Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PSO-1/POSP dalmierz


Recommended Posts

Założenie jest takie, że ludź ma wzrost 1,7 metra, przykładasz go do tego wykresu, tak by się zmieścił. Cyferka najbliżej człowieczka określa mniej więcej na której setce metrów się znajduje. Dla przykładu - celujesz w człowieka, "mierzysz" go skalą, jak się mieści pod czwórką, to jest 400m od Ciebie. Do 1000 metrów, przy założeniu, że masz standardową amunicję, celujesz pierwszą "choinką", następne są wyskalowane chyba co 100 metrów (czyli jak wróg stoi 1300 metrów od Ciebie, to strzelasz celując trzecią "choinką"). Generalnie w airsofcie nie ma to większego zastosowania.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Poza tym, jeśli sobie z czasem obliczy inną część, którą będzie mierzyć, to będzie w stanie odgadywać ze skali odległości poniżej tych 100m. Celownik został pomyślany do liczenia wzrostu człowieka, w airsofcie można próbować mierzyć wielkość głowy, czy jakiegoś innego punktu odniesienia. Kumpel używając siatki mil-dot mierzy sobie wysokość korpusu Emki, szerokość magazynka, czy hełmu i dzięki temu jest w stanie podać odległość z dokładnością do ~5 metrów.

Link to post
Share on other sites

Pytam sie z ciekawosci, i z hobby. Interesuje sie rosyjska militaria. I chce wiedziec, moze w Airsofcie wykorzystam to do czegos tez bo planuje AK SVD i PSO-1 zakupic. Wiec mierze czlowieka, np miesci sie w skali 2 to jest 200 m, a czlowiek nr 2 jest mniejszy niz najmniejsza skala, zakladajac ze jest 1200 metrow odemnie wiec celuje w niego druga choinka tak?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, przy założeniu, że strzelasz standardową amunicją.

 

Nie no fajnie, tylko po co, skoro kulka z karabinu snajperskiego leci na te kilkadziesiąt metrów po płaskim torze i żadne obliczanie nie jest potrzebne?

Bo laski na to lecą. A poza tym to jest airsoft, tu robi się milion niepotrzebnych rzeczy. Teoretycznie nie potrzebujemy wcale mundurów, ani replik, możemy wszyscy strzelać kawałkiem rurki z przyczepionym gearboxem i biegać w dresach. Niektórzy po prostu lubią tę całą otoczkę, w końcu o to tutaj w większości chodzi.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, przy założeniu, że strzelasz standardową amunicją.

 

 

Bo laski na to lecą. A poza tym to jest airsoft, tu robi się milion niepotrzebnych rzeczy. Teoretycznie nie potrzebujemy wcale mundurów, ani replik, możemy wszyscy strzelać kawałkiem rurki z przyczepionym gearboxem i biegać w dresach. Niektórzy po prostu lubią tę całą otoczkę, w końcu o to tutaj w większości chodzi.

Streściłbym tą odpowiedź do dwóch słów: dla klimatu

Link to post
Share on other sites

Bo laski na to lecą. A poza tym to jest airsoft, tu robi się milion niepotrzebnych rzeczy. Teoretycznie nie potrzebujemy wcale mundurów, ani replik, możemy wszyscy strzelać kawałkiem rurki z przyczepionym gearboxem i biegać w dresach. Niektórzy po prostu lubią tę całą otoczkę, w końcu o to tutaj w większości chodzi.

Nie no luzik, ja wszystko rozumiem. Myślałem tylko, że kolega pyta czysto użytkowo.

 

Dread a do airsoftu bardziej bys polecil wersje 4x24 czy 6x48 jezeli chodzi o PSO-1?

Ja mam POSPa 2,5-5x i jestem bardzo zadowolony. Do obserwacji terenu ustawiasz 2,5x i masz szerokie pole widzenia, do precyzyjnego strzału 5x i jest gitara. Dokładnie tego: http://www.nokto.info/sklepik/?155,posp-2-5-5x24-czarna

Link to post
Share on other sites

Nie no luzik, ja wszystko rozumiem. Myślałem tylko, że kolega pyta czysto użytkowo.

 

 

Ja mam POSPa 2,5-5x i jestem bardzo zadowolony. Do obserwacji terenu ustawiasz 2,5x i masz szerokie pole widzenia, do precyzyjnego strzału 5x i jest gitara. Dokładnie tego: http://www.nokto.info/sklepik/?155,posp-2-5-5x24-czarna

 

 

Ja bym bral albo replike PSO-1 lub orginalnego POSPa z Bialorusi. Lecz narazie decyduje sie nad 4 a 6 myslac o replice.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...