Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kompletowanie munduru z allegro


Recommended Posts

Witam,

Zamówiłem już replikę M4 od KWA podobnie jak aku i ładowarkę, przyszedł czas na mundur.

Co myślicie o zakupach na allegro?

Myślałem o tej bluzie:

http://allegro.pl/wyprzedaz-kurtka-m65-surplus-podpinka-prezent-l-i2149098450.html (kolor woodland)

i tych spodniach:

http://allegro.pl/spodnie-bojowki-m65-vintage-surplus-prezent-l-i2149098388.html (kolor blackkamo)

 

Zastanawiam się, jak to będzie kolorystycznie pasować? Czy może lepiej ciemną bluzę szukać? Bo w kolorze blackkamo ciężko coś znaleźć, a może allegro to nie jest odpowiednie miejsce do szukania munduru ?

 

Proszę o jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Allegro jak najbardziej, tylko zmierz się dobrze i szukaj kompletów lub od tego samego sprzedawcy spodnie i bluzę. Unikniesz problemu z rozmiarówką i dość "rozbieżnej" kolorystyki.

Jak napisał Didizip wyżej, kup kontraktowego woodlanda wydasz max 150zł. Za resztę zakup sobie kamizelkę.

Tak PS.

M65 czyli potoczna nazwa Kurtki. Może i na aktualną pogodę się nada ale, w lecie się ugotujesz.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem,że surplus taki dobry to nie jest. Poszperaj może i dowiedz się więcej o tej firmie. Lepiej będzie jak kupisz woodlanda,a niewiele drożej dostaniesz marpata kontraktowego. Zależy jaki kamuflaż wolisz itd.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Chyba zapomniałem Wam wspomnieć, że jestem totalnie zielony w temacie ASG, i nie znam się tak samo na umundurowaniu.

Więc jak czytam Wasze posty :"kupić kontraktowego woodlanda?" albo "niewiele drożej dostaniesz marpata kontraktowego" zastanawiam się, co ja tu ... robię ? :wink:

Co to znaczy w tym wypadku kontraktowy ?

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Podłąłem ostateczną decyzję, nikt i nic jej już nie zmieni :icon_razz2:

 

Chciałbym w pełni zrekonstruować ubiór GROM'u

Jak na tym foto:

 

GROM_DN-SD-04-01612.JPEG

 

tutaj link do opisu GROM'u na wiki gdyby ktoś miał wątpliwości - czy to GROM na foto.

 

Zamówiona broń by się zgadzała, co to za uniform ? Kamuflaż WZ93 ??

Co to za kamizelka ?

 

Jeszcze jedno foto:

grom26.jpg

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Aby na pewno chcesz rekonstruować a nie stylizować się? Rekonstrukcja obejmuje 100% ten sam sprzęt którego używali gromowcy, a co za tym idzie... pójdzie na to sporo pieniędzy. Żadne kopie i zamienniki, nie wchodzą w grę.

Ale jeśli jednak to na wmasg'u znajdziesz odpowiedni dział o rekonstrukcji.

 

PS. Czy mnie oczy mylą, czy pan na pierwszym planie w gorex'ie, ma starego blaszaka na głowie?

Link to post
Share on other sites

Znalazłem na pewnym forum ciekawy temat dotyczący legalności noszenia munduru.

http://www.forum.cmhq.pl/index.php?link=1&id=1051

Jak to w końcu jest? Jeśli mundur nie ma oznaczeń, można w nim legalnie chodzić?

 

Jeszcze jeden ciekawy cytat na dobranoc:

Tak więc, mundurów, o których mowa w par. 2 ust 2 pkt 11, 12, 16 i 17, czyli :

- munduru polowego wzór 93 (z nadrukiem pantera);

- munduru polowego tropikalnego wzór 93 (z nadrukiem pantera);

- kurtki polowej wzór 93 (z nadrukiem pantera);

- koszulo-bluzy polowej wzór 93 (z nadrukiem pantera);

mogą używać młodzież, instruktorzy, specjaliści, zrzeszeni w stowarzyszeniach lub organizacjach społecznech, które mają zawarte stosowne porozumienia z MON, a dodatkowo ich statuty muszą przewidywać prowadzenie działalności na rzecz obronności oraz młodzież szkolna i akademicja w ramach przysposobienia obronnego, itd.

Ktoś to może potwierdzić ?

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Czyli w skrócie - jeżeli będziesz używał wzoru kamo używanego przez WP (CamoGrom, Pantera Leśna i Pustynna), to gdy trafisz na upierdliwego żandarma, to zarekwirują ci ten mundur i wlepią mandat. Jeżeli jednak nie będziesz jak debil paradował w pełnym rynsztunku po dużym mieście, to nikt nie powinien się uczepić....

 

P.S.

Możesz nawet trafić na upierdliwego policjanta, albo strażnika miejskiego, ale nie przerażaj się. Można spokojnie nosić "nie całkiem legalnie" mundury WP, jeżeli zachowa się pewne "środki ostrożności".

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Dlatego może lepiej pomyśl nad multicamem ;) Flecktarn jest dobry bo jest tani i dobrze się sprawuje na większości terenów,ale są też inne dobre kamuflaże. Wybór masz duży,weź to co Ci się podoba. Jeśli chcesz się jednak stylizować na GROM lub JWK to może jednak pomyśl nad tym multicamem ;)

Link to post
Share on other sites

Grom jest tak uniwersalną jednostką, że praktyczne do stylizacji nie da się jednoznacznie wybrać munduru. Gromowcy używają Camogromu, Pantery Leśnej i Pustynnej, a nawet Oliwkowych kombinezonów - w zależności od warunków i miejsc w jakich działają, więc nie wiem czy stylizacja "na gromowca" jest możliwa do zrealizowania z racji bardzo licznych kombinacji - goście w dużej mierze mogą dostosowywać ekwipunek pod siebie. Po prostu bierz co ci się podoba, jednocześnie pilnując, abyś wyglądał jak gość z SF.

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Grom jest tak uniwersalną jednostką, że praktyczne do stylizacji nie da się jednoznacznie wybrać munduru. Gromowcy używają Camogromu, Pantery Leśnej i Pustynnej, a nawet Oliwkowych kombinezonów - w zależności od warunków i miejsc w jakich działają, więc nie wiem czy stylizacja "na gromowca" jest możliwa do zrealizowania z racji bardzo licznych kombinacji - goście w dużej mierze mogą dostosowywać ekwipunek pod siebie. Po prostu bierz co ci się podoba, jednocześnie pilnując, abyś wyglądał jak gość z SF.

 

Camogromu?! Stylizacja na Grom jest możliwa do zrealizowania.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Czyli w skrócie - jeżeli będziesz używał wzoru kamo używanego przez WP (CamoGrom, Pantera Leśna i Pustynna), to gdy trafisz na upierdliwego żandarma, to zarekwirują ci ten mundur i wlepią mandat.

 

Camogrom? Od kiedy chińska kopia Multicam jest oficjalnie wprowadzona w użycie w Wojsku Polskim? Nie wiesz - nie pisz.

 

Grom jest tak uniwersalną jednostką, że praktyczne do stylizacji nie da się jednoznacznie wybrać munduru. Gromowcy używają Camogromu, Pantery Leśnej i Pustynnej, a nawet Oliwkowych kombinezonów - w zależności od warunków i miejsc w jakich działają, więc nie wiem czy stylizacja "na gromowca" jest możliwa do zrealizowania z racji bardzo licznych kombinacji - goście w dużej mierze mogą dostosowywać ekwipunek pod siebie. Po prostu bierz co ci się podoba, jednocześnie pilnując, abyś wyglądał jak gość z SF.

 

Widać, że nigdy nie widziałeś zdjęć, nie rozmawiałeś, a nawet nie czytałeś. Twoja wiedza jest poniżej zerowej (poniżej, bo oprócz niewiedzy, wprowadzasz w błąd innych) i lepiej nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz żadnego pojęcia.

 

 

 

PS Kolegę Pawloosw zapraszam do działu rekonstrukcji, tam jest 10- stronicowy temat o G-unit. :)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc, nie zależy mi na 100% stylizacji jednostek GROM'u. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej nie wchodzić w konflikt z prawem ( w końcu zawsze można trafić na jakiegoś nadgorliwego "mundurowca") i rozejrzeć się za czymś legalnym.

Poza flecktarn'em i polskimi WZ93 za czym jeszcze (ciemne moro) mógłbym się rozejrzeć ? Dodam, że nie interesuje mnie piaskowy kolor. Ogólnie nie drogo idzie ten flecktarn'owy mundur skombinować, tylko wszystko używka. Jakoś ta świadomość, że miałbym po jakimś szwabie nosić ubranie za mną nie przemawia :wink:

 

Mati13k - przeczytałem już ten wątek, ale dzięki za podpowiedź :icon_biggrin:

 

Orientujecie się może, jak to jest z wymiarówką flecktarn'ów z demobilu? Jest zawyżona, czy raczej mieści się w podanych wymiarach? Nie lubię, jak na mnie coś wisi, ma być dobrze spasowane, nie lubię wyglądać jak "zmokła kura" :biggrin:

 

PS. Obwód w pasie mierzymy na biodrach, czy na wysokości pępka? :icon_razz2:

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Wyglądać... no tak, może jeszcze żeby był z lycrą? Jeśli "zawyża się" rozmiarówkę to w jakimś konkretnym celu (mówię o kontraktach). Np. po to by pod mundur zmieścił się ocieplacz w różnej formie lub by krój nie ograniczał ruchów. A pas mierzy się w pasie.

Link to post
Share on other sites

Wyglądać... no tak, może jeszcze żeby był z lycrą? Jeśli "zawyża się" rozmiarówkę to w jakimś konkretnym celu (mówię o kontraktach). Np. po to by pod mundur zmieścił się ocieplacz w różnej formie lub by krój nie ograniczał ruchów. A pas mierzy się w pasie.

 

Dzięki za odpowiedź w temacie, tylko nie bardzo wiem co chciałeś wnieść tą wypowiedzią?

Coś w tym złego, że lubię mieć spasowane rzeczy na miarę ? Co do rozmiarówki w tych flecktarn'ach to odpowiedziałeś na pytanie "Po co można zawyżać rozmiarówkę", ja natomiast pytałem, czy faktycznie ten konkretny mundur kontraktowy posiada zawyżoną rozmiarówkę.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc, nie zależy mi na 100% stylizacji jednostek GROM'u. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej nie wchodzić w konflikt z prawem ( w końcu zawsze można trafić na jakiegoś nadgorliwego "mundurowca") i rozejrzeć się za czymś legalnym.

Poza flecktarn'em i polskimi WZ93 za czym jeszcze (ciemne moro) mógłbym się rozejrzeć ? Dodam, że nie interesuje mnie piaskowy kolor. Ogólnie nie drogo idzie ten flecktarn'owy mundur skombinować, tylko wszystko używka. Jakoś ta świadomość, że miałbym po jakimś szwabie nosić ubranie za mną nie przemawia :wink:

 

Mati13k - przeczytałem już ten wątek, ale dzięki za podpowiedź :icon_biggrin:

 

Orientujecie się może, jak to jest z wymiarówką flecktarn'ów z demobilu? Jest zawyżona, czy raczej mieści się w podanych wymiarach? Nie lubię, jak na mnie coś wisi, ma być dobrze spasowane, nie lubię wyglądać jak "zmokła kura" :biggrin:

 

PS. Obwód w pasie mierzymy na biodrach, czy na wysokości pępka? :icon_razz2:

 

 

Jeżeli chcesz ogólnie stylizować się na jakiekolwiek PL SF lub US SF to pomyśl nad multicamem. Co do tych przepisów to o ile dobrze pamiętam jest też przepis,który mówi też ogólnie o mundurach. Dlatego jakbyś trafił na takiego "nadgorliwego mundurowego" to i tak mógłbyś mieć problemy. Możesz też wstąpić do Strzelca i załatwić sobie legalnie mundur itd. ,ale zapisywać się tam tylko po to to raczej nie ma sensu. Są też mundury helikonu w panterze leśnej,takie mógłbyś nosić w pełni legalnie.

 

 

Dzięki za odpowiedź w temacie, tylko nie bardzo wiem co chciałeś wnieść tą wypowiedzią?

Coś w tym złego, że lubię mieć spasowane rzeczy na miarę ? Co do rozmiarówki w tych flecktarn'ach to odpowiedziałeś na pytanie "Po co można zawyżać rozmiarówkę", ja natomiast pytałem, czy faktycznie ten konkretny mundur kontraktowy posiada zawyżoną rozmiarówkę.

 

O mundurach niemieckich wiele wypowiedzi już padło na tym forum,poszukaj sam czegoś o rozmiarach.

Nie czekaj aż wiedza zostanie Ci podana na tacy.

Link to post
Share on other sites

Czyli, nawet jakbym zakupił niemieckiego flecktarn'a - to i tak nie do końca legalnie poruszam się po terytorium RP ?

Jeśli ryzyko jest takie samo jak przy polskim WZ93 - to wolę kupić polski mundur, przede wszystkim nie było by problemu z dostępnością nowych egzemplarzy.

Link to post
Share on other sites

Czyli, nawet jakbym zakupił niemieckiego flecktarn'a - to i tak nie do końca legalnie poruszam się po terytorium RP ?

Jeśli ryzyko jest takie samo jak przy polskim WZ93 - to wolę kupić polski mundur, przede wszystkim nie było by problemu z dostępnością nowych egzemplarzy.

 

Tak

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...