Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Montaż kolimatora do MP5 cm.041b


Recommended Posts

Hej właśnie zamierzam kupić MP5 cm.041b na Taiwangunie i przy okazji mam zamiar dokupić trochę akcesoriów. Jednym z nich jest kolimator (Tak z możliwością ustawienia miejsca plamki i jej jasności). I tu się nasuwa moje pytanko którą szynę powinienem kupić? Oczywiście najlepiej z Taiwangunu ;)

 

 

Dla leniwych (aczkolwiek chcących mi pomóc) http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/szyny-ris-ras-sir.html

Link to post
Share on other sites

Żeby założyć kolimator musisz kupić taki montaż :

 

1. http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/montaze-szyny-montazowe/niska-przedluzana-szyna-montazowa-do-mp5-g3-acm.html

 

2. http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/montaze-szyny-montazowe/wysoka-szyna-montazowa-do-mp5-shs.html

 

 

Musisz wybrać który ci będzie bardziej pasował.

Edited by mossad1234
Link to post
Share on other sites

Na marginesie.

 

Moim zdaniem kolimator w ASG jest zbędnym gadżetem obciążającym kieszeń i replikę. Z zasady "celowanie" z replik polega się na obserwacji lotu kulki, rzadko stosuje się typowe celowanie przy użyciu przyrządów. Zastosowanie kolimatora utrudnia obserwację lotu kulki i sens ich stosowania stoi pod dużym znakiem zapytania. Dla tego uważam, że jakość kolimatora ma drugorzędne znaczenie, jeśli jest on głównie dla "lansu".

 

Co innego w przypadku replik karabinów wyborowych i zastosowania lunet. W dobrych replikach snajperek kulka leci na odleglość nawet ponad 100 m, co już uniemożliwia obserwację jej lotu i tu luneta ma sens i dla tego luneta powinna być co najmniej dobrej jakości.

 

To jest moje subiektywne zdanie.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem kolimator w ASG jest zbędnym gadżetem obciążającym kieszeń i replikę. Z zasady "celowanie" z replik polega się na obserwacji lotu kulki, rzadko stosuje się typowe celowanie przy użyciu przyrządów. Zastosowanie kolimatora utrudnia obserwację lotu kulki i sens ich stosowania stoi pod dużym znakiem zapytania. Dla tego uważam, że jakość kolimatora ma drugorzędne znaczenie, jeśli jest on głównie dla "lansu".

 

Zapewne wyjdzie, że ilu ludzi na forum, tyle opinii ale...

Nie ma to jak strzelać celując przez DOBRZE USTAWIONY kolimator!

 

Szczególnie gdy strzelasz się np w gęstym lesie, z gęstym poszyciem, albo strzelasz zza jakiś osłon (kępa trawy, gałęzie drzewa). Jesteś ukryty i nie chcesz się wychylić, by obserwować lot kulki a WIESZ, że celując przez kolimator - trafisz w cel. Konsternacja przeciwnika, gdy posyłasz mu krótkie serie po kilka kulek eliminując kolejnych graczy, warta jest wydania kilkuset złotych na dobry kolimator.

 

Chciałem też zauważyć, że w CQB nieraz nie ma czasu na celowanie i branie poprawek, a strzelając przez kolimator masz pewność, że kulki lecą w cel. To też jego wielka zaleta.

 

Tak więc, kolimator może być tylko dodatkowym gadżetem dającym +10 do lansu, ale może być też rewelacyjnym dodatkiem ułatwiającym strzelanie. Od gracza tylko zależy czy będzie umiał go właściwie wykorzystać...

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładać nowego tematu, zadam pytanie tutaj.

Spodobał mi się kolimator od razu montowany na mp5 (głównie chodzi i mobilność i lekkość).

Czy ktoś miał do czynienia z "lepszą" wersją takiego kolimatora? Na allegro nie znalazłem żadnego innego...

 

PS

Pod jakim hasłem szukać takich kolimatorów? Hasło "kolimator mp5" daje słabe wyniki wyszukiwania.

 

 

I nie znajdziesz. Ten wynalazek istnieje tylko w taniej chińskiej wersji.Zdecydowanie lepiej kupić podstawę G&G i do tego T1Micro, albo małego Doctera.

A.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

No tak, po co nam możliwość szybkiego celowania, bez potrzeby "składania" się do strzału i dwa razy większe pole obserwacji.

 

 

Wybacz , ale piszesz bzdury. Przy strzelaniu z użyciem kolimatora też musisz się do strzału złożyć. Kolimator tez nie zmienia pola obserwacji. Strzelanie z użyciem kolimatora czyni celowanie bardziej intuicyjnym, z użyciem obu oczu, i wykluczeniem błędu paralaksy.

Link to post
Share on other sites
Wybacz , ale piszesz bzdury. Przy strzelaniu z użyciem kolimatora też musisz się do strzału złożyć. ...

Dlatego napisałem "składanie". Głównie chodziło mi o braku potrzeby ustawiania muszki z szczerbinką.

Teoretycznie "składać" się nie musimy.

 

... Kolimator tez nie zmienia pola obserwacji.

Logicznie, większość osób celuje z jednego oka przy użyciu mechanicznych "celowników"

Natomiast kolimator teoretycznie daje nam dwa razy szersze pole, ponieważ używamy obu oczu.

 

... i wykluczeniem błędu paralaksy.

Błąd paralaksy będzie występował, ale nie odczujemy w ogóle różnicy w rozgrywkach asg.

Ma to dopiero znaczenie przy strzelaniu na ok. 300m.

By maksymalnie zminimalizować błąd paralaksy, należy "umieścić" plamkę, kropkę itp. jak najbliżej środka celownika.

 

 

Jak się mylę, proszę mnie poprawić.

 

 

 

#Nie stawia się przecinka przed "i".

Pozdrawiam!

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites
Dlatego napisałem "składanie". Głównie chodziło mi o braku potrzeby ustawiania muszki z szczerbinką.

Teoretycznie "składać" się nie musimy.

 

Nie masz widać pojęcia co to znaczy "składać się do strzału". Brak potrzeby zgrywania mechanicznych przyrządów celowniczych sie świadczy o tym że się nie trzeba składać do strzału.

 

 

Logicznie, większość osób celuje z jednego oka przy użyciu mechanicznych "celowników"

Natomiast kolimator teoretycznie daje nam dwa razy szersze pole, ponieważ używamy obu oczu.

 

 

Bzdura. Różnica między zakresem widzenia obuocznego a jednoocznego wynosi max 17 stopni. Zresztą wobec braku powiększenia kolimarora i tak obserwujesz cały dostępny wycinek zakresu widzenia (obojętnie czy patrzysz jednym czy oboma oczami)

 

 

Błąd paralaksy będzie występował, ale nie odczujemy w ogóle różnicy w rozgrywkach asg.

Ma to dopiero znaczenie przy strzelaniu na ok. 300m.

By maksymalnie zminimalizować błąd paralaksy, należy "umieścić" plamkę, kropkę itp. jak najbliżej środka celownika.

 

Nie , nie będzie istniał gdyż błąd paralaksy jest skutkiem wad układu optycznego soczewek, których kolimator nie posiada. Kolimator może mieć błąd rzutowania plamki na zwierciadło i właśnie jest ono jest minimalizowane centrycznym ustawieniem plamki. Inną sprawą że do strzelania na powyżej 150m lepiej sprawują się przyrządy otwarte i luneta niż kolimator (policz sobie jaką pozorną średnicę będzie miała plamka o skupieniu 1/4 MOA na 300m).

Link to post
Share on other sites

Mój błąd, ale z polem widzenia się nie zgodzę.

Sama muszka i szczerbinka/?przeziernik? zasłaniają dość sporą część naszego pola widzenia.

W kolimatorze jest to o tyle dobre, że mamy obie pary oczu dyspozycji, w tym, że jedno wychwytuje jeszcze czerwoną plamkę, nanosząc ją na nasze pole.

Więc chcąc, czy nie chcąc mamy szersze pole widzenia...

 

Przy strzelaniu z użyciem kolimatora też musisz się do strzału złożyć.
Brak potrzeby zgrywania mechanicznych przyrządów celowniczych sie świadczy o tym że się nie trzeba składać do strzału.

?!

 

Twierdzę jednak, że teoretycznie do strzału składać się nie musimy. Wystarczy "wychwycić" naszą kropkę.

 

Z paralaksą się 100% zgadzam, trochę za dużo naczytałem się o lunetach... :wink:

 

 

 

Oooookej w takim wypadku to ja już nic nie mam do powiedzenia. Dobra wydurniam się.

Ale zrób taką sztuczkę. Zakryj obiektyw kolimatora, włącz kolimator i popróbuj tak celować. I sam stwierdż czy przeszkadza Ci to celować.

Link to post
Share on other sites

A jak by tam było napisane, że dzięki zainstalowanej grzałce można na nim piec gofry, to też byś uwierzył?

Zwróć też uwagę że w opisie jest napisane:

"POWIĘKSZENIE 1,07x" - cokolwiek to znaczy, to "1,07 "

(być może, że producent umieścił tam jakieś wypukłe szkiełko)

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Celownik_kolimatorowy

 

Zwykłe kolimatory, bez powiększenia, nie mają błędu paralaksy. Ot i tyle.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Paralaksa

 

 

Nie kombinuj :-)

To nie jest aż takie wielkie wyzwanie, kupić kolimator do mp5. Jak się uprzesz to możesz nawet zainstalować Eotech'a 552.

Byle Ci się tak podobało. A że inni będą się pukać w czoło, ich problem...

Edited by K272
Link to post
Share on other sites

Ten montaż odpada: http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/montaze-szyny-montazowe/niska-przedluzana-szyna-montazowa-do-mp5-g3-acm.html - jest to kopia szyny CA: http://www.kolter.pl/kategorie/AIR%20SOFT%20GUN/Szyny,%20monta%C5%BCe/Szyna_RIS__do_MP5_G3_niska__CA_ i przez brak "ciągłości" RIS'a nie zamontujesz z pewnością EOTecha 552/553, ACOG'a, ani wręcz wymarzonego do MP5 - Wathera MRS. Wejdzie co najwyżej Aimpoint i ew. wszystko co ma krótkie mocowanie, albo mocowanie a'la "pająk".

Link to post
Share on other sites

Arend, generalnie OK tylko, że kolimator ma jak najbardziej błąd paralaksy bo nie wynika on z układów optycznych tylko tego, że oś celownika jest nad osią lufy (tzn nie celujemy przez lufę). Ale tak czy srak nie ma to najmniejszego znaczenia w ASG.

 

 

Alex, ależ Ty pieprzysz...

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...