Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Która kamizelka jest lepsza? FLC II czy RACK?



Recommended Posts

ja ci tylko powiem jedno, moze nie na temat, ale osobiście odradzam szycie friko pl, poczytaj opinie o tym "sklepie" w dziale "sklepy" i zrozum ze składając zamówienie będzie och ach i cacy a potem będziesz musiał wyrywać w pocie czoła zamówiony towar który nie do końca może spełniać twoje oczekiwania (np moja ładownica która się robiła miesiąc a wysyłała 2 tygodnie i na dodatek nie domykała się z magiem w środku - mimo podania wszystkich wymiarów magazynka...), imho niesolidny sklep.

Link to post
Share on other sites

Ja też Ci odradzam szycie friko pl, Chris imho też nie spełnia oczekiwań (ale to tylko moje zdanie). Polecam Orkana (www.kamizelki.prv.pl) - aczkolwiek człowiek jest zawalony robotą na 1,5 miesiąca z okładem zanim zrealizuje Twoje zamówienie (ale za to robota jest taka, że mucha nie siada), pogadaj również z Super (em) - on też szyje.

Link to post
Share on other sites

Ja tez musze polecic Orkana i odradzic reszte, no jest jeszcze Super- ale jego wyroby widziałem tylko na fotkach, zresztą są całkiem fajne:)

No chyba, ze sa jeszce take male nic nie znaczace szyjace kamizelki firmy jak SDS, Blackhawk i EAGLE, ostatecznie HSGI- u nich w ostatecznosci mozesz wziasc :wink:

 

A wyborze kamizelki nikt ci nie pomozre, bo jsli chodzi sprzet modulowy jest to tylko i wylacznie kwestia twoich preferencji- do czego bedziesz kamizelki czesciej uzywal, do dluzszych wypadow czy bardziej DA, jakie rozlozenie ladownic itp..

Link to post
Share on other sites

Ja w zasadzie potrzebuje kamizelke do przenoszenia magów do M4 i granatów ASG.Molle FLC II spełnia moje wymagania :) A po za tym Orkan nie posiada materiału w kamo woodland a szycie.friko.pl mają taki materiał. Czy jedyną przeszkodą jest czas szycia kamizelki? :|

Link to post
Share on other sites
Ale Orkan(chyba) nie szyje FLC 2 :cry:

EDIT:Ale np: dziki był zadowolony z towaru na szycie.friko.pl :) Więc dlaczego ja nie mam być?

Po pierwsze dzikki.

Po drugie byłem zadowolony jak nie miałem porównania.

Teraz jak mam porównanie to mogę powiedzieć, że jakość jest "taka sobie" (to tak by nie być dosadniejszy). Jak ktoś nie chce wydawać większej sumy pieniędzy to może zamówić ale lepiej zainwestować i dostać coś lepszego.

 

Orkan szyje zaś Orkan Warriora kamizelkę, która jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna od systemu FLC bo posiada lepiej rozplanowany system mocowania paneli a dwa, moża więcej na nią założyć. Poza tym można z niej zrobić panelowy chest rig. Oczywiście można zamówić od razu ładownice do odpowiedniego typu broni.

 

Chrisa produkty widziałem i za taką cene się niestety nie opłaca.

 

U Orkana polecam francuskie CCE. Też ciekawe kamuflaż i dobrze komponuje się z hamerykańskim woodlandem.

Jak zobaczysz na żywo ten "woodland" z friko to nie wiem czy będziesz taki szczęśliwy.

Link to post
Share on other sites

Hehe Orkan szyje teraz Orkan Warrior 2 - zamówiłem u niego takie coś po recenzjach dikkiego na temat OW1. Zamówiłem też do tego ze 4 kilogramy ładownic na każdą okazję.

Wcześniej zastanawiałem się nad RACKiem i FLC ale zdecydowałem na OW2. Dlaczego ?

RACK jest prosty jak budowa cepa i tak samo praktyczny :P ma dużo miejsca na dole panela (3 taśmy, 20 przeszyć) i mało na górze (3 taśmy i 6 przeszyć). Nie ma panela z tyłu a on mi jest potrzebny bo dużo rzeczy zabieram z sobą + camel, więc musiałbym zawsze pas nosić z jakimś cargo a szukam czegoś spełniającego moje oczekiwania w pełni a nie połowicznie więc RACK odpadł.

Już nie mówię o STRIKE który jest bardzo moim zdaniem mały (to jest moje zdanie i możecie się ze mną nie zgodzić :P)

FLC odpadło bo też nie ma panela tylnego, poza tym ma wiele niezagospodarowanej przestrzeni z przodu ze względu na zapięcie.

Zastanawiałem się jeszcze nad jednym typem - Paraclete RAV - ale to jest tylko w kwestii marzeń i nic się z tym nie da zrobić. Cena POWALA.

Jako że OW2 (OW1 w sumie też) spełnia moje oczekiwania co do kamizeli i wiem z praktyki że Orkan zrobi go tak, że będzie praktycznie niezniszczalny to nie wahałem się długo i walnąłem mu zamówienie.

Poza tym, Orkan potrafi zrobić Ci ładownice według uznania - będzie pasowało faktycznie do tego co sobie zapragniesz tam umieścić. To tyle.

Oczywiście jedyny camo jaki jest podobny w ofercie Orkana to CCE ale już się do tego jakoś przyzwyczaiłem i w oczy jakoś strasznie nie gryzie.

 

Jak chcesz FLC to kup Guardera - jakość jest PODOBNO lepsza niż usarmy issue FLC z SDS.

Co do RACKa Guardera - jakość temu z SDS jednak ustępuje.

Link to post
Share on other sites

Obecnie czekam też na pare drobnych rzeczy od Orkana min pokrowiec na Camelbak z panelem.

 

Żeby nie być jednostronnym zamówiłem obecnie w celach poglądowych kamizelkę KT-8 w kolorze czarnym z opcją na shells'y do strzelby gładkolufowej. Mam ochotę zobaczyć jacy są w porównaniu do produktów Orkana. Jak tylko dostanę podrzucę opinię. Dodatkowe z zamówieniem biorę dla kolegi "Chinczyka".

 

Obecnie można powiedzieć, że ładownice od Miwo-Miliatary są dobrze zrobione. Po Orkanie mogę ich produkty śmiało polecić. Mogliby szyć z nieco grubszych materiałów ale na potrzeby airsoftu są wystarczające.

Link to post
Share on other sites
A teraz mini OT pytanie Razz Ile kosztuje przesyłka z UN Company?Bo tam jest ten FLC II kopia Guardera po 120$

 

Ale po co, aż z UN Company :?: W Military.pl też możesz kupić kopie FLC II Guardera za 610 zł

 

Link

 

BO 120 dolarów to 360 złotych co z tego ze trzeba drugie tyle wysypać przy indywidualnym sciaganiu za cło, vat, transport, opłaty bankowe 8)

Link to post
Share on other sites

Ale my całym sqadem zamawiamy.Więc tak.Zamawiamy z UN Company.Mam do wybory tego RACKa(3x ładownica potrójna do M16,pokrowiec na manierke,pokrowiec na radio,pokrowiec na zbiorniczek z GG) albo FLC II (4x podwójna ładownica M16,ładownica SAW,naddupnik).Wszystko produkcji Guardera.Ceny:RACK 115$,FLC 120$.Co wybrać?]

 

EDIT: Albo FLC II od Tottka(2x ładownica,kabura,naddupnik)=370zł też guarder

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...