Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GB V2 Long Stalowy Korpus CNC z możliwością regulacji 350-600 Fps


GB V2 Long Stalowy Korpus CNC z możliwością regulacji 350-600 Fps  

62 members have voted

  1. 1. Czy chciałbyś zakupić stalowy korpus CNC?

    • TAK
      52
    • NIE
      10
  2. 2. W jakim przedziale cenowym zdecydowałbyś się na zakup takiego korpusu:

    • 400-550 PLN
      39
    • 550-700 PLN
      8
    • 700-900 PLN
      4
    • 0 PLN
      11


Recommended Posts

Gwoli wyjaśnienia:

 

I. Jest to czysto teoretyczne rozważanie, nie kampania reklamowa!!

 

II. Jest to sonda czy ...... kupiłbyś taki korpus i w jakich ramach cenowych?

Pytania są tylko dwa:

1. Czy chciałbyś zakupić stalowy korpus CNC?

2. W jakim przedziale cenowym zdecydowałbyś się na zakup takiego korpusu:

a. 400-550.

b .550-700.

c. 700-900.

Ceny Brutto w PLN.

 

Ankietę zrobiłem nie publiczną, albowiem myślę, że wtedy odpowiedzi będą bardziej wiarygodne.

 

Z góry dziękuję za nie spamowanie i brak debilnych komentarzy.

 

POzdrawiam

Q vel BArth

Link to post
Share on other sites

Zacznę tak:

 

Jestem 40+ - więc nie jestem napalonym dzieciakiem,

 

powtórzę jeszcze raz:

Jest to czysto teoretyczne rozważanie, nie kampania reklamowa, na rzecz nowego produktu.

Forum już przefiltrowałem i dlatego nazwałem to ankietą - nie technicznymi dywagacjami na temat: czy się da, czy nie da, zrobić coś taniej od Chińczyków.

 

Zambezi:

 

1. Co za różnica jeśli nie więcej jak 30 HRC to narzędzia i posuw CNC taki sam - koszty takie same.

St52 -10 PLN/kg - PA najtańsze - 25 PLN/kg -

2. Oczywiście można zrobić formę na ciśnieniówkę i lać tandetę ze ZnAl jak Chińczycy i zarabiać 1000% skrobnąć po 1 mm z każdej strony i nazwać to CNC body, a kupa niepiśmiennych przebierańców wsadzi to do replik i będzie myśleć, że to nowoczesna myśl techniczna.

3. Uprzedzę następne pytanie - Rdzewienie - jakoś w Wietnamie nie doszło do masowego zardzewienia wszystkich M16.

Nie liczę tych utopionych w rzekach!!!

 

Maza94:

 

Sam sobie wymyśl, co mam Ci jeszcze pomysł na tacy podać?

 

Seger:

 

A czemu nie powiedzieć "nie" - zarobkowi 1000% na tandecie ze ZnAl?

 

Dziękowałem już za brak nieprzemyślanych komentarzy, gdyż dla ludzi trochę z tym tematem obeznanych niektóre rzeczy są po prostu pewnikami i nie ma po co tego rozważać.

 

Oczywiście podobnymi technicznymi zagwozdkami mogę kontrować wszystkich którzy tu napiszą tylko:

 

PO CO?

Edited by BArth
Link to post
Share on other sites

jakoś w Wietnamie nie doszło do masowego zardzewienia wszystkich M16.

Nie liczę tych utopionych w rzekach!!!

 

Bo były z aluminium, ha!

 

Ja bym chętnie taki GB sobie łyknął, tylko właśnie ciekawi mnie jak wyglądać by miała regulacja. I czy, jeśli odpowiednio dużo się znajdzie chętnych, jest szansa na niestandardowe GB ze stali. Bo w moim L85 Aresa plastikowy GB nie napawa optymizmem, choć podobno jest wytrzymalszy na naprężenia, niż znal.

Link to post
Share on other sites

Bo były z aluminium, ha!

 

Ja bym chętnie taki GB sobie łyknął, tylko właśnie ciekawi mnie jak wyglądać by miała regulacja. I czy, jeśli odpowiednio dużo się znajdzie chętnych, jest szansa na niestandardowe GB ze stali. Bo w moim L85 Aresa plastikowy GB nie napawa optymizmem, choć podobno jest wytrzymalszy na naprężenia, niż znal.

 

wszystkie bebechy też z aluminium, - następny proszę!!!!

Edited by BArth
Link to post
Share on other sites

wszystkie bebechy też z aluminium, - następny proszę!!!!

 

Skoro mówisz o "masowym rdzewieniu", to musi to być rzecz, którą łatwo można sprawdzić. O ile zewnętrze widoczne jest na zdjęciach i rdzy raczej nie widać, to wątpię, by KTOKOLWIEK z tu obecnych był przy otwieraniu choćby JEDNEGO XM16E1 czy M16A1. Więc nie wiemy, jak rdzewienie na działanie wpłynęło.

 

Co nie zmienia faktu, że szkielet GB musiałby leżeć na dnie mokradeł przez rok, by zardzewieć na tyle, że straciłby odpowiednio mocno na wytrzymałości.

 

Więc nie sugeruj, że mnie "techniczną zagwożdżką" skontrowałeś. :)

 

Następne nietrafione porównanie proszę! I dobrej nocy życzę.

Link to post
Share on other sites

Skoro mówisz o "masowym rdzewieniu", to musi to być rzecz, którą łatwo można sprawdzić. O ile zewnętrze widoczne jest na zdjęciach i rdzy raczej nie widać, to wątpię, by KTOKOLWIEK z tu obecnych był przy otwieraniu choćby JEDNEGO XM16E1 czy M16A1. Więc nie wiemy, jak rdzewienie na działanie wpłynęło.

 

Co nie zmienia faktu, że szkielet GB musiałby leżeć na dnie mokradeł przez rok, by zardzewieć na tyle, że straciłby odpowiednio mocno na wytrzymałości.

 

Więc nie sugeruj, że mnie "techniczną zagwożdżką" skontrowałeś. :)

 

Następne nietrafione porównanie proszę! I dobrej nocy życzę.

 

Miejsca nie anodowane w przypadku aluminium przy takiej wilgotności bez odpowiedniej konserwacji pokrywają się patyną czy prościej ulegają utlenieniu więc i koleżko aluminium może skorodować, jak chcesz to Ci zdjęcia podeślę, mam parę takich zamków do dział z AM4, o ile wiesz co to za stop.

Link to post
Share on other sites

Byli by chętni na import smoków? Jeśli tak to jakich? Czy kolor ma znaczenie? Czy muszą ziac ogniem, pluć kwasem? Czy jedna głowa wystarczy?

 

 

Zrób, pokaż a potem się zabieraj za ankiety. Wizjonerów to forum widziało setki. Stalowego GB- ani jednego.

 

 

Boże, choń nas przed korodującym aluminium i domorosłymi chemikami :D lol.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Byli by chętni na import smoków? Jeśli tak to jakich? Czy kolor ma znaczenie? Czy muszą ziac ogniem, pluć kwasem? Czy jedna głowa wystarczy?

 

 

Zrób, pokaż a potem się zabieraj za ankiety. Wizjonerów to forum widziało setki. Stalowego GB- ani jednego.

 

 

Boże, choń nas przed korodującym aluminium i domorosłymi chemikami :D lol.

 

Widzę, że ponosi fantazja .....

 

Więc ...... pogromco smoków, odpowiedź prosta ....

Wizjonerem może być każdy, kto dysponuje funduszami.

A jak nie masz kasy to szukasz takich co ją wyłożą.

Jeżeli ..... zebrało by się 25-30 chętnych przy założeniu, że 10 odpadnie, to jest kasa, za którą można zrobić taki projekt licząc na zwrot kosztów.

Po to taka ankieta.

 

Rozumiem, że wtedy straciło by pracę paru dłubaczy z przyklejanymi blaszkami do chińskiej tandety i stąd to świętojeb.... oburzenie niektórych.

Z chemikaliami się nie bawię za to ze stopami Al i obróbką CNC tak.

Dla zainteresowanych:

www.bumar.com.pl - tym się zajmuję na co dzień.

 

Jak jeszcze jakiś chętny do przerzucania się gów.... to zapraszam na PW, bo nie uważam, żeby było o czym spamować.

 

POzdrawiam

Q

Link to post
Share on other sites

W ogóle po co ta ankieta? Wiadomo, że każdy zaznaczy, że chce go mieć jak najtaniej, ludzie nie są głupi... chcesz sprawdzić ile wydadzą, oni chcą wydać jak najmniej.

 

Gdyby gearboxy cnc chińskie były ze znalu, to by ich nie poanodowali. Więc nie rób antyreklamy przy okazji ;)

 

Zajmujesz się produkcją maszyn, tak? To właściwie czemu sam nie zrobisz projektu tylko na forum szukasz?

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Nie liczę, że ktoś wyłoży kasę.

 

Tylko zauważyłem parę postów które, są podobne do moich i chciałem sprawdzić czy jest "NAS" więcej, po to ta ankieta.

Jak mam wtopić parę K na starcie to dla mnie nie problem, tylko chciałem sprawdzić, czy ogólnie mogę wyjść blisko zera robiąc nie tylko na swoje potrzeby.

 

Anodowany może być każdy stop AK, AlSi, a także zwykłe PA, ...... radzę poczytać, poszukać, a anty reklamy nie uprawiam i siebie nie lansuję.

 

Była prosta prośba w pierwszym poście, a że uprzejmy być chciałem i odpowiadałem ....

 

Proste pytanie tylko zadam i więcej nie odpowiem, na żadne zaczepki:

Czy istnieje taki z producentów, który będzie zainteresowany ulepszeniem, stworzeniem produktu, który się nie psuje i nie można go sprzedać drugi .... trzeci, dwudziesty raz temu samemu klientowi ... - ja nie znam takiego.

 

No ... może tylko .... ja.

 

Wszystkim życzę dalszego zadowolenia z siebie i swoich postów.

 

Q vel BArth

Edited by BArth
Link to post
Share on other sites
Proste pytanie tylko zadam i więcej nie odpowiem, na żadne zaczepki:

Czy istnieje taki z producentów, który będzie zainteresowany ulepszeniem, stworzeniem produktu, który się nie psuje i nie można go sprzedać drugi .... trzeci, dwudziesty raz temu samemu klientowi ... - ja nie znam takiego.

 

No ... może tylko .... ja.

I ja, i ja jeszcze! ;)

 

Nigdy nie widziałem poanodowanego stopu cynku z którego zrobiony jest cudowny chiński gearbox... Gdyby to było takie proste, to by sami je anodowali (te najbadziewniejsze) bo wiadomo... co się świeci to się od razu ludzie rzucą.

 

 

Robiąc tylko dla siebie na własnej maszynie przecież wyjdziesz praktycznie na zero, maszynka na pewno znajdzie ze 2-3h co by gb wydziergać (choćbyś i w święto jak lud ma wolne przyszedł, otworzył se halę i zrobił).

 

Ale ogólnie, szerze życzę powodzenia. Ot, zobaczymy ile to relatywnie to może kosztować. Sami powoli się zabieramy za ten projekt, ale bardziej modułowy ten GB będzie prawdopodobnie.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites
... i siebie nie lansuję.

 

No ... może tylko .... ja.

 

Dużo racji ma tu Dex. Wielu już kombinowało ale żaden nie przedstawił gotowego produktu.

 

I zastanawiam się dlaczego Alu jest wg ciebie złe. Nie widziałem pękniętego szkieletu wykonanego z Alu (nie piszę o znalu...).

Link to post
Share on other sites

Bo siły w gb są śmiesznie małe. A znal nie lubi po prostu pracy udarowej ;) w końcu to się ino na klamki nadaje...

 

Aluminium by tu spokojnie wystarczyło a i GB wyszedł by taniej bo maszyna by mniej się narobiła. Choć alu to jest parszywe w obróbce, przy dobrym chłodzeniu idzie szybko.

 

Ja rok temu mówiłem, że zrobię ten GB i zrobię! ;) choć termin się lekko obsunął ;)

Link to post
Share on other sites

Sam sobie wymyśl, co mam Ci jeszcze pomysł na tacy podać?

To Ty piszesz ten temat czy ja? Pozatym, już przecież są dostępne u nas wzmocnienia do szkieletów (Neo Serwis, czy pomysł Marcinka83) jeżeli znowu komuś brakuje mocy, bo kulka nie przelatuje przez drzewa, trawy i nie urywa rąk terminatorom. Na M160 da się wyciągnąć 600 fps, pozatym i na M170 ludziom trzymały dostępne w sklepach szkielety bez wzmocnień. Jak wam mocy brakuje to kupujcie firmowe sprężyniaki, jednemu fachowcowi udało się osiągnąć na M160 700fps, na M190 będzie z 800. Nie wspominam o gazówkach.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
I zastanawiam się dlaczego Alu jest wg ciebie złe. Nie widziałem pękniętego szkieletu wykonanego z Alu (nie piszę o znalu...).

 

Skoro już tacy ściśli jesteśmy: mnie widziałeś pękniętego szkieletu z Alu bo nie widziałeś żadnego szkieletu z Alu bo z Alu nie robi się szkieletów.

 

 

Maza, a Ty co? kolejny płaczący bo go nie stać czy ki czort?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...