Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam jestem nowy i postanowiłem na pierwszą replikę coś z rodziny ak

na razie zainteresowały mnie takie karabinki :

 

http://www.cybergun.pl/kalashnikov-ak47-wood-version-king-arms-ka-ag-39-wo-_10502t.html

 

http://www.cybergun.pl/Kalashnikov-AK47-Full-Metal-Wood-CyberGun-120916_9122t.html

 

http://www.cybergun.pl/kalashnikov-akm-karabin-aeg_7266t.html

 

bardzo proszę o pomoc w wyborze opcjonalnie podać inne propozycje

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady ale chciałbym się jeszcze zapytać jaka firma produkuje najlepsze (tj. niezawodne, dobrze spasowane, i estetycznie wykonane) AK ?

 

Iżewskie Zakłady Maszynowe produkowały najlepsze AK.

Pierwsze ostrzeżenie za pisownię.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Ej, naprawdę czy zieloni muszą mieć podane wszystko na tacy?

Ludzie się zrobili naprawdę bardzo wygodni. W ciągu tygodnia to 8?15? temat o AK, mało tego, padają cały czas te same odpowiedzi.

Naprawdę tak leniwi jesteście, że nie chce wam się szukać?

Wszystko na tym forum zostało już powiedziane, nawet 100 razy, dlatego użyjcie własnych szarych komórek i zacznijcie szukać!

Nie macie satysfakcji w zdobywaniu samemu wiedzy?

Jak zaczynałem zabawę z ASG a było to lat temu 7 to nikt nie prowadził mnie za rączkę przez tematy dla zielonych. Sam czytałem forum i Sam podejmowałem decyzję co kupuję.

Naprawdę nie chcecie samemu podejmować decyzji co chcecie?

Rejstrujesz się dzisiaj i już jedziesz post za postem. Przeczytaj forum będziesz o wiele mądrzejszy-mam nadzieję.

Masz tematy o replikach serii AK. Szukaj.

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę,że nie każdy zna się dobrze na kompie,lub wyszukiwaniu na forach.Ja też się wszystkiego sam nauczyłem.Jak ty byś się czuł jak by ci ktoś prosto w pysk napisał szukaj było 1000 razy na forum?Co innego jak ktoś przeczytał FAQ.

Link to post
Share on other sites

Sugerujesz, że forum WMASG jest trudniejsze w obsłudze niż poczta elektroniczna? Czy może formularz rejestracyjny, który nasz kochany zielony wypełnił prawidłowo?

Naprawdę nie róbcie z ludzi niepełnosprawnych.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Dla mniej ogarniętych w tych sprawach jak najbardziej,tym bardziej,gdy osoba ma znikomą styczność z forami.Nie każdy siedzi co najmniej 4 godziny dziennie przy kompie. ;p

Przykład mój Tato.Siedzi przy kompie,ogaryna pocztę elektroniczną,Ba ma nawet sklep internetowy,ale jak ma coś znaleźć na forum czy na necie to mnie woła ;p

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Regulamin:

3. Wszystkich piszących obowiązuje minimum wysiłku włożonego w zdobywanie wiedzy.

 

Ad. 3 Forum jest z założenia bazą wiedzy, a nie ludzkim systemem wyszukiwawczym. Nic co można znaleźć przy pomocy wyszukiwarki nie ma prawa angażować czasu i wysiłku innych użytkowników. Wliczają się w to również sprawy związane z absolutnymi podstawami naszego hobby, które nabywamy poprzez lekturę artykułów i forum.

 

Tym samym na forum "Jestem zielony" tolerowana jest pewna zrozumiała, naturalna niewiedza związana z wejściem w nowe środowisko. Nie oznacza to, że tolerowane jest lenistwo, brak zaangażowania w samodzielne zdobywanie wiedzy i nadużywanie czasu innych maniaków.

 

Rozumiesz o co mi chodzi?

O przestrzeganie regulaminu, który jest tu nagminnie łamany przez właśnie takie tematy.

Link to post
Share on other sites

Wiem o co ci chodzi,ale i tak można być miłym i napisać te 2 słowa czy cyma czy boyi i zamknąć temat xD,a jak twój czas jest taki cenny,i robisz off-topa bo ciebie ten temat denerwuje to najlepiej wcale nie pisz ;p

 

Kończąc off-topa.

Jeżeli chcesz mieć dobre bebechy bierz cymke,a jak trochę gorsze bebechy,ale za to lepszy wygląd to bierz bojca. ;p

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Nie ma się co napinać.

Own ma rację - wystarczy troszkę poszukać.

A później można zadawać konkretne pytania.

 

 

RK10

CM048M

 

Praktycznie prawie każda replika jest opisana dokładnie (powyższe jako przykłady), więc naprawdę można poszukać.

 

Chyba że pozostałe działy są dla zielonych niewidoczne :icon_biggrin:

To zawsze pozostaje :google:

Link to post
Share on other sites

No właśnie przez te dwa słowa potęgujemy takie tematy.

Nie, nie uważam, że mój czas jest na tyle cenny, że nie mogę pomóc innym.

Wiele razy pomagałem zielonym w wyborze.

Temat mnie nie denerwuje, denerwuje mnie podejście tych co go piszą, olewając czytanie jakichkolwiek regulaminów i nie wykazując nawet najmniejszych chęci w celu znalezienia odpowiedzi.

Żeby nie off-topować dwa słowa:

Boyi/Cyma :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie polecam RK od BOYI, najlepiej w wersji full steel.

 

Dzięki za rady ale chciałbym się jeszcze zapytać jaka firma produkuje najlepsze (tj. niezawodne, dobrze spasowane, i estetycznie wykonane) ak ?

Najlepiej wykonane AK jakie dotychczas widziałem to Real Sword. Jedynym minusem jest niestandardowy gearbox (trzeba kupować części dedykowane do tej repliki). Na pewno Inokatsu, ale w Polsce raczej nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Moja cm.048 (kupiona w tym roku) przeszła dziś, specjalnie do tego tematu, test magnesem, żeby potwierdzić informacje z tematu o tej replice i rzeczywiście podać prawidłowe informacje dla autora tematu. Magnes nie utrzymuje się jedynie się na :

-drewnach (tak, żeby nikt nie wpadł na pomysł dyskutować :P)

-podstawie szczerbinki

-oraz samej szczerbince

-na muszce też nie

-mocowaniu kolby-najsłabsza część wykonania mojego egzemplarza

-lufie zewnętrznej

 

Za to pięknie magnes sztabkowy otrzymuje się na całej reszcie ( w tym body, tłumik płomienia, klapa górna, kabłąk etc., nawet wycior jest ferromagnetykiem!). Więc jednak nie znal, co sugerowano powyżej. Kałachy cymy, o niższych numerach, są faktycznie wykonane z pewną dozą błędu i chińskiej niedbałości, ale zarówno 048 jak i 048m stoją już na odpowiednio wyższym poziomie wykonania. Innymi słowy, pancerny GB w cymie, idący w połączeniu ze stalowym body, oznacza bardzo dobry wybór na początek.

 

Gdyby nie ta przeklęta kolba, byłoby wyśmienicie. Nie mogę znaleźć metody, żeby się minimalnie nie chybotała i strasznie mnie to irytuje.

Link to post
Share on other sites

Z tą kolbą to dziwne bo z tego co wyczytałem to repliki z serii rk mają słabe mocowania kolby i często pękają,a cymy mają mocowanie lepsze, bodaj ze stali. Zresztą w mojej cm 0.45 jest stalowe i trzyma się pewnie(mam ją od pół roku).

Link to post
Share on other sites

To chyba źle czytałeś. Potwierdzę słowa Lesia - na kilkanaście Bojców i kilka Cym, które miałem o wiele lepiej wypadał Boyi. Po pierwsze spasowanie elementów, po drugie materiały (wytrzymalszy, mniej zanieczyszczony znal, sztywniejsza blacha), lepsze rozwiązanie komory Hopup (dociskana sprężyną w nowych seriach, Cyma ma mocowanie w lufie, co przy jej luźnych nitach powoduje rozszczelnienia). Do tego jeszcze stalowe elementy w 06WS (wszystko stalowe, poza drewnem i lufą zewnętrzną). Kolby kolebały się tylko w wersjach ze składaną kolbą, co jest normalne przy tym wykonaniu, a i tak wychodziło na korzyść Boyi.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nigdzie nie dementował tego, że cm.048 ma stalowy korpus. Za to Ty pisząc, ze na "całej reszcie" magnes się trzyma, wprowadzasz wiele osób w błąd.

 

W takim razie ja wymienię to, co w tej cymie jest ze stopu gówna, glinu i cynku:

 

- lufa zewnętrzna

- OBSADA KOLBY (dlatego Ci się kolba chybocze)

- OBSADA LUFY

- okucia drewien

- podstawa muszki

- podstawa szczerbinki

- muszka

- szczerbinka

- kolanko gazowe

- atrapa rury gazowej

- spust

- zatrzask magazynka

 

Z tą kolbą to dziwne bo z tego co wyczytałem to repliki z serii rk mają słabe mocowania kolby i często pękają,a cymy mają mocowanie lepsze, bodaj ze stali. Zresztą w mojej cm 0.45 jest stalowe i trzyma się pewnie(mam ją od pół roku).

 

No, no. Mhm. Jo żem widzioł.

 

Miałem na myśli składane kolby.

 

No, no. Mhm. Tak byo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...