Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy naładuje tą ładowarką akumulator 9.6V?


Recommended Posts

Witam

 

Zamówiłem nie dawno baterie 9.6V 2000MAH do mojej repliki. Niestety mam standardową do niej ładowarkę, po poprzedniczce: 1100MAH 8.4V. W domu posiadam dwa modele ładowarek. Moje pytanie brzmi, czy mogę nimi (bądź którąś z nich naładować tą nowo przyszłą baterie).

AC/DC ADAPTOR
MODEL: HLD4120-084450
INPUT: AC 220-230V 50HZ
OUTPUT: DC 8.4 450mA

AC/DC ADAPTOR
MODEL: YX-4118D
INPUT: AC-220V 50/60Hz
OUTPUT: DC 8.4V 250mA

 

Mogę, czy będę zmuszony kupić nową ładowarkę pod 9.6V? :/

Edited by Adzio95
Link to post
Share on other sites

Powiedz mi jeszcze jedno - jakiej firmy masz akumulator? Mam przeczucie, że Firefox. Zgadłem?

 

Jeśli tak, to zapomnij o ładowaniu tego akumulatora zwykłą ładowarką - szybko go wykończysz. Obowiązkowo zaopatrz się w ładowarkę mikroprocesorową, to masz dużą szansę, że będziesz bardzo zadowolony wydajnością nowego akumulatora.

 

A jeśli to nie Firefox... To i tak kup mikroprocesorówkę.

Link to post
Share on other sites

Hehe Tak zgadłeś :) Ja tylko przyjdą fundusze to zaopatrzę się owoą ładowarke, narazie kolega mi podładuje bo ma mikroprocesorową.

 

Jeszcze takie pytanie, jeżeli ta beteria nei była wogóle formatowana to ile musi się ładować? Ni-Mh 2000MAH. Kolega na tej ładowarce ma zielone światełko, jak bd naładowana. Czy to znaczy, że nawet przy pierwszym ładowaniu ma naładować tylko i wyłącznie do zielonej diody?

Edited by Adzio95
Link to post
Share on other sites

Tym razem domyślam się, że kolega ma ładowarkę Batimex:

http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/ladowarki/ladowarka-rozladowywarka-procesorowa-do-akumulatorow-o-napieciu-od-2-4v-do-12v-mw.html

Zgadłem znowu, czy tym razem spudłowałem?

 

Jeśli zgadłem - owszem, możesz śmiało ładować aż dioda zmieni się na zieloną. Wówczas ładowarka przechodzi w stan podtrzymania napięcia więc nie ważne ile godzin jeszcze miałbyś ją włączoną - akumulatora już bardziej nie naładuje. Pamiętaj również, żeby przed naładowaniem rozładować ją do odpowiedniego poziomu (za pomocą ładowarki).

Link to post
Share on other sites

A jeżeli bateria jest całkowicie nowa to też musi zostać rozładowana do jakiegoś poziomu? Bo tak zrozumiałem, chyba, że chodzi ci o to, że po jej naładowaniu znowu ją rozładować, jeżeli będzie już na skraju wyczerpania.

 

BTW zgadłeś to ta ładowarka. Także zamierzam ją później kupić.

Link to post
Share on other sites

Po podpięciu akumulatora do ładowarki zaświeci się czerwona lampka - nie zwlekając naciśnij i przytrzymaj ten mały żółty przycisk, który jest mniej więcej na środku ładowarki, aż dioda zmieni kolor na żółty/pomarańczowy - ładowarka przejdzie w tryb rozładowywania. Po odpowiednim rozładowaniu automatycznie przejdzie w tryb ładowania.

 

Przy okazji - nie kupuj tej ładowarki. Niewiele droższe są ładowarki cieszące się lepszą opinią (Imax B6 / Turnigy Accucell), które mają więcej możliwości, a w tym jedną, najważniejszą - możliwość obsługi pakietów litowych, które są tańsze i bardziej wydajne od standardowycch, niklowych akumulatorów.

Link to post
Share on other sites

Tak jak LogaN odradzam tą ładowarkę. Możesz trafić na model który będzie ci działał długo albo jak ja że w niecały miesiąc ci padnie. Zrobiłem na niej tylko 4 (w odstępach tygodniowym) rozładowania-ładowania pakietu 9,6V a potem siadł wykrywacz naładowania oraz system odpowiedzialny za rozładowanie co sprawiło że ładowarka nie nadawała się do pracy. Kup Imax B6 lub coś pochodnego ja mam Hobby King Eco Six i nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...