Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak flecktarn, pomoc.


Guest Macio8

Recommended Posts

Witam proszę o pomoc w wyborze jakiegoś niedrogiego plecaka w kamuflażu flecktarn, który nie rozwali się po pierwszym dniu :D

Plecak nie musi być wielki, taki na podstawowe przedmioty :

 

Termos, kanapki, bluza, skarpetki, jakieś różne przedmioty np. taśma, śrubokręt, kleszcze. Mniej więcej takie przedmioty.

Link to post
Share on other sites

Mam ten zestaw i jakoś ten chlebak mnie nie przekonuje nie mieści się tam za dużo, ostatnio wcisnąłem termos skarpetki i ledwo bluzę flecktarn, a chciałbym coś co w każdej chwili mogę zdjąć i ma odzielne kieszenie. Ten plecak jest za duży chciałbym aby wysokość oscylowała w granicach 50 cm.

Link to post
Share on other sites

W tej chwili niedostępny, ale... http://armyworld.pl/product-pol-510-PLECAK-35L-ODDZIALOW-SPECJALNYCH-KSK-MUNRO.html

 

Co prawda nie flecktarn, ale to faktycznie wykorzystywany plecak. W Internecie można spotkać się z opiniami, że po zakupie tego plecaka, nie zmienia się go już nigdy ;-)

 

Jak dla mnie jest magiczny - pakuję się w niego lepiej, niż w 65l kampfrucksack. Z dzisiejszego patrolu: pomieścił G36K, chestrig RRV z obszernymi ładownicami, 0,75l termos, zapasową bluzę, dużą lornetkę, manierkę, jedzenie i kuchenkę. Było to wypchane, a lufa musiała wystawać z boku, oczywiście na czas zabawy chestrig i replika go opuściły, to było już luźno, ale jak widać spełnia też funkcję plecaka za sprzęt przy wypadzie na strzelankę. Polecam, za tą cenę lepiej brać to, niż wszelkie ACMowe wymysły.

Link to post
Share on other sites

Czy są dostępne gdzieś zdjęcia, kiedy ktoś ma założony plecak na plecach ? Jeśli tak to czy mógłby ktoś wkleić ?

 

Przypomnij się wieczorem, to wypcham mojego Munro, wrzucę na garb i poproszę rodzinę o obfocenie. Fakt, jest pojemny i prosty jak konstrukcja cepa. Natomiast podobnie jak konstrukcja cepa - ma już swoje lata.

 

Tu masz zdjęcia Munro (a właściwe Moray Bag'a, ale różnice są pomijalne dla zwykłego strzelacza kulek, jeśli nie liczyć kamuflażu): http://dpm-soldier.pl/plecaki/moray_bag.html

 

Na "termos, kanapki, skarpetki i bluzę oraz parę narzędzi" sugerował bym któryś z klonów Maxpeditiona Falcon - jakieś 15-25l, zależnie od wykonania róznie podają.. Chińskie / MFH / MilTec'a bywają dostępne we Flecktarn'ie, w cenie ok 80-150zł. Za jakość nie ręczę, ale o chińskich konkretnie parę dobrych słów słyszałem...

 

Jeśli odpuścisz wymóg kamuflażu i weźmiesz coś w standardowych barwach ochronnych -np. oliwkowe - wybór plecaków znacznie się zwiększa. No i zawsze można dokupić pokrowiec maskujący choćby i we flecku...

 

I: tak, 65l to jest duży plecak. Nie "ogromny", ale duży.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

1. Zastanawiałem się jeszcze nad tym :

 

Mil-tec

 

Wiem że nie jest to najlepsza firma lecz może ktoś miał styczność z tym plecakiem i powie coś o nim.

 

2. Jeszcze dorzuce tego :

 

ACM

 

Kolega, ma już ponad rok plecak z ACM i nie narzeka na niego, lecz zastanawiam się czy nie rozerwie się gdzieś lub czy te paski od ramion nie oderwą się :D

 

3.Czy to są munro ?

Munro1

Munro2

 

4.Pytanie co do wcześniejszego plecaka

 

Plecak 65l

 

Czy jest możliwość zmniejszenia go, tak co by nie wystawał nad głowę, oraz czy plecak ten nie lata na boki kiedy się z nim biega ?

Edited by Macio8
Link to post
Share on other sites

Ogólnie jak masz brać plecak to weź już coś kontraktowego. Ja miałem kopie z milteka 65l plecaka bw i przy pełnym plecaku potrafiło się urwać ramiączko, albo coś popruć. ACM mam podobny tylko zielony, rok i plecak zaczyna się sypać:/

 

Co do 65l kontraktu to raczej nie był byś niezadowolony. Plecak duży, pakowny, może troszkę niewygodny przy pełnym załadowaniu. Zwróć uwagę że czasem możesz znaleźć ze stelażem, a przynajmniej kiedyś widziałem :) Mało tego ten plecak ma w środku kieszeń na taką karimatę która dodatkowo usztywnia plecak. Ogólnie plecak BW do to do siebie że można go "zmniejszyć" za pomocą pasków które się ściąga, dzięki czemu jak jest tw nim mało rzeczy to nie latają w plecaku i sam plecak nie przeszkadza.

 

Pytanie do czego chcesz używać plecak. Ja kupują plecak chciałem taki który będzie wysoko na plecach tak żebym mógł założyć pas z szelkami. Jest to jakiś wynalazek ale daje radę. Jeżeli będę kiedykolwiek kupował plecak to albo BW kontrakt albo tego Munro bo bardzo mnie zainteresował :)

Link to post
Share on other sites

Czyli myślę że plecak kontraktowy 65l będzie lepszym wyborem niż wszystkie mil-tec i ACM ? W sumie miejsce przyda się zawsze , a jak piszesz, plecak można zmniejszyć i napewno będzie miał większą wytrzymałość niż chińskie plecaki. Poczekam teraz jeszcze na opinie innych o tym plecaku i narazie jest moim faworytem, bo niestety na munro nie mam kasy i jest nie dostępny. Jak myślicie, brać 65l czy poczekać na kase i brać munro ?

Link to post
Share on other sites

Niestety nie wiem jak to się stało, ale nie mogę edytować mojego postu więc pisze tak :/

 

Dobra, niestety mój budżet się pomniejszył i chciałem zapytać co sądzicie o tym plecaku, czy będzie to nie najgorszy zakup i czy da radę z tymi podstawowmi przedmiotami ?

 

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/plecaki/plecak-taktyczny-molle-o-pojemnosci-20-litrow-flecktarn-acm.html

Edited by Macio8
Link to post
Share on other sites

Na serio mi szkoda, bo to trochę dużo pieniędzy. Ten plecak naprawdę nie nadaje się ? Nie sądze aby po 3 kg rzeczy rozwalił się od razu. Co jest w tym plecaku takiego złego ?

Edited by Macio8
Link to post
Share on other sites

Może i wytrzyma 3 kg., ale dołożysz 19.38zł i masz BW. Jak bardzo chcesz to mogę ci wysłać zdjęcia co się dzieje z plecakami ACM:)

 

 

Aaa no i kolor maskowania może nie być za ciekawy, kolega raz kupił kamizelkę ACM i odcień fleka był jakiś dziwny. Ja miałem "cirasa" i nie bym najgorszy. Loteria:)

Edited by Rechot
Link to post
Share on other sites

 

3.Czy to są munro ?

Munro1

Munro2

 

 

Munro na drugim zdjęciu u kolegi pośrodku. Po lewej jest coś innego, chyba większego (Munro nie ma z boku kieszeni, a końcówki maszynek zamka są doskonale widoczne na lewej burcie plecaka).

 

Tu http://www.rvops.co.uk/bmz_cache/4/40d06fc5ff71de9c8ed38b00f1f10300.image.250x211.jpg masz jeszcze raz Munro. Na plecach Brytyjczyka, ale Munro.

 

Możesz poszukać gdzieś flecktarnowej wersji tego http://www.armyshop.com.pl/pl/p/Plecak-Gorski-BUNDESWEHR-30L/131 - wiem, że są bo u kolegów wzorujących się na Bundeswehrze je widziałem. Od razu uprzedzam - szczyt wygody to to nie jest (mam MilTec'owskiego klona, służył mi na codzień przez jakiś czas).

 

A, i jedna uwaga ogólna - w tej branży zasadniczo spawa przedstawia się tak - sprzęt może być:

1. tani,

2. solidny,

3. z bajerami.

 

Wybierz nie więcej niż dwie opcje.

 

Tani i solidny to z reguły demobil sprzed X lat. Ciężki do zdarcia, ale może być średnio wygodny i dostosowany do Twoich potrzeb, a na pewno - oczekiwań. No i nie ma bajerów.

Tani i z bajerami to zazwyczaj "chińszczyzna", marnej jakości podróba porządnych modeli. Niestety - z solidnością bywa bardzo, bardzo różnie.

Solidny i z bajerami- to jest to, do czego micha nam się z reguły cieszy. Full wypas i tak dalej. Tylko, zaraza, nie jest tani - z reguły jest drogi i nas nań nie stać...

Link to post
Share on other sites

Macio8: Mam ten plecak ACM, dość przyjemny, sztywny się wydaje, nie mówię tutaj o tej stronie przylegającej do pleców, ale o całej reszcie.

 

Kieszenie główne pojemne, te mniejsze bardzo fajne. Plecak funkcjonalny od użytku typowo studenckiego na zeszyt czy laptopa po wciśniecie tam połowy ekwipunku na strzelanke z repliką włącznie. Gdyby nie lekkie odczucie pół tandety - to można go polecić.

Edited by Arius
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...