Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem ze strzelaniem


Recommended Posts

Witam, posiadam CM'ke 0.28A i gdy obojętnie którym trybem strzelam to po maks 7 kulkach muszę podkręcać te zębatki pod magazynkiem, nie powinno tak być, co zrobić ? To trochę denerwujące bo jak chce strzelić większą serią kulek w trybie ciągłym to muszę ciągle podkręcać.

Link to post
Share on other sites

Dołączę moje pytanie do tego tematu.

Również chodzi o cm.028.

 

Dziś ją testowałem na powietrzu.

Akumulator naładowany z początku replika strzelała dobrze zarówno seriami jak i pojedynczo.

Jednak po jakimś czasie (może 100-150 kulek wystrzelanych) przy ustawieniu na pojedyncze strzały gearbox jakby zaczął "przeskakiwać".

 

Wykonywał strzał i zamiast kolejnego przy ponownym naciśnięciu spustu słychać chrobotanie bez wyrzutu kulki, przy ponownym strzale znów wszystko wracało do normy. Domniemam, że takie "przeskakiwanie" nie jest czymś normalnym, czy to się zdarza?

Nie mam doświadczenia więc pytam.

 

Druga sprawa, że nie zawsze wystrzeliwał kulki ale te awarie kojarzę z niepełnym magazynkiem i faktem, że po podkręceniu magazynka replika wystrzeliwała kulki normalnie. Wiec to pewnie nie tyle awaria co moja niewiedza.

p.s. Czy magazynek można wystrzelać do końca...czy zawsze zostaną w nim kulki które już nie mogą być podebrane przez mechanizm przesuwający je do komory?

 

Dziękuje za odpowiedzi na te z pozoru głupie pytania.

P.

Link to post
Share on other sites

Dołączę moje pytanie do tego tematu.

Również chodzi o cm.028.

 

Dziś ją testowałem na powietrzu.

Akumulator naładowany z początku replika strzelała dobrze zarówno seriami jak i pojedynczo.

Jednak po jakimś czasie (może 100-150 kulek wystrzelanych) przy ustawieniu na pojedyncze strzały gearbox jakby zaczął "przeskakiwać".

 

Wykonywał strzał i zamiast kolejnego przy ponownym naciśnięciu spustu słychać chrobotanie bez wyrzutu kulki, przy ponownym strzale znów wszystko wracało do normy. Domniemam, że takie "przeskakiwanie" nie jest czymś normalnym, czy to się zdarza?

Nie mam doświadczenia więc pytam.

 

Druga sprawa, że nie zawsze wystrzeliwał kulki ale te awarie kojarzę z niepełnym magazynkiem i faktem, że po podkręceniu magazynka replika wystrzeliwała kulki normalnie. Wiec to pewnie nie tyle awaria co moja niewiedza.

p.s. Czy magazynek można wystrzelać do końca...czy zawsze zostaną w nim kulki które już nie mogą być podebrane przez mechanizm przesuwający je do komory?

 

Dziękuje za odpowiedzi na te z pozoru głupie pytania.

P.

 

Może masz zbyt mocno dokręcony silnik.

 

W hi-capie zawsze zostają kulki.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Dołączę moje pytanie do tego tematu.

Również chodzi o cm.028.

p.s. Czy magazynek można wystrzelać do końca...czy zawsze zostaną w nim kulki które już nie mogą być podebrane przez mechanizm przesuwający je do komory?

 

.

P.

Mogą zostać max.3 kulki.

 

 

Dziwne mi z zasady zostają cztery.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Dziś kolejny dzień testowania repliki i już ustaliłem chyba skąd to dziwne chrobotanie.

 

Początkowo sądziłem, że to gearbox. Jednak dziś ustaliłem ze ten dźwięk pochodzi raczej z magazynka...

 

Replika wykonuje normalne strzały po czym nagle zaczyna "chrobotać" i nie wystrzeliwuje już kulek chociaż gearbox wykonuje strzały prawidłowo tylko, że na sucho.

Natomiast kulki w magazynku grzechoczą. Wówczas zorientowałem się, że skupiony na strzelaniu nie podkręcałem magazynka. Sądzę więc, że to może być kwestia podkręcania magazynka. Nie mam jednak doświadczenia dlatego pytam.

 

Czy nie podkręcany magazynek skutkuje tym, że replika "zachrobocze" i przestaje strzelać kulkami (chociaż mechanizm gearbox pracuje "na słuch" prawidłowo)?

 

Z góry dziękuje za odp.

P.

Link to post
Share on other sites

Czy nie podkręcany magazynek skutkuje tym, że replika "zachrobocze" i przestaje strzelać kulkami (chociaż mechanizm gearbox pracuje "na słuch" prawidłowo)?

 

Z góry dziękuje za odp.

P.

 

Tak, gdy masz chwilę to podkręcaj magazynek, a będą kulki normalnie strzelać.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...