Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie magazynki do G36 wybrać


Recommended Posts

Witam,

 

Nie znalazłem wystarczających informacji w tym dziale dlatego proszę was o poradę.

 

Chciałbym zakupić 6 magazynków do g36. Interesują mnie mid capy lub low capy. Chciałbym uzyskać informacje odnośnie magazynków z linków poniżej:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_202_471&products_id=7302&name=ARES_-_Magazynek_Mid-Cap_-_G36_-_140

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_202_471&products_id=2074&name=G&P_-_Magazynek_Mid-Cap_-_G36_-_130

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_202_471&products_id=3097&name=MAG_-_Magazynek_Mid-Cap_-_G36_-_100

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_201_465&products_id=742&name=Classic_Army_-_Magazynek_Low-Cap_-_G36_-_50

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_201_465&products_id=3601&name=BOYI_-_DBOYS_-_Magazynek_Low-Cap_-_G36_-_50

 

Chodzi mi o jakość wykonania, czyli czy plastik jest wytrzymały czy jak upadnę na ładownice to wyciągnę z nich tylko kawałki plastiku? Jak wygląda sprawa podawania, czy lubią się ciąć? Jak wygląda sprawa rozbierania czy jest taka możliwość?(np. jeżeli coś się w środku zatnie) No i stosunek, cena do tego co otrzymujemy. Czy są może inne magi po za tym co podałem lepsze lub tańsze?

 

Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami i na pewno wiele osób również.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak jeszcze miałem gietę (JG) miałem 5 lowów src - bajka, zero problemów, leciutko się telepią na boki w gnieździe. Posiadałem również 2 midy boyi. Również podawały wspaniale, ale używałem kulek G&G lub guarderów. Na P&J występowały sporadyczne zacinki.

Link to post
Share on other sites

Ja mam g36 od ARESa. I kuszą mnie te BOYe ale dałem je poglądowo myślałem, że to jakiś szajs.

W takiej cenie też kupił bym kilkanaście sztuk. Obawiam się o ich łamliwość i jakość materiału, z którego są wykonane.

 

 

A powiedzcie mi czy one są rozkładalne czy raczej nie ma takiej możliwości gdyby coś w środku utknęło albo chciałbym go przesmarować czy coś w tym stylu?

 

Kulki używam G&G, biovale, madbull lub king arms 0,25g lub 0,28g.

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites
(...) warunek jest jeden tani magazynek - lepszej jakości kulki.(...)
Święta racja. Ja używam wyłącznie Guarderów 0,23.

Żeby wszystko chodziło jak należy, trzeba przyjąć zasadę - pierwszego ładowania nie robić do pełna. W te 50-tki pierwsze ładowanie robię do 30 kulek. Druga zasada, smarowanie robię po każdej strzelance (psikam do wnętrza troszkę oleju silikonowego). Trzeci warunek, nigdy nie należy zostawiać kulek w magazynku, po strzelance należy opróżnić.

Ale chyba nie odkryłem Ameryki. :wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Mam magazynki Boyi oraz King Armsa. King Armsy świetne, zawsze podają itp itd. Boyi przy dłuższej eksploatacji lubią mieć problemy ze sprężynką trzymającą "dynks" żeby kulki nie wystrzeliły z maga. Dwa magi już miały wymianę sprężynki na te z długopisu.

 

Tak, Boyi są rozkładane. Odkręcasz imbus na dole maga ściągasz stopkę i wkład wychodzi. Można go rozłożyć na części pierwsze.

 

BTW. Nigdy nie smaruje magów od zawsze używam na sucho (wg mnie smarowane magi łapią kurz i piach, a po za tym upaćkane kulki, brudzą gumkę HU). Kulek używałem przeróżnych eXtreme Precision, GFC, Guardery, ostatnio GFC Rocket. Magi zawsze podają kulki, nigdy nie miałem zacinki. Gietka SRC.

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

Dlatego je minimalnie smaruję silikonem. Bzdura, że "łapią kurz i piach", przechowuj je w ładownicach podajnikiem do dołu i nie zakopuj w piachu, to nic im nie grozi. Oczywiście, jeśli naleje się do wnętrza "litr" olejku, to kulki utaplają się. Ze sprężynkami blokady kulek różnie bywa, ale to zdarza się w każdym magazynku. Mam ich 12 sztuk, miałem 13 i tylko jeden nagle przestał podawać (feralna "trzynastka"), nie mam kiedy go rozebrać i ustalić przyczynę.

Link to post
Share on other sites

Fakt. W każdym magazynku może pojawić się problem z sprężynkami blokady kulek. Ale u mnie w magach Boyi problem pojawił się dwukrotnie, a KA ani razu.

U mnie działa na sucho, bez smarowania, więc po co mam je smarować? Lubię mieć czystą i dobrze podkręcającą gumę HU. Kwestii brudzenia magazynków czasem nie da się ominąć, wszystko zależy od warunków w jakich działamy. Wychodzę z założenia że tłuste i mokre łapie szybciej kurz i tyle.

 

Susinron: Ja użwałem kulek 0,28g Guardera, nie było żadnych problemów z podawaniem.

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

To jeszcze zapytam o dwie rzeczy. Czy ktoś używał do tych magazynków kulek o wadze 0.28g? Czy to będzie jakiś problem? I czy na pewno pasują one do repliki Aresa z najnowszej serii z EBB ?

Jeśli będziesz używał kulek DOBREJ JAKOŚCI, to nie będziesz miał problemów. Moim zdaniem 0,28 mogą być ciut zbyt ciężkie, skłaniałbym się do 0,25. Używam 0,23 przy 420fps i nie narzekam, choć wynika to właściwie z lenistwa, mam dwie repliki (360 i 420 fps) i nie chce mi się nosić dwóch kalibrów.
Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz używał kulek DOBREJ JAKOŚCI, to nie będziesz miał problemów. Moim zdaniem 0,28 mogą być ciut zbyt ciężkie, skłaniałbym się do 0,25. Używam 0,23 przy 420fps i nie narzekam, choć wynika to właściwie z lenistwa, mam dwie repliki (360 i 420 fps) i nie chce mi się nosić dwóch kalibrów.

Ja używam do mojej G36C od Cymy (stałe 450fps) kulek G&G 0,28g, używam Low-Capów Boi i podają bardzo ładnie, na razie wystrzeliłem ok. 500 i zero zacinek.

Link to post
Share on other sites

Spytaj go jakich kulek używa. Jeśli czegoś pokroju P&J Premium / GFC / GF Rockets - to nic dziwnego. Wymagają używania wyłącznie dobrych jakościowo kulek, a choć te, które wymieniłem złe nie są, to z magazynkami typu mid-cap mają trudności współpracować.

Link to post
Share on other sites

Mam 2 real capy ARESa i midcapa i dziwię się ze w ogóle go jeszcze mam. Syf jakich mało, wsadzając to w replikę zawsze się zastanawiam czy kompozyt zacznie lecieć. Zacinają się i dośc często bez powodu, są co prawda trochę styrane no ale bicz plis. Kulek używam Guarderów, albo G&G.

 

Chcesz dobre magi to albo boyie albo od CA low capy. Boyi mam 8 sztuk i nie smaruj ich sylikonem bo możesz tylko przez to jak wspomniał Vespi łapać nimi kurz i piach. Miałem 2 magi nasmarowane i nie wiem po co. Wystarczyło ze magazynek upadł na ziemię a był cały upaprany piachem poprzylepianym do tłustego sylikonu. :angry: Tak po za tym śmigają swietnie, mam je już 2,5 roku i podają nadal dobrze. Co do łamiących się zaczepów mam nadal wszystkie oprócz tych które uciąłem samemu. Magazynki Boyia mają dla mnie tą wadę ze są za jasne i się trochę swiecą te atrapy jak w zabawce. Załatwiłem sprawę i ubabrałem je farbą w środku przez co pociemniały. Do tego nosze je spakietowane po 2 więc na środku jest taśma. Dzięki temu magazynki nabrały charakteru.

 

Jak nie chcesz za dużo wywalać kup boyie, jak Ci nie przeszkadza cena to bierz od CA. Oznaczenia i do tego wygląd jak należy :happy:

 

Pozdrawiam.

Tuptek.

Link to post
Share on other sites

Hmm, wtrącę coś od siebie - lowy Boyia występują w co najmniej dwóch rodzajach (przynajmniej ja mam 2), różniących się przezroczystością tworzywa i jakością wykonania... Te najbardziej przejrzyste wyglądają wręcz bazarowo (a zaczepy są tak klejone, że się ruszają i odpadają od patrzenia), z tymi ciemniejszymi na szczęście jest lepiej - czyli przyzwoicie. Ale jakbym miał kasę, to brałbym coś lepszego, bo i tak rewelka w wykonaniu to to nie jest. A i tak nie jestem osobą, która zwraca dużą uwagę na takie kwestie.

 

Na temat działania się nie wypowiadam, bo i nie mam nic do powiedzenia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Witam,

 

Ja ze swojej strony jako posiadacz takiej repliki i założyciel tematu po kilku miesięcznym użytkowaniu magazynków MAG stwierdzam, że jest to bardzo dobry wybór wręcz wyśmienity. Nie korzystałem z pozostałych rodzajów podanych w temacie. Od kolegi z teamu mogę powiedzieć, że mid capy aresa na 140 kulek bardzo się zacinają i to wszystkie egzemplarze jakie posiada. Co do magazynków firmy MAG na 100 kulek są bardzo wytrzymałe nie raz miały twarde lądowanie i sam się dziwiłem, że nic się nie stało. Także naprawdę polecam.

Link to post
Share on other sites

Miałem lowy Boyi - zero zacięć, zero problemów z magami. Używałem ich z gietą Cymy i śmigały kapitalnie. Więc jak nie przeszkadza Ci mała pojemność, to bierz. A teraz mały offtopic. Kupiłem ostatnio 3 midy do gieni na 150 kulaszy i wszystkie 3 sztuki miały ten sam problem: sprężyna zatrzymująca kulki puszczała podczas ładowania lub podczas biegania. Można było dostać postrzał z niezaładowanego magazynka:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...