Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

Witam

Rozebrałem swojego rugera, uszczelniłem HU (metal) i tak sobie pomyślałem, czy jeśli ''zetniemy'' trochę plastiku, który jest zaznaczony poniżej, to (tak mi się zdaje) otrzymamy większe ilości wywalanego gazu z maga, co za tym idzie wzrost mocy.

 

zdjcie950wm.th.jpg

 

zdjcie964ul.th.jpg

 

Jeśli ten metalowy ''młotek'' za każdym razem uderza w to plastikowe coś (zatrzymuje się na tym) to jeśli zmniejszymy odległość między magiem a młotkiem to młotek będzie mógł dalej ''wbić'' się w mag i wywalić troszkę więcej gazu (tak przynajmiej mi się zdaje)

Jeśli ktoś kapuje, o co mi chodzi i wie czy da to wzrost mocy to niech pisze. Nigdzie nie znalazłem takiej koncepcji ''tuningu'' więc pytam ludzi, którzy lepiej się w tym orientują. Może osoby które mają długiego mk1, napisały by jaką ma ta część grubość (1 zdjęcie)

 

zdjcie972wp.th.jpg

 

ps. prosze o ''normalne'' :D podejście do sprawy i nie wyśmiewanie się ze mnie :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więcej gazu=dłuższa lufa=lepsza celność i zasięg skuteczny=lepsza zabawa, ale nie na odległości <25m. Jeśli użytkownik takiego ''potwora'' myśli i używa go na odpowiednich odległościach to nic się nie stanie (poza tym że będzie to jakaś ''pseudo'' snajpera dla ludzi którzy nie mają zbyt wiele kasy)

 

pozdro

 

ps. to był pomysł i nikt nie musi go wprowadzać w życie

Link to post
Share on other sites

tak jak ty mówisz crossman to nic nie da spróbuj złożyć MK1 bez tego plastiku też bedzie strzelał i to tak samo. jest sposób tuningu MK1 ażeby wypuszczał większą ilość gazu (nie wiem czy była o tym mowa ja sie niedoczytałem) poprostu w tej dziwgni dzieki której ściągasz zamek jest sprężyna wielu ludzim wydaje się że ona tylko trzyma ażeby dzwignia ta nie wypadła a to jest tylko działanie uboczne głównym zatadniem tej sprężyny jest docikanie "młoteczka" wystarczy pod tą sprężyne podłożyć kilka podkładek np z karty autobusowej czy innego badziewia.

 

UWAGA

ja tego nie stosuję ponieważ jest zbyt duże przeciążenie na żerdzi zaworu głównego który lubi pękać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

Uważnie śledzę forum i naczytałem się o kłopotach z cięzko chodzącym spustem w rugerze. Znam sposób naprawy poprzez dodanie blaszki jednak słuchajcie. Sam miałem taki kłopot w rugerze. Był rozebrany i puszczony w obieg w częściach, po złożeniu spustu nie szło wcisnąc jednym palcem. Rozebrałem i bawiłem sie lufą. Ostatecznie poprzekręcałem trochę pierścienie na lufie i kłopot zniknął. (pierscienie przekręciłem o 180 stopni). Nie wiem czy to zadziała u kogoś innego i czy to jest to, czy coś co samo się przestawiło i umkneło mej uwadze. Niech sprawdzi to ktoś kto ma taki kłopot i powie czy coś pomogło.

Link to post
Share on other sites
Ostatecznie poprzekręcałem trochę pierścienie na lufie i kłopot zniknął. (pierscienie przekręciłem o 180 stopni).

To samo poradziłem komuś stronę wcześniej.

 

czy coś co samo się przestawiło i umkneło mej uwadze.

Przestawiło się, choć na pewno nie samo. Ktoś musiał temu pomóc.

Link to post
Share on other sites

Witam. Sorry za OT ale regulowalem ostatnio HU i osiagi zmalaly do kilku metrow. Wszystko wskazuje na to ze to wina malego cisnienia gazu w butli(konczyl sie). Ale teraz wyczytalem w tym temacie:

 

mnie i AWR_gaf - owi (sorki jeżeli przekręciłem Wink ) poszedł w tym samym miejscu .. na zwężeniu ścianek... jak się zdecydujesz to po prostu delikatnie podkręcaj hop-up`a. U mnie poszło to szybko... po podkręceniu kulka poszła daleko i do góry... a potem latała może na 10 metrów... jak taki będziesz miał objaw to oznacza że musisz się starać o hop-up`a.

 

czy to pekla komora HU czy jednak moze to wina gazu?Bo nie chce rozbierac bez sensu jak problemem okaze sie gaz.

Link to post
Share on other sites

Hmm po przeczytaniu tego topicu postanowilem ze zakupie sobie mk1 i postaram sie z niego zrobic jakas snajperke no wiec po odczekaniu kolo 2 tygodni dzis dostalem owy pistolet , troche sie pobawilem i chcialem juz zaczac go rozbierac no i doszedlem do tego momentu:

mk17wv.jpg

te podkreslone rzeczy to sa rzeczzy ktore nie potrafie zdjac :/

mam prec lufe 60 cm no i prosilbym o wskazowki jak to zdjac bo boje sie ze zniszcze

moze jest to troche n00b pytanie ale mi pomorze

z gory dziekuje

Hasassin ;)

Link to post
Share on other sites

No to może zaczne od lufy:

 

1. bierzesz kluczyk imbusowy 1,5mm

2. odkręcasz tą śrubkę na komorze HU

3. ściągasz komore

4. sćiągasz gumke HU

5. bierzesz płaski śrubokręt

a) przed zdejmowaniem pierścieni proponuję zdjąć samą sprężyne poprostu końcówke sprężyny przekładasz przez pierścień i kręcisz aż zejdzie cała

6. Wsomnianym wcześniej śrubokrętem zdejmujesz pierścienie:

a) zahaczasz śrubokręt za jedna końcówke

B) kciuk za drugą

c) śrubkrętem ciągnesz w dół

7. Tak samo robisz z drugim

 

 

 

To na ufie zew: nie ma nic prostszego odkręcasz tą śrubkę tym samym imbusem 1,5 mm i ściągasz

 

POzdrawiam

Link to post
Share on other sites

bardzo dziekuje :*

po napisaniu tamtego posta, zobaczeniu po raz kolejny instrukcji wpadlem na to samo (imbus) tylko niestety nie posiadam tak malego :)

heh mam kolo 9 imbusów 2 mm :/ musze jechac kupic ;)

a co do tej lufy to przyda sie

jeszcze raz dziekuje

Edit:

Podczas dzisiejszej próby wyregulowania Hu

niestety troche przegiolem a nastepnie:

hu6is.jpg

zgubiłem ta malutka srubke na imbus 1,5 mm :/

moglby ktos powiedziec czy mozna to gdzies dokupic np. Castorama?

albo moze ktos to sprzedaje? ;p

 

no i drugie pytanie posiadam Green Gas 1000ml z taiwgunu napełniam magazynek i oddaje 5 strzalow i koniec gazu.... OCB?

slyszalem ze jedno napelnienie magazynku starcza na 2-3 magazynki kulek

 

z gory thz za odpowiedz

Link to post
Share on other sites

Co do śrubki to raczej masz prze***ane. Ja bym próbował jakąś małą śrubkę taką śrubokrętową o tym samym gwincie. Co do maga to napełnij go i w ciszy przyłóż górny zawór do ucha. Pewno będzie z tej strony wylatywać. u mnie tak właśnie było. Zrobiłem tak:

1. ścisnąć imadłem górę maga

2. wycisnąć ten cypelek

3. odkręcić tą śrubkę imbusową z tyłu maga

4. zdjąć tą część

5. tam jest taka sprężyna i ona jest za słaba i nie dociska dostatecznie zaworu

6. znaleźć większą i mocniejszą sprężynkę

7. wkomponować ją tam i nasmarować wszystko olejkiem silikonowym

8. poskładać wszystko

9. sprawdzić czy gaz dalej ucieka.

 

UWAGA!!! trzeba najpierw włożyć sprężynkę do maga, a później resztę komponentów. Ja za pierwszym razem nie nałożyłem jej na ten cypelek i mi się cała zniszczyła.

Link to post
Share on other sites

rak92 wlasnie do tej srubki wiem ze prz***ane :/

ale kapa ;p ale wlasnie tez wpadlem ze mala srubka by pasowala i nic nie blokowala a co to tej srubki z lufy to jest ona troche za dluga probowalem juz to przelozyc

a co do magazynku czy powinienem slyszec jakis syk czy cos?

bo wlasnie w tym sek ze u mnie nic nie slysze takego :/

Edit:

rozebralem ten magazynek spryskalem olejkiem...

sprawdzilem 6 kulek i gaz koniec

zrobie test zapelnie magazynek teraz i zobacze ile rano kulek wystrzeli ,

ale wsumie to moze nic nie dac bo jezeli jest tak jak mowisze to zawor nie trzyma :/

takie pytanko skad wzioles taka sprezynke rak? ;p

 

Edit2:

lukasz a jak moge napelniac gaz mam zrobic fotke? ;p

biore dociskam do maga przestaje syczec po kolo 1-2 sekundach i napelnione ;p

Link to post
Share on other sites
ile chcesz za tą kolbe bo jest Piękkna i takiej szukam?

Ta kosztowała 170zł

 

 

Jak wyciągnąć maga to pytanie nie do mnie tylko do tego komu to robiłem proponowałem inne rozwiązanie ale klientowi najbardziej zależało na tym żeby był zachowany ten kąt prosty tuż pod rączką ja osobiście próbując czy magazynek wchodzi przywiązałem do niego cienki sznurek. a to tego cycka co blokuje magazynek palcem dostaniesz spokojnie więc odlokowują maga i ciągnąc za sznurek można go spokojnie wyciągnąć

 

Nie wiem tylko dlaczego sądzicie że nie da się celować oczywiste jest że nikt nie będzie celował prze szczerbinkę i muszkę do tego dorobione jeszcze będą RISy i naturalnie luneta

 

to jest zdjęcie SL-9 które dostałem od kielnta i myślę że łoże które ja robiłem po dodaniu RISów i lunety tak właśnie będzie wyglądać

mini_1151734229.jpg

 

[ Dodano: Sob 01 Lip, 2006 ]

Zrobiłem kilka fotek jak ja wyciągałem maga:

 

mini_1151749947.jpg

 

mini_1151749951.jpg

 

mini_1151749955.jpg

 

mini_1151749959.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ludzie, żadna rurka miedziana w obi, castoramie czy innym leroy merlin nie będzie wam pasować. One maja średnice przystosowane do standardowych instalacji, np grzewczych (sam takie mam w domu). Musicie znaleźć tam rurki aluminiowe. Mają średnicę wew, 6 a zew. 8mm więc pasują. Ważne aby były proste, bo nieraz gną się w czasie transportu, więc zajrzyjcie wewnąrz nim zabierzecie. Jeżeli rurka jest trochę za ciasna, kupujecie pręcik, aluminiowe są razem z rurkami, pastę polerską i poszerzacie.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli rurka jest trochę za ciasna, kupujecie pręcik, aluminiowe są razem z rurkami, pastę polerską i poszerzacie.

 

To już ja kiedyś pisałem (31 strona w tym temacie) więc nie ucz ojca dzieci robić...

 

w castoramie mają rurki 8x0,5 wiec w środku jest 7mm każdy wie że się nie nadaje ale na przyszłość czytaj dokładniej bo jak już crossman napisał chodzi o lufe zew

Link to post
Share on other sites

Na początek przepraszam jeśli to pytanie już było w tym temacie. Starałem się go przeszukać, ale 36 stron to trochę już dużo i mogłem coś opuścić.

 

Zainstalowałem w swoim Rugerze aluminiową Castolufę 760 mm. Celność jest już b. dobra, ale moc wyraźnie spadła. Chciałbym powiększyć porcję gazu wyrzucanego z magazynka za jednym strzałem. Ktoś ma pomysł jak to zrobić? Potrzebny jest wzrost o około 20%, czyli raczej delikatny. Coś z zaworami? Ze sprężyną iglicy? Proszę o sugestie, bo o ile inne części jestem skłonny rozmontowac na próbę, to mag. musi być szczelny i nie chcę przy nim dłubać bez potrzeby. Z góry dzięki.

 

Mam pomysł jak rozwiązać problem z gumką HU. Będę jutro robił blaszaną podkładkę w kształcie prostokąta 2mmx4mm. To powinno poprawić równomierność wciskania gumki i usunąć problem wwiercania. Na to mogę dać jeszcze szeroką blaszkę dociskającą całe HU do lufy. Powinno zmniejszyć problem z przesuwaniem/nieszczelnościami/kurczeniem się gumki.

Link to post
Share on other sites

Wiem, mam nawet przygotowaną lufę 60 cm która daje maksymalny wzrost mocy. Będe ją testował za kilka dni. Chciałbym jednak zmontować idealne rozwiązanie, a nie maksimum aktualnych możliwości tej broni bez dalszych przeróbek, z tego powodu pytam o magazynek. Gazu w nim starcza na około 2x ładowania kulek, a i tak zawsze dobijam go gazem przy przeładowaniu więc na jedno wyjdzie. Gdyby przerobić go do stockowej mocy przy tej lufie i poprawić HU, tak jak mam zamiar to zrobić, mógłbym osiągnąć celny zasięg około 70 m... właśnie o to walczę :)

 

Co sądzicie o tym? Dłuższe udzerzenie Iglicy daje większą porcję gazu... może lekkie rozpiłowanie otworu w plastikowym zamku, a może coś z zaworami. Sprawdzę co da się zrobić, proszę jednak o radę co można zrobić z samym zaworem gdyż mam zerowe doświadczenie i nie chcęniczego rozwalić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...