Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ja kupiłem na ebairsoft, twardość 70*. Zamontowałem w cm.048 przy stockowej lufie i szczerze mówiąc, niewiele to dało.

Jak kupię zielona G&G to porównam ją do REAPS'a.

Z tego co wiem, to gumka musi się ułożyć i swoją drogą może być za twarda do tej repliki. Tutaj lepiej niech się Dexter wypowie

Link to post
Share on other sites

Ale ja tam wiele nie wiem, były już g-hopy, a-hopy, r-hopy a ludzie nadal stosują zwykłe HU i żadnej rewolucji w ASG nima. Odpowiedź na pytanie "dlaczego?" wydaje mi się dość oczywista.

 

A gumka o twardości 70 to bym nie pchał nigdy do żadnej repliki. Równie dobrze możemy odlać gumkę z betonu :D.

Link to post
Share on other sites
Ale ja tam wiele nie wiem, były już g-hopy, a-hopy, r-hopy a ludzie nadal stosują zwykłe HU i żadnej rewolucji w ASG nima. Odpowiedź na pytanie "dlaczego?" wydaje mi się dość oczywista.

A może chłopaki inaczej nazwali swoją gumę, bo nazwa hop-up jest już zaklepana? :)

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem na ebairsoft, twardość 70*. Zamontowałem w cm.048 przy stockowej lufie i szczerze mówiąc, niewiele to dało.

Jak kupię zielona G&G to porównam ją do REAPS'a.

 

Jaka prędkość początkowa, jakie kulki i jaka lufa?

 

To wszystko ma OGROMNE znaczenie.

Pamiętajcie, że producent zaleca kulek .3g dla gumek 60".

Podobnie sprawa wygląda w pistoletach.

I to jest główną zaletą REAPS. Ciężka kulka, pewniejszy lot.

Gumki A+ dla AEG są bardzo twarde i używanie lżejszych kulek po prostu się nie sprawdzi.

 

Zauważcie, że A+ w reklamie swoich gumek zapowiada poprawę na replikach gazowych.

I to prawda.

W replikach gazowych różnica jest OGROMNA.

Oczywiście wszystko zależy od dobrania odpowiedniej średnicy lufy.

Dla pistoletów jest to 6.01 i zasięg faktycznie wzrasta do tych 45m bez problemu.

W GBBR WE, przy lufie 6.03 (6.01 niestety nie działa tak dobrze) skupienie również się poprawia, w stosunku do konfiguracji stock.

W testach wykonanych na AEG, nie ma aż tak wielkiej różnicy.

Na pewno plusem jest to, że gumka jest o wiele szczelniejsza sama w sobie bez "teflon fix'a".

Z całą pewnością tor lotu kulki również jest bardzo dobry, ale nie ulega wydłużeniu w tak drastycznym przyroście jak ma to miejsce w "gaziakach".

Po prostu z komór w AEG już osiągnięto co się dało i więcej się nie da bo jest to fizycznie nie możliwe przy zastosowaniu kulek 6mm.

Z wykonanych przez nas testów na szybko, faktycznie 60" najlepiej się sprawdzają dla przeciętnego użytkownika w szturmówce do tych 500fps.

Twardsze, dopiero będziemy testować w replikach snajperskich.

Link to post
Share on other sites

Cóż takiego osiągnięto w komorach AEG czego nie dało by się fizycznie osiągnąć w komorach gazówkowych? Komora to komora i dorabianie jej magicznych właściwości jest cokolwiek dziwne (nie tyczy to komór TM, one są magiczne).

 

Zamiast jakiś R-hopów, REPASów i innych cudownych wynalazków władujcie dobrą gumkę HU do w miarę dobrej klamki, w miarę dobra preckę i w miarę dobre kulki i po prostu strzelajcie. Niczego nowego tu od lat nie wymyślono i nie sądzę, żeby wiele było do wymyślenia.

 

Aha, i nie porównujcie tych wynalazków "nowych" do stockowych gumek tylko do ich cenowych odpowiedników nie reklamowanych jako "rewolucyjne nowości". Zwykła ale dobrej jakości i miękka guma hopa czyni cuda z zasięgiem klamki :D. To samo dobra lufa.

Link to post
Share on other sites

Cóż takiego osiągnięto w komorach AEG czego nie dało by się fizycznie osiągnąć w komorach gazówkowych? Komora to komora i dorabianie jej magicznych właściwości jest cokolwiek dziwne (nie tyczy to komór TM, one są magiczne).

 

:bialaflaga:

Widzisz niby komora to komora, a jednak w replikach GBBR porządne skupienie osiągnięto dopiero na gumce REAPS lub R-Hop. I WE OB w takiej konfiguracji uzyskuje najlepsze skupienie z długich gaziaków.

Podobnie sprawa wygląda odnośnie klamek.

Niby komora to komora, a jakoś przez całe lata zasięg skuteczny pistoletów kończył się na 30m..

 

Zamiast jakiś R-hopów, REPASów i innych cudownych wynalazków władujcie dobrą gumkę HU do w miarę dobrej klamki, w miarę dobra preckę i w miarę dobre kulki i po prostu strzelajcie. Niczego nowego tu od lat nie wymyślono i nie sądzę, żeby wiele było do wymyślenia.

 

Masz rację, ale tylko w kwestii AEG.

W AEG wielkiej filozofii nie ma. Wrzucasz dobrego silikona i byle jaką preckę, dobre kulki i lata jak złoto.

W GBBR kwestia taka prosta nie jest. Czasami użycie dystansera H lub gumek niestandardowych (R-Hop, REAPS etc.) jest wręcz nieodzownym elementem by doprowadzić skupienie to sensownego poziomu.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że w replikach GBBR nie osiągnięto porządnego skupienia nadal.

 

Co do fragmentu: "jakoś przez całe lata zasięg skuteczny pistoletów kończył się na 30m." to wydaje mi się, że powinieneś pilnie zastosować terapię prostowania poglądów za pomocą dowolnie wybranej mojej klamki (prócz badziewia od KSC :D).

 

 

Powtórzę jeszcze raz, tym razem ostatni. Czy replika GBB czy replika AEG czy spring- komora to komora i badziewna gumka będzie dawała badziewne osigi. Badziewna lufa będzie dawała badziewne skupienie. Badziewna komora, dystanser, badziewne kulki- będą dawały badziewne osiągi. A gorsze skupienie replik GBBR wynika głównie z tego, że ich komory są przekombinowane i niepotrzebnie udziwnione, lufy badziewne a odskoki fps- kosmiczne.

Link to post
Share on other sites
Zacznijmy od tego, że w replikach GBBR nie osiągnięto porządnego skupienia nadal.

 

Prosty przykład. Stock replika KWA LM4, skupienie na 45m w pełni zadowalające:

 

Podobne uzyskasz na doszczelnionej komorze WOC'a - bez problemu.

A co najważniejsze, na gumkach REAPS i precce w WE Open Bolt osiągniesz, jeszcze lepsze wyniki.

 

A gorsze skupienie replik GBBR wynika głównie z tego, że ich komory są przekombinowane i niepotrzebnie udziwnione, lufy badziewne a odskoki fps- kosmiczne.

 

A to ciekawa teoria.

Po 1, jakie komory dokładnie?

Bo tak się składa, że co producent i platforma, to są to różne konstrukcję o 180 stopni.

Więc wrzucanie ich wszystkich do jednego worka jest po prostu niedorzeczne.

Po 2, problem w skokach fps nie zależy tylko od komory, a od zasilania i tego nie da się obejść w replikach zasilanych gazem z magazynków.

Układ komora-dysza bez problemu można doszczelnić. Niwelując tym samym skoki fps wynikające z nieszczelności.

Dla większości komór w GBBR (2 częściowe m.in z WA/WOC, VFC, WE) wystarczy po prostu teflon fix + dobranie odpowiedniej długości dyszy (Nozzle). Kolejną kwestią jest doszczelnienie układu Nozzle-Suwadło.

I to wszystko, aż 2 uszczelki do teflon fix'a.

 

 

Co do fragmentu: "jakoś przez całe lata zasięg skuteczny pistoletów kończył się na 30m." to wydaje mi się, że powinieneś pilnie zastosować terapię prostowania poglądów za pomocą dowolnie wybranej mojej klamki (prócz badziewia od KSC :D).

 

W takim razie, chęcią obejrzę, jak trafia w sylwetkę na 60 metrze.

Nie wspominając, że REAPS te 45-50m zapewnia wymianą samej gumki, bez wymagania żadnego innego ingerowania i customowej zabawy.

Co pozwala, zwykłemu szaremu użytkownikowi znacząco poprawić skupienie i zasięg klamki.

A dobrze wiesz, że nie każdy gracz ASG lubi i umie grzebać w gazowej replice.

Dlatego $10 za znaczące poprawienie skupienia i zasięgu, przy wymaganych minimalnych umiejętnościach to nie jest zły deal.

 

Bez obrazy, ale przestań takie mądrości pisać.

Widać, że w ręku nawet nie miałeś większości z tych gratów do których się odwołujesz, a bezpodstawnie stwierdzasz, że są do niczego.

Link to post
Share on other sites

W takim razie, chęcią obejrzę, jak trafia w sylwetkę na 60 metrze.

Ojj, możesz się zdziwić.

Znajomego armata (Desert Eagle) z TM ma zasięg skuteczny koło tego w stocku, no może z lekkim tunningiem polegającym na doszczelnieniach, wymianie uszczelek porządnym smarowaniu itd.

Co do wszelkich wynalazków w HU z tego co widziałem to R-Hop, poprawia tylko zasięg przy mniejszych fps, podobnie jak "magiczne" komory TM.

Widziałem filmik gdzie R-Hop poprawił zasięg właśnie przy gazówce, przy aegach nie zawsze to wychodziło.

Link to post
Share on other sites
Guest Jedi Knight

Dyskusja, jest tutaj bardzo ale to bardzo porządana. Dwa kolosy w sprawie gazówek tutaj widze się odzwają. A ja mam marne zdanie lub żadnego na temat tego czy jest to prawda z gumkami reaps czy nie.

 

Zatem konkretne pytanie:

 

Jaką gumkę wybrać do mojej klamki KJW Full Metal Co2 M9A1 (link: http://gunfire.pl/product-pol-1152190590-Replika-pistoletu-M92.html )

 

Czy tą: ? http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=APLUS-DHP-001&search=special&rs=APLUS&catid=&cat=

 

Oraz jaką do KWC Full Metal Co2 M1911A1 (link: http://gunfire.pl/product-pol-1152196198-Replika-pistoletu-KWC-1911-BlowBack-CO2.html )

 

Wiem że to nie dział, by rozmawiać o upgradach tych obu replik, wiem też że nie WELE jest info na temat tego colta na wmasgu, a na temat M9 od Kjw jest sporo, ale jeśli ktoś by był tak miły i od razu podrzucił link lub nazwe luf (oraz jakie polecacie od razu rozmiary 6.01) do tych replik, bo rozumiem prócz gumki i luf, jeśli ich stan jest nowy nie jest potrzebne wymienić, by zwiększyć osiągi.

Link to post
Share on other sites

Nakręcę i się odezwę :D. 60m to Ty napisałeś, wcześniej było 30m więc krakowskim targiem staniemy na 50m. Którą sobie życzysz, klocek, socom, czy któraś z hi-cap? :D.

 

Prosty przykład. Stock replika KWA LM4, skupienie na 45m w pełni zadowalające:

 

Porównujesz stocka do repliki grzebanej. Sam to określiłeś jako doszczelnienie. Lekko nietrafiony pomysł. Z resztą, porównaj to z elektrykiem o podobnych osiągach, powiedzmy stockowa w miarę firmowa replika w podobnej cenie. I cóż, elektryk ma zwyczajnie lepsze skupienie.

 

A to ciekawa teoria.

Po 1, jakie komory dokładnie?

Bo tak się składa, że co producent i platforma, to są to różne konstrukcję o 180 stopni.

 

No i co to zmienia? WA, WE inne podobne wynalazki- wszystko to są zupełnie inne i niepotrzebnie udziwnione mechanizmy niż spotykamy w elektrykach. A mozna to zrobić po ludzku.

 

Po 2, problem w skokach fps nie zależy tylko od komory, a od zasilania i tego nie da się obejść w replikach zasilanych gazem z magazynków.

 

Przecież ja nie twierdzę, że zależy od komory. Nie da się obejść czy się da- efekt jest jaki jest (skoki fps). A czym to się objawia wie chyba każdy.

 

 

Układ komora-dysza bez problemu można doszczelnić. Niwelując tym samym skoki fps wynikające z nieszczelności.

 

No to dajesz Master, poka mi GBBR z odskokami takimi jak mój elektryk :P.

 

A dobrze wiesz, że nie każdy gracz ASG lubi i umie grzebać w gazowej replice.

 

No ale przyznasz, że to nie jest mój problem, że ktoś NIE UMI?! Ja się nawet z tego cieszę- więcej klientów. Równie dobrze możesz użyć argumentu, że nie każdego stać na dobre zabawki. Ano nie każdego, bardzo ubolewam.

 

Widać, że w ręku nawet nie miałeś większości z tych gratów do których się odwołujesz, a bezpodstawnie stwierdzasz, że są do niczego.

 

Hyhyhy pozwolisz, że do tego fragmentu się nie odniosę :D

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Napisałem skuteczny zasięg 60m w sylwetkę. I na taki test czekam.

Wyluzuj kolego. Nie napisałem, ani razu, że GBBR ma lepsze skupienie od AEG.

Po prostu była to odpowiedź na zarzut, że nie osiągnięto porządnego skupienia w GBBR.

Ze stockowej repliki 45m w 36cm tarcze jest dobrym skupieniem.

Zresztą temat tej dyskusji nie brzmi "AEG vs GBBR" więc skończ już z tymi kablami.

No i co to zmienia? WA, WE inne podobne wynalazki- wszystko to są zupełnie inne i niepotrzebnie udziwnione mechanizmy niż spotykamy w elektrykach. A mozna to zrobić po ludzku.

:bialaflaga: :bialaflaga: Akurat komory do tych systemów są najmniej udziwnione.. ale skoro 2-częściowa komora, z ramieniem i dystanserem jak w AEG i gumką AEG lub TM dla klamek to udziwniony wynalazek to ja nie mam pytań.. :biggrin:

No to dajesz Master, poka mi GBBR z odskokami takimi jak mój elektryk :P.

To przeczytaj jeszcze raz zdanie położone wyżej "Majster". Skoki i tak będą na zasilaniu wewnętrznym.

No ale przyznasz, że to nie jest mój problem, że ktoś NIE UMI?! Ja się nawet z tego cieszę- więcej klientów. Równie dobrze możesz użyć argumentu, że nie każdego stać na dobre zabawki. Ano nie każdego, bardzo ubolewam.

To bardzo fajnie, że umiesz, ale temat jest o gumkach REAPS, a nie kto ile wyciśnie z gumki za friko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...