah (Amperogodzina).

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

No sorry, ale po przeczytaniu posta autora tematu to tak jakby leżałem ze śmiechu na ziemi. Dwie noce? Chciałeś ją dobrze naładować? Polecam poszukać nowej baterii :)

 

Żebyś nie popełnił tego samego błędu:

 

Czas ładowania zależny jest od pojemności akumulatora. Poniżej przedstawiam wzór, dzięki któremu łatwo można obliczyć czas ładowania baterii:

 

 

A/B = C x 1,4

 

A-pojemność akumulatora w mAh

B-pojemność ładowarki mA

 

np. dla akumulatora o pojemności 1200 mAH i ładowarki 250 mAh=1200/250=4,8 x 1,4 = 6,72 tak więc czas ładowania to nie więcej niż 7 godzin.

 

Pozdrawiam.

Jak już piszesz głupoty, to innych za to nie opieprzaj. Bo co innego głupota w pytaniu, a co innego w radzie...

 

Poprawny wzór:

A*1.4/B=C, Gdzie:

A-pojemność akumulatora w mAh

B-prąd ładowania ładowarki w mA

C-czas pełnego ładowania w godzinach (pamiętaj, żeby poprawnie zamienić ułamek godziny na minuty, bo 0.5h to 30, nie 50 minut :happy: )

 

Przed ładowaniem baterię NiMH należy rozładować do odpowiedniego poziomu. Można to zrobić rozładowywarką, ładowarką mikroprocesorową albo wiatraczkiem/żarówką i woltomierzem, przy czym to ostatnie przy obecnych cenach ładowarek procesorowych traci sens.

 

Pozdrawiam,

Lao

 

PS strasznie mnie ciekawi pojemność tej ładowarki. Jako karne ćwiczenie za tworzenie nowej matematyki i nowej fizyki proponuję Ci policzyć ją (pojemność ładowarki) w milach sześciennych lub sześciennych latach świetlnych.

Link to post
Share on other sites

@Laokoon

 

Brawo za identyczny wzór jak mój :). Jakbyś używał mózgu to byś najpierw sprawdził czy te wzory nie są identyczne tylko po prostu zapisane w innej kolejności z powodu np. funkcjonujących tutaj działań przemiennych. Teraz czekam na przeprosiny. :D

 

@Matison

 

Wszystko od "Czas ładowania...." do samego dołu mojego posta było przepisywane z instrukcji dołączonej do broni od Krakmana, więc to oni po prostu popełnili ten błąd (jeśli można to tak nazwać) w instrukcji, a ja z niewiedzy tylko go powieliłem :D

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Laokoon

 

Brawo za identyczny wzór jak mój :). Jakbyś używał mózgu to byś najpierw sprawdził czy te wzory nie są identyczne tylko po prostu zapisane w innej kolejności z powodu np. funkcjonujących tutaj działań przemiennych. Teraz czekam na przeprosiny. :D

A ja czekam, aż Ci minie kretyńska pewność siebie.

Ależ oczywiście, że piszesz głupoty. I jeszcze się pogrążasz obrażając mnie. W piaskownicy to działa, w normalnym życiu przydaje się wiedza, argumenty i mózg, o którym byłeś łaskawy wspomnieć.

Twój wzór po przekształceniu wygląda tak:

(A/B)/1.4=C

Czyli A/(1.4*B)=C

 

Czyli według niego powinniśmy iloraz pojemności baterii i prądu ładowania przez 1.4 podzielić, a nie pomnożyć. Później wykonujesz działanie na liczbach oczywiście niepoprawnie, bo

1200/250=4,8 x 1,4

to oczywiście fałsz. Wynik za to podajesz poprawny, więc wnioskuję, że nie rozumiesz, że po obu stronach znaku "=" MUSZĄ znajdować się rzeczy sobie równe (jak sama nazwa tego znaku wskazuje). Ta natomiast niewiedza dyskwalifikuje Cie z doradzania w sprawach wymagających jakichkolwiek obliczeń (na Twoim miejscu bałbym się kupić w sklepie bułki, bo mogliby mnie oszukać łatwo). A żeby odrzucić zarzut, który usłyszę następny, czyli, że "czepiasz się, przecież było wiadomo o co chodzi": Pierwszym odruchem po zobaczeniu Twojego wzoru było po prostu skorzystanie z niego bez zastanawiania się, czy jest on poprawny, czy nie. A dla osoby, która rozumie znak "=" jest to wzór jednoznaczny i znaczący zupełnie co innego niż dla Ciebie.

 

Widzisz? Mogłeś pomyśleć i się poprawić albo zamilknąć, a jednak wybrałeś tą mniej przyjemną opcję.

 

Pozdrawiam,

Lao

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Aaaa :D Już wiem o co Ci chodziło :D hahaha :D Mi wszystko wychodziło dobrze bo liczyłem tak. Najpierw 1200/250 i wynik mnożyłem przez 1,4 :D Dla mnie było to zrozumiałem po prostu, ale już wiem czemu było zapisane niepoprawnie :D Powinienem zapisać to tak: A/B=C i potem oddzielnie C x 1.4 :D

 

Sorry

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...