Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG III Gen szkielet


Recommended Posts

Witam, a więc jestem posiadaczem szkieletu gearboxa z repliki JG III Gen. I mam pytanie czy mógłbym tam założyć M135? M140? Dodam że wymieniłem silnik, zębatki na helikalne, łożyska na metalowe ślizgi, głowice tłoka i cylindra na SHSa metalowe, płaskie, prowadnicę sprężyny ze zwykłej na łożyskowaną oraz Tłok na SHSowski z 15 metalowymi zębami. Tak więc czekam na wasze odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Kamil

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem JG III Gen powinien bez problemu wytrzymać M140 ale poczekaj na opinię osób które je używały. Czytałem że Wzmocniony JG III Gen potrafi wytrzymać nawet M210 nie wiem jaka musiała być konfiguracja reszty że to przetrzymała ale jak gościu pisał o tym to miał przebiegu 8k.

Chociaż jak szkielet M4 APS wytrzymuje u znajomego M130 to wątpię by JG nie wytrzymał M140.

Link to post
Share on other sites

Wsadź zwykłą głowice tłoka, lub jeśli możesz to zestaw cichych głowic i jakiś czas powinno działać ;)

Oczywiście jak to w chińczykach bywa, jednemu chodzi latami na mocnych sprężynach a drugiemu pada po 2 tygodniach na stocku.

Nie przesadzaj z rofem, zwłaszcza zimą, jeśli Ci to nie przeszkadza to strzelaj na singlu, wtedy żywotność szkieletu znacznie się wydłuży.

 

PS. Kumpel ma w M16 JG SP130 Guardera (czyli coś pomiędzy M130-140) i działa mu prawidłowo na lipolu 7,4 25C. Głowicę tłoka ma płaską z tworzywa.

Link to post
Share on other sites

Dobra chińskie szkielety? JG/A&K. Co do wytrzymałości to miałem szkielet II gen... M170, 23 rps, zwykła głowica plus łożyskowanie... Nie chciał pęknąć!(płacze)

 

A obecnie pozostał na spokojnych parametrach z SP130 na pokładzie. Naprawdę jest wiele czynników wpływających na trwałość naszego prymitywnego mechanizmu. By gnat działał niezawodnie i szkielet długo wytrzymał trzeba trochę czasu poświęcić na każdą pierdołę, by to osiągnąć... Ja o tym znowu nie będę pisał, bo jak zwykle stereotyp pt. "głowice alu są super niezniszczalne i dla 15 fps nie będę nic robił, bo to tylko odbierze na wytrzymałości" wygra. Bo przecież lepiej wymienić szkielet niż ciut gorszą część, ale za to zachować szkielet w jednym kawałku...

 

Sam posiadam niepozorną M4 od JG z plastikowym korpusem, a jak ktoś sobie z niej próbnie postrzela to potem pada pytanie: "Jakim cudem ona tak sieje daleko?"

Ja to zachowam w tajemnicy, bo oczywiście wszyscy inni wiedzą lepiej niż ja i są lepsi, a potem to wychodzi, kto naprawdę jest lepszy :)

 

Mechanizm AEG to żadna tajemnica, ale przecież Gildia Serwisantów i cała zgraja serwisów sklepowych ma do ukrycia to, że "łata dziury" taśmą teflonową, reszta zabiegu ogranicza się do dobrania oringa i spodkładkowania zębatek co nie jest trudne, trzeba tylko chwilę się pomęczyć.

 

Już nawet nie wiem gdzie to "wypaczyłem"(jest późno), ale wystawiać aukcję pt. "nauczyć się serwisować z..." to już szczyt robienia z człowieka debila.

 

Oczywiście przyjęło się, że serwisanci mają "magiczną rękę" Kurna obudźcie się! Nie da się stworzyć perfekcyjnej repliki i nie ma na to wzoru, że wyjdzie z niej X fps po starannym jej złożeniu i założeniu konkretnych części... To jest loteria, to złośliwość rzeczy martwych i my nie mamy aż tak wielkiego wpływu na to co pokaże chrono, hmm no mamy, bo oczywiście replikę można bardzo łatwo "zepsuć". Zakładałem przypadek "perfekcyjnie złożonej repliki"

 

Złożyłem już niemało i naprawdę to co mi przeszło przez ręce i to co pokazało chrono utwierdza mnie tylko przy fakcie, że ilość FPS w replice to istny przypadek.

Tak samo śmiem twierdzić, że zamontowanie M150 do perfekcyjnie szczelnego układu da 540 fps w M4 bez BU. A ile wyszło? 520 z odchyłem +/- 1.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...