Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozgrywka komercyjna CQB


Recommended Posts

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów, gdyż to mój pierwszy post.

Bracia Żołnierze! Zapragnąłem wyjść na przeciw osobą, które są zafascynowane bronią tak jak ja i jestem w trakcie organizowania (tak na początek) rozgrywek CQB.

Zaobserwowałem, że istnieje już taka działalność np. Arena ASG.

W temacie jestem od niedawna... Siedze i czytam posty, spotykam się z ludźmi co biorą udział w takich rozgrywkach i sam planuje się wybrać, postrzelać. Kupiłem dwa elektryczne AK47CM i jeden gazowy M4 WELL. Po przeprowadzeniu testów okazało się, że elektryki o mocy 380fps z bliskiej odległości, 2m (testowane na sobie) może zrobić krzywdę:) Dając do ręki taką broń osobą, które nie miały z tym styczności sporo ryzykuj... Następnie postanowiłem, że zaopatrze się w gazówkę. Jak sądziłem większy realizm=lepsza zabawa. Słyszałem, iż gaz zawodzi w minusowych tem. ale okazało się, że i 10*C to już za mało na taką broń, dlatego powróciłem do elektryków.

 

Z pokorą i nadzieją w sercu pytam was, doświadczonych elitarnych żołnierzy jaki karabin będzie dobry do takiej rozgrywki? Czytałem, że na budynki 350fps to maks, dlatego chyba dobrze będzie kupić pistolet maszynowy a nie karabin szturmowy.

 

Moja koncepcja rozgrywki to coś na stylu rozbrajanie bomb, przejmowanie flag i inne, które prowadzą do bliskiego dystansu więc również proszę o polecenie dobrej firmy produkującej kaski takie jak do paintball by chronić ludzi przed ich głupotą. Będę dążył do tego, aby każdy mógł sobie postrzelać a nie tylko doświadczeni pasjonaci, dlatego potrzebuje kompletnej ochrony.

 

Proszę o propozycję, burzę muzgów a nie krytykę i walkę pomiędzy sobą o to kto ma rację. Jeśli ktoś ma jakieś konstruktywne rady co do takiej działalności to chętnie "wysłucham"

Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem, chcesz otworzyć biznes robiąc coś, na czym zupełnie się nie znasz i nie masz żadnego doświadczenia? Pozdro.

 

Dziękuje za zainteresowanie się sprawą.

Tak, doskonale zrozumiałeś. Doświadczenie przychodzi z czasem a pociąg do broni miałem od zawsze. I to nie jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W elektrykach zawsze można wsadzić słabszą sprężyne by miały mniej niż 350fps- Takie G36C lub Aksu były by do budynków w sam raz.

Na ochrone to Dobre gogle i np maska siatkowa albo cos podobnego na ochronę zębów. Nie koniecznie ta do paintbala.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem dawać ludziom, którzy nie mieli styczności z AS, elektryki i wpuścić do budynku samo w sobie już jest niebezpieczne. Sam doświadczyłem, że na początku, w stresowej sytuacji, pierwszy odruch - fullauto. Brałeś pod uwagę shootguny sprężynowe? Polecam te od AGM, jednak dorwać teraz ich jakąś większą ilość graniczy z cudem. Sam zaczynałem od shootgunów i nie powiem żeby przy cqb nie czuć adrenaliny, czy "tego czegoś".

 

Wiem, wiem, wiem. Nie, dla mięciutkiego, pluszowego AirSoftu. Jednak bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

To jest tylko moje subiektywne zdanie i absolutnie nie musicie się nim przejmować, czy jakieś dyskusje na ten temat zaczynać.

Link to post
Share on other sites

W końcu jakieś konkrety, dziękuje.

Co do gogli to po otrzymaniu trafienia z 2m w żebro stwierdzam iż twarz bardzie zaboli więc wole maskę:) Ze sprężyną to ciekawa koncepcja.

Obawiam się Syriuszu, że shootgun sprężynowy nie wzbudzi zainteresowania. Mam świadomość ryzyka i staram się je jak najbardziej zniwelować. Dolna granica wieku 18lat, ubezpieczenie uczestników, pisemna deklaracja co do zapoznania się z ryzykiem i wszelka ochrona twarzy, oraz szyi.

Link to post
Share on other sites

A co z serwisem? Mieć na stanie kilkanaście replik, które będą stosunkowo aktywnie używane, do tego przez ludzi nie mających o tym większego pojęcia... może to sprawić problemy komuś kto sam się na tym nie zna, lub nie ma podpisanej stałej umowy z jakimś serwisantem :P

Link to post
Share on other sites

A co z serwisem? Mieć na stanie kilkanaście replik, które będą stosunkowo aktywnie używane, do tego przez ludzi nie mających o tym większego pojęcia... może to sprawić problemy komuś kto sam się na tym nie zna, lub nie ma podpisanej stałej umowy z jakimś serwisantem :P

 

Chcesz mi powiedzieć, że prowadzisz taki serwis?:)

Mam gościa w okolicy co serwisuje repliki, no chyba, że masz lepszą propozycje:)

Link to post
Share on other sites

Słaba sprężyna, lekkie kulki :D Ale mi sie zaśpiewało, kupić X replik zrobić downgrejda, czyli wsadzić słabsze sprężyny które przedłużą ich żywotność tym samym nie będzie to tak bolało, sprawdzić na jakie odległości można tam strzelać-rozmiary budynków jakoś dopasować do mocy. To jakby nei bylo sport ekstremalny;p a Ktoś "techniczny" I tak by się przydał co nie znaczy ,że nei można się tego samemu nauczyć.

Link to post
Share on other sites

Czyli człowieka z okolic, do tego bedziesz potrzebował kilku ładowarek mikroprocesorowych i jakiś zapasowych baterii, worka kulek... Reszte napewno doradzi sklep który prowadzi handel hurtowy. Z mundurów to pewnie wiesz ze najtańsze to flectarny i DPMy

Link to post
Share on other sites

Na początku to proponuje głownie zwrócić uwagę na ochronę tj. okulary ,maski siatkowe, odpowiednie rękawice a i jakieś hełmy tez by były wskazane. Chodzi o to ze my gracze w budynku staramy sie tak strzelać aby nie robić sobie zbytnio krzywdy j celujemy bardziej tułów niż głowa. A tobie jak przyjdzie jakaś napalona grupa oszołomów to krew sie może często lać.

 

Co do replik proponuje wybrać na początek dwa rodzaje seria AK i M4 bo moją największa grupę zwolenników potem ewentualnie cos z serii MP5, G36 w opcji do budynków. Jako bron boczna moim zdaniem tańsze utrzymanie będziesz miał kupując pistolety AEP.

 

Jeżeli masz już serwisanta ale to ma byc serwisant a nie osoba która rozebrała parę replik i sie tytułuje jako serwisant to on już Ci doradzi jakie modyfikacje zrobić w replikach aby nie było za dużo fps i nie duży rof.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Maski siatkowe i zwykłe tanie kulki- bo lepszych chyba by nie używał to bardzo zły pomysł.

Jeśli idzie o resztę oporzadzenia to taniej było by mieć kilka arafatek, kapelutkow, jakiś tam hełmów. -ale to dodatkowy wydatek-konieczny?

 

Repliki owszem legendarne Cm28 jest dość żywotne jednak taniej i wytrzymałej emki po prostu nie ma- zostaje g36. Po co jeszcze pistolety?

 

Jeśli zaś znajdziesz technicznego on Ci sam lepiej doradzi co kupić do strzelania i ochrony.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...