Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Pukiel, ogólnie wszystko fajnie. Ale (zawsze jest "ale" ;-) ) jest tu mały "defekt" od strony technicznej (miałem ten sam w osadzie od Ciebie 8) ). Mianowice, trzebaby zrobić otwory na śrubki od lufy by nie latała na boki :wink: .

 

ale wykonanie świetne...

Edited by sataneye
Link to post
Share on other sites

sataneye to pytanie do ciebie gdzie i jak te dziurki ja w swoim rugerze miałem przykręcanie od dołu (w metalowej rurce wywierciłem dziury nagwintowałem i i zwyczajnie wkręciłem śruby) Te dwie kolby idą na allegro wiec nie dam rady przewidzeć jaką kto bedzie miał lufe i gdzie wywiercić dziury, myślę że tyle to każdy sam sobie zrobi.

 

Do desertasg są dwa sposoby na wyjmowanie magazynka pierwszy to pomysł damysa czyli wycięcie kawałka plastikowej zaślepki wylkotu łusek i przez tą dzurke wypchnąć magazynek. natomiast drugi już mój pomysł to przywiązać sznurek do magazynka a drugi jego koniec przypiąć do kolby wtedy wystarczy tylko jedna ręka do wyciągnięcia maga a dzieki temu że jest przypięty do łoża to nie spadnie.

 

teraz jak będe miał chwilkę czasu to przejdę się do stolarni i spróbuję wykombinować coś w stylu SWD. Pożyjemy zobaczymy

 

Pozdrawiam

 

31dz.jpg

Edited by pukiel
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

 

To są dwie kolby do Rugera na wzór APS type 96.

Proszę o komentarz.

 

Aktualnie te łoża wiszą na allegro

TUTAJ

 

Ok, jak pewnie kojarzysz; mam od Ciebie tę kolbę nr 1.

 

Z uwag technicznych: wycięcie w chwycie jest ciut nierówne i za wąskie; niedopasowane do końcówki maga - magazynek klinuje się przy wkładaniu na ostatnim odcinku [kiedy prawie cały już jest w chwycie pistoletu] co powoduje, że zawór się otwiera zanim dopchniesz i traci się sporo gazu. Trzeba dość dużo szlifowania, nim się to dopasuje.

Może warto żebyś trochę lepiej to spasował w następnych takich kolbach. ;)

 

Wykonanie bardzo ładne. Drewno dobrej jakości i podatne na obróbkę.

A to ważne. Akurat mojego "Accuracy" robię na AICS; więc sporo popracowałem z dłutami, wiertarką itp; żeby zrobić wszystkie przetłoczenia, wcięcia i zwężenia oraz "fałszywe" śruby.

 

Do przeróbki wykorzystałem też części sprężyny M6: Lufy; przerobiona komora zamkowa, risy, stopka kolby itp. Do tego kopia harrisa na dwójnóg i dorobiona rozkładana nóżka pod kolbą [oraz poduszka policzkowa]. Na wzór wersji customowych.

Gun ma też atrapę maga i rączki przeładowania.

 

Już prawie wszystko zrobione; kiedy skończę, najdalej next week - wrzucę fotki to zobaczysz co można zrobić [jeszcze] z Twoją kolbą.

 

Gratuluję dobrej roboty; kolba warta swojej ceny.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ok, jak pewnie kojarzysz; mam od Ciebie tę kolbę nr 1.

 

Z uwag technicznych: wycięcie w chwycie jest ciut nierówne i za wąskie; niedopasowane do końcówki maga - magazynek klinuje się przy wkładaniu na ostatnim odcinku [kiedy prawie cały już jest w chwycie pistoletu] co powoduje, że zawór się otwiera zanim dopchniesz i traci się sporo gazu. Trzeba dość dużo szlifowania, nim się to dopasuje.

Może warto żebyś trochę lepiej to spasował w następnych takich kolbach. ;)

 

 

Pozdro

 

 

Witam

 

Jak robie jakąkolwiek kolbe staram się dopasować rugera tak żeby nie było żadnych luzów i żeby siedział pewnie w osadzie, oczywiście też próbuję czy magazynek wchodzi i wychodzi rzeczywiście w kolbie 1 przy końcu szło trochę ciężko myślałem że to nie jest problem ponieważ swoje próby przeprowadzam bez gazu nie zauważyłem że ucieka.

 

Za błędy przepraszam jeśli zajdzie taka potrzeba kolbę możesz przysłać ja poprawię co trzeba.

 

 

Wykonanie bardzo ładne. Drewno dobrej jakości i podatne na obróbkę.

A to ważne. Akurat mojego "Accuracy" robię na AICS; więc sporo popracowałem z dłutami, wiertarką itp; żeby zrobić wszystkie przetłoczenia, wcięcia i zwężenia oraz "fałszywe" śruby.

 

Do przeróbki wykorzystałem też części sprężyny M6: Lufy; przerobiona komora zamkowa, risy, stopka kolby itp. Do tego kopia harrisa na dwójnóg i dorobiona rozkładana nóżka pod kolbą [oraz poduszka policzkowa]. Na wzór wersji customowych.

Gun ma też atrapę maga i rączki przeładowania.

 

Już prawie wszystko zrobione; kiedy skończę, najdalej next week - wrzucę fotki to zobaczysz co można zrobić [jeszcze] z Twoją kolbą.

 

Z niecierpliwością czekam na efekty Twojej pracy, z powyższego opisu wynika że tworzysz jakieś cudeńko ;)

 

Gratuluję dobrej roboty; kolba warta swojej ceny.

 

 

 

Ciesze się że w sumie jesteś zadowolony; to dla mnie ważne

 

Pozdrawiam

Paweł

Edited by pukiel
Link to post
Share on other sites
Za błędy przepraszam jeśli zajdzie taka potrzeba kolbę możesz przysłać ja poprawię co trzeba.

Spoko, mam dwie rączki i się z tym uporałem bez większych problemów; moja uwaga dotyczyła raczej sytuacji, że może kupić od Ciebie kolbę ktoś nieobeznany z takim dłubaniem, więc będzie miał pretensje, bo sam tego nie poprawi :)

 

Pistolet wchodzi bez problemów i jest doskonale spasowany.

Problem chyba w tym, że chwyt jest węższy bez okładzin i w związku z tym denko magazynka ciut wystaje na boki.

Przeszkadzało jedynie denko. Przeszlifowanie wystarcza.

 

A całe łoże jest już gotowe i, jak praca pozwoli, to skończę do czwartku - wtedy możliwe, że w piątek wrzucę foty.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Jak macie nie dużo za ciasne a są aluminiowe to można je w łatwy sposób powiększyć:

1.Bierzesz swoją lufę

2.Jedziesz do castoramy

a)proponuje pokazać ochroniarzowi twoją rurkę żebyś nie miał problemów przy wyjściu

3.Idziesz na dział metalowy

4. Wybierasz sobie pręcik 6mm (oczywiście sprawdź czy będzie wchodził do rurki jeśli tak ale ze sporym oporem to jest idealny)

5.Szukasz w castoramie papieru ściernego (jak znajdziesz to do koszyka)

6.Szukasz też w castoramie pasty polerskiej (jak nie znajdziesz to musisz kupić gdzie indziej)

7.Jak nie masz wiertarki to kupujesz jakąś tanią za 50zł

8.idziesz do kasy

9.jedziesz do domu

OK zakupy skończone teraz inna bajka:

1. wkręcasz twoją rurkę i imadło (należy zachować ostrożność żeby przypadkiem nie dokręcić za mocno bo wtedy kicha)

2.upychasz do rurki pasty polerskiej

3.wkładasz do niej pręt 6mm

4. na końcówkę pręta zakładasz wiertarkę

5. odpalamy wiertarkę i kręcimy aż ten pręt nie będzie w środku chodził swobodnie (w razie potrzeby można znowu wyciągnąć pręt i znowu napchać pasty)

6. sprawdzamy czy jest ok

7.jeśli jeśli brakuje tylko trochę bierzemy czyścimy rurkę przepychając przez środek jakąś szmatkę albo chusteczkę

8. robimy rulonik z papieru ściernego

9. przepychamy go prętem tam i spwrotem

 

 

No i gotowe

 

 

Pisałem to na 31 stronie tego tematu wiem że jest trochę szukania ale chyba nikt nie zaprzeczy że ten temat jest jak kompendium wiedzy o tuningu rugera

 

życzę miłej zabawy z poszerzaniem rurki

Pozdrawiam

Paweł

Link to post
Share on other sites

Słowo się rzekło; skończyłem, więc zamieszczam fotki.

Z niecierpliwością czekam na efekty Twojej pracy, z powyższego opisu wynika że tworzysz jakieś cudeńko ;)

Nie wiem czy "cudeńko", ale satysfakcja jest: już kilka osób przy pierwszym kontakcie wzrokowym nie uwierzyło, że to krótki Ruger ;-)

 

Gun wzorowany na dwóch poniższych customowych wersjach Accuracy International [ale w malowaniu oliv, jak ten po lewej]:

a01dc1.th.jpg a02po9.th.jpg

 

A wygląda tak:

 

a1xo9.th.jpg a3qs0.th.jpg a5oe1.th.jpg a6ed4.th.jpg a7gz2.th.jpg a9pd9.th.jpg a9awn2.th.jpg a9bjt2.th.jpg

Fotek jest więcej; ale tyle mieści jeden post.

Link to post
Share on other sites

Od dawna miałem dwa niezrealizowane pomysły:

- mieć AICS,

- zrobić coś z Rugera.

Trochę pracy faktycznie kosztował. No i kasy. Ale biorąc pod uwagę, że najtańszy APS [chińska sprężyna] kosztuje 600pln; to uzyskanie takiego efektu za jakieś 510-520 pln nie jest jeszcze tragedią. [optyki i bipodu nie liczę; bo normalnie z repliką i tak się takich nie kupi w komplecie] A gaziak AICS z Tanaki to wydatek rzędu chyba 1700pln.

Więc co tu porównywać.

Najwięcej pochłonął zakup M6, ale dzięki częściom tej sprężyny można było osiągnąć właśnie taki wygląd.

Tutaj najgorsze było cięcie i szlifowanie komory, żeby dało się ją "założyć" na Rugera. Diabelnie twardy metal i ścianki bardzo grube; trzeba było je mocno zeszlifować, żeby pasowało. ;-)

Stosunkowo długo, bo 2/3 czasu z całej roboty, trwało przerabianie kolby; bo trzeba uważać, żeby jej wierceniem i dłutowaniem nie uszkodzić. Pod lufę zewnętrzną trzeba było wyszlifować łoże, żeby lepiej pasowała.

Zrobiłem inną poduszkę policzkową, choć już miałem zaczętą typową dla AI; robioną z półwałka. Stwierdziłem, że nie jest wygodna. A poza tym obecna bardziej mi pasuje wyglądem; a w końcu to custom, więc ma mnie pasować ;-) .

Kolba dobrze zrobiona, fajnie się nad nią pracowało [duży plus dla wykonawcy tego łoża].

Miałem frajdę robiąc tego guna, teraz poczekam do lata, żeby przekonać się jak strzela w nowej postaci.

 

Jeszcze kilka fotek odsianych spośród tych, które nie wyszły.

a2fk1.th.jpg a9dgv8.th.jpg a9cck3.th.jpg a8ye7.th.jpg

 

a9ewx2.th.jpg a9fxn6.th.jpg a9gxt1.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie... z niektórych radykalnych wypowiedzi wynika, że ruger nie nadaje się do roli karabinu wyborowego nawet mimo gruntownego tuningu... co na ten temat sądzicie? Czy ruger wyposażony w wygodną kolbę i łoże, długą, precyzyjną lufę (np. Prometheus 651x6.03mm do PSG1, oczywiście po przeróbce), wyposażony w zmiękczony spust oraz system łożyskowania lufy nadal będzie 'prawie-snajperką' i należy zbierać na coś 'lepszego'?

Edited by bonesnapper
Link to post
Share on other sites

Gaziaki mają to do siebie że mają niską powtarzalność strzału, wiem bo widziałem, i na snajperke nie nadaje sie (przecie chodzi oto zeby trafiac w to co sie celuje). Jeśli snajpa to spring, lub drożej- aeg. Z rugerem można sie bawić, ale moim zdaniem szkoda kasy.

 

Pozrawiam, Menel.

Link to post
Share on other sites
Mam pytanie... z niektórych radykalnych wypowiedzi wynika, że ruger nie nadaje się do roli karabinu wyborowego nawet mimo gruntownego tuningu... co na ten temat sądzicie? Czy ruger wyposażony w wygodną kolbę i łoże, długą, precyzyjną lufę (np. Prometheus 651x6.03mm do PSG1, oczywiście po przeróbce), wyposażony w zmiękczony spust oraz system łożyskowania lufy nadal będzie 'prawie-snajperką' i należy zbierać na coś 'lepszego'?

 

Hmm; każdy gaziak, nawet te najdroższe, nie jest najlepszy pod względem powtarzalności. Przy dobrej konserwacji, w dobrych warunkach pogodowych [lato - ciepło] strzela się przyjemnie; ale nadal nie ma ideału.

 

Nie sądzę, żeby warto było tyle pakować w rugera ile tu proponujesz; lepiej pieniądze przeznaczone na to wydać na dobrego elektryka i go tuningować.

Ja zrobiłem rugerka dla przyjemności i żeby sprawdzić jak wyjdzie taki custom - bo lubię dłubać i zmieniać repliki; a wezmę go może ze 2-3 razy latem na grę.

Zamierzam robić snajpa aeg. Gdyż pakować więcej w rugera, to moim zdaniem błąd.

Link to post
Share on other sites

Miałem rugera i sobie przerobiłem.Z 90m trafialem w okno 2x1m za kazdym razem - mierzone. 8-)

 

Może trafiłem na dobry egzemplarz albo dobrze go zrobiłem. Jak ktoś ma mało kasy to może sie pobawić w coś w stylu snajpera.

Edited by lukasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...