Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowanie imaxem...


Recommended Posts

Witam,

Niedawno przyszła do mnie ładowarka imax b6, dzisiaj dotarła bateria.

Zacząłem ładować baterie redox 2200mAh LiPo. Ustawiłem w ładowarce pakiet lipo,7,4, 0,1 A, 2S.

Na baterii jest napisane: stały prąd rozładowania:44 A max. prąd ładowania: 1C (2,2A) 7,4/20C - nie wiem czy to szczególnie ważne.

No i zaczęło się ładowanie, nastawiony byłem na co najmniej cały dzień ładowania, a tu równo po 120 minutach ładowarka zaczęła pykać i wyskoczyło na ekranie "TIME".

To jest moja pierwsza ładowarka tego typu i pierwsze LiPo.

Czy to normalne, ze po 2 godzinach bateria już się naładowała?

Czy dobrze naładowałem batke?

Dla mnie to wszystko to czarna magia. :wink:

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Jeżeli wyskoczyło ci "TIME" to poszukaj w ustawieniach bo masz najpewniej ustawione że po 120 minutach ma przestać ładować. Miałem to samo w ECO Six.

 

Szukaj czegoś takiego jak "Safety timer" i go wyłącz.

 

@UP

Przeczytaj uważnie na czym polegał błąd. Ja raczej nie jestem pewny by batka 2200mAh by się naładowała w 2h prądem 0,1A (100mAh/h)

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

Kiedy będzie batka naładowana i ci automatycznie się wyłączy powinno ci wyskoczyć napis "FULL".

Jak podłączysz Balanser to pod przyciskiem "+" powinieneś móc zobaczyć napięcia na poszczególnych ogniwach. Jak dobrze pamiętam to dla LiPo powinno być 4.2V/cell (może być tam 4.25V bo i tak się to wyrówna byleby nie było już 4.3V) na ogniwo przy pełnym naładowaniu. Nie może być więcej jak to.

 

W razie jakichkolwiek problemów z ustawieniem czegoś polecam poczytać tą instrukcję:

ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/ladowarka/e_station_bc6_polska_wersja_instrukcji.pdf

 

Jest to instrukcja z BC6 ale układ menu jest taki sam w ECO Six i tym samym w Imax B6, mogą być co najwyżej minimalne różnice ale już ci to pomoże.

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

Aaaa to teraz już rozumiem. Dzięki wielkie za linka, właśnie takiego poradnika szukałem.

U mnie teraz na ekraniku w prawym górnym rogu jest napisane 7,73V/7,74V - mam na dzieje, że z dwóch ogniw?

Nigdzie nie mogę znaleźć, co oznaczają te zwiększające się cyfry "00000" obok czasu ładowania?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...