Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm.0.28 i co dalej


Recommended Posts

Mam poczciwego kalasha od Cymy ale zaczeło mi brakować tej siły strzału zasiegu, pancernosci repliki ogólnie tego wrażenia że trzymam broń a nie plastikową zabaweczkĘ:) I myślę co dalej kupić myślałem na cm.045 głownie to że ma metal body i jest krótkie do tego składana kolba czyli można zapakować do plecaka:)

A i budżet to max 600zl:) Co poradzicie?

Link to post
Share on other sites

Nie odpada, tylko koledzy konkretniej zasugerowali się repliką ze stali, wnioskując co do twojej wypowiedzi. Więc jeżeli wolisz to kup sobie tą Cymkę. Jednakowoż jeszcze chyba nikt nie pożałował repliki zasugerowanej przez forumowiczów.

Link to post
Share on other sites

Nie odpada, tylko koledzy konkretniej zasugerowali się repliką ze stali, wnioskując co do twojej wypowiedzi. Więc jeżeli wolisz to kup sobie tą Cymkę. Jednakowoż jeszcze chyba nikt nie pożałował repliki zasugerowanej przez forumowiczów.

Taka mała dygresja z mej strony, w rkach nie ma stali, mówisz chyba o stopie Zn i Alu. No chyba, że się mylę to mnie poprawcie :icon_neutral:

Link to post
Share on other sites

Mylisz się i dlatego cię poprawiam .

W RK GB nie jest słaby bo wytrzymuje 130 Guardera i full auto na lipolu 11,1V ,nawet przy dużym mrozie .

Weż RK bo jest po prostu lepsze i tańsze .

Koledze chodziło o obudowę, a ty wyjeżdżasz z GB, spox :hahaha:

Tak ap ropo są jakieś repliki ze stalowymi obudowami ?

Link to post
Share on other sites

Koledze chodziło o obudowę, a ty wyjeżdżasz z GB, spox :hahaha: Tak ap ropo są jakieś repliki ze stalowymi obudowami ?

Napisałeś że boyi ma body ze ZNALU a ma ze STALI więc nie wiem o co ci chodzi .

 

Pisałem o GB dlatego że kilka postów wyżej ktoś napisał ze RK ma gorsze bebechy i to prawda ,lecz nie są takie słabe.

Link to post
Share on other sites

A ja kiedyś miałem RK-06 i RK-10S w obu posypały się zębatki i dlatego Boyi'a już nie trawie w sprawie wnętrzności. Nie mówiąc już o niepodkręcających gumkach Hop-Up.

 

Za to jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne, fakt faktem body jest ze stali i to się chwali, tak samo w RK-10S kolba do dzisiaj trzyma się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o GB, to wsadziłem do obu Cymowskie i od tamtego czasu zero problemu :P Mankament numero uno,u RK-06, nie wiem jaki konstruktor wpadł na pomysł aby jaskółcze ogonki, były przykręcane na ZnAlowe śrubki imbusowe, które raz same się odkręcały a dwa zjechały się niemiłosiernie. Druga sprawa, inteligent wymyślił aby kolbe przykręcić taką samą ZnaLową śrubką, przy pierwszej próbie odkręcenia śrubka zamieniła się w plastelinę, a drewniana kolba latała na wszystkie strony

 

Co do Cymy, GB pancerne, żadnych problemów od paru lat, gumki HU podkręcają wyśmienicie.

 

Jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne, jako że miałem CM.040, składana kolba po paru spotkaniach miała denerwujące luzy, w niektórych egzemplarzach spasowanie chwytu przedniego też jest o kant tyłka. Jednakże tutaj jaskółcze ogonki trzymają się perfekcyjnie i nie są przykręcone do body ;)

 

Wybierz co wolisz.

 

P.S. to są moje przygody z RK i Cymą, nie można ich podczepiać pod każdy produkt bo powtarzalność wykonania u chińczyków sprawia, że te same repliki różnią się czasami diametralnie wykonaniem podzespołów i zewnętrznym.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem użytkownikiem Cm048 i replika pracuje idealnie.

 

Miałem też kontakt, co prawda przelotny, bo replika nie jest moja, z kałachami Cymy ze składaną kolbą w których sam proces jej składania zjechał warstwę wierzchnią znalu. W efekcie mocowanie znalowe pękło i cała kolba poszła do kosza.

 

Jeżeli miałbym polecić kałacha, to wysoką Cymę ze stałą kolbą (048, 048m).

 

Jeżeli chodzi o Boyi'a, to mocowania składanych kolb są stalowe, więc jeżeli to jest wyznacznikiem, to musisz się pogodzić z niższej jakości bebechami. W stocku zwykle GB pracuje prawidłowo, ale tuning może doprowadzić do sytuacji, jaką opisuje VasiLiev.

 

Niezależnie, wg. mnie, w obu replikach należy od razu wymienić gumkę.

 

Dyskusja Cyma/RK jest jedną z bardziej zaciekłych na forum. Jeżeli poczytasz sam tylko dział dla zielonych, to znajdziesz kilka ciekawych wymian argumentów. Decyzję musisz podjąć już sam.

 

@ 4Fiter-replika służy do gry, a nie do wieszania na ścianie.

Edited by Lookit
Link to post
Share on other sites

@Lookit

Chyba nie wiesz co mówisz, tłukę swoją CM.040 od dwóch lat, ze składaną kolbą nie miałem jeszcze problemu, a tyram ją ostro. Tak samo legendą jest to, że wersja CM.040 różni się np. od wersji CM.048. Z zewnątrz różnią się tylko wykończeniem, czyli kolbą, kolorem chwytu, łożem i osłoną rury gazowej. Reszta jest taka sama, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Z góry mówię, że miałem możliwość dokładnego porównania. Wracając do tematu, to ja bym brał CM.045 jeżeli ona Ci się podoba ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...