Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

lo-capy TM i CA w eMkach CA


Recommended Posts

W związku z niemożliwością znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie na forum tym i innych, jestem zmuszony zadać to pytanie i otworzyć nowy wątek :P

 

Pytanie jest skierowane do użytkowników modeli M15A4 CA.

Czy próbowaliście używać w tych replikach locapów TM i locapów CA. Jeżeli tak, to czy spotkaliście się z jakimiś problemami z luźnymi magazynkami w gnieździe, ich wypadaniem, niemożliwością ich wbicia, niepodawaniem kulek itp.

Pytałem sie już o to kilku ludzi i zdania są bardzo podzielone. Wynika z nich, iż jednym locapy pasują jak ulał, innym nie pasują, są luźne, nie podają kulek itd. Wygląda to podobnie jak w przypadku realcapów Stara. U mnie Stary siedzą idealnie i zawsze podają, niektórzy mają z nimi problemy.

Chcę rozszerzyć stadko moich magazynków ale nie wiem czy dobrze robię pakując się w zwykłe locapy (to ma być taki kompromis pomiędzy moimi ukochanymi Starami, a znienawidzonymi hicapami bo kupiłem sobie nową kamizelkę, w której nie będzie miejsca na więcej niż 6-8 magazynków, a ich pobieranie będzie lekko utrudnione i bardziej czasochłonne niż z chesta, którego mam obecnie (nie ma w nim klap)). Teraz biegam z 10 (9 bo jeden zgubiłem) Starami ale ze względu na charakter nowej kamizeli mniemam, iż magazynki na 70 kulek będą jednak konieczne.

Pozdrawiam

PA.

Link to post
Share on other sites

Ja strzelam glownie na lowach TM w CA.

Star (30) - siedzi jak ulal, w ogole sie nie chybocze, dobrze podaje kulki

TM (68 ) - lekko sie chybocze ale nie jest to problemem, brak problemow z podawaniem kulek i wkladaniem/wyjmowaniem, aha lekko podgialem plaskim srubokretem do gory gorna krawedz otworu gdzie wchodzi zatrzask - zdecydowanie poprawia to ulozenie maga w gniezdzie i sam zatrzask lepiej lapie magi.

 

Polecam magi TM 68, mam sztuk 2 i bardzo dobrze mi sie na nich strzela, kupilem TM bo wyczytalem wlasnie na forum ze lowy CA to kiszka ;) Wg mnie jak na airsoft pojemnosc 68 kulek w magu jest akurat w sam raz, zwlaszcza jesli sie strzela w srodkowisku glownie "hicapowym". Na starach to mozna jezdzic jak wszyscy maja lowy i maja podobny czas przeladowan.

Link to post
Share on other sites

Mam:

1 szt. Hi-Cap CA

1 szt. Lo-Cap CA

3 szt. Real-Cap Star

Z żadnym nie miałem jakichkolwiek problemów. Stary siedzą w gniazdach sztywniej niż Lo-Cap czy Hi-Cap. Poza tym mój Lo-Cap był kupiony razem z repliką i użytkowany dosyć długo i intensywnie (dopóki nie miałem Starów - podstawowy magazynek). Mogę mieć jedynie drobne uwagi co do estetyki "złożenia" magazynka Lo-Cap (tak trochę niedbale i nierówno) ale poza tym działa dobrze, kulki podaje nie pamiętam ani jednego zacięcia (zresztą w żadnym magazynku mi się do tej pory nie zdarzyło).

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. I tak jako podstawowe używam Stary - najprzedniejsza zabawa, a że amunicji mało trzeba oszczędzać i wiedzieć w co się strzela i jak strzelam to jeśli nie mam pewności, że trafię to przynajmniej min. 50% szans.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Stary to ja jestem zakochany od jakiegoś już czasu w tych plastikowych magach. Oczywiście nauczyłem się szanować amunicję i strzelać tylko gdy mam pewność, ale jak już strzelam (a nie mam żadnego magazynka innego tylko Stary) to strzelam serie lub dwie i zmieniam bez względu na to czy myślę, że kulki jeszcze w nim mam czy już wszystkie wyplułem, bo myślenie o tym, że coś zostało jest złudne przy wysokim ROF. Dlatego jak nie mam 10 Starów to się czuję nieswojo :( a ta nowa kamizela uniemożliwia noszenie takiej ilości (muszę zdradzić, że jedną ładownice przeznaczę na broń krótką). Dlatego myślę o zakupie 68 kulkowych magów.

 

Proszę o więcej opinii bo widzę narazie, że da się z tym żyć :P

Link to post
Share on other sites

Już Ci mówiłem ale powiem też reszcie :P

 

Mialem 4 lowcapy TM i 4 lowcapy CA. teraz mam & lowcapów STAR i 2 TM. TM jako sam magazynek jest OK, działał w M4A1 i M4A1RIS bez zarzutu to samo CA. Teraz Ganiam z M15A4C i jesr całkiem róznie, na semi jest gicior a na auto musze lekko pociągnąc dół magazynka do siebie, lekko lata w gnieździe myślę ze zabieg odginania albo izolka sprawę by załatwiła.

 

Stary mam niedługo w sumie i chodza bajecznie (mają mocną spręzyne - duuuuzo mocniejsza niż wsyłuzowne 68 kulowe magi), w gnieździe siedzą ciasno i nei ma z nimi problemów na auto.

 

Z hicapem CA krótkim tez nie było problemów więc stawiam na to iż w magach mam za słabą spręzyne albo są zabrudzone i nie są tak dziarskie juz jak kiedyś, choc napewno te minimlane róznice w spasowaniu nie są tutaj bez znaczenia. Chcesz mozesz ładnie zagadac to Ci pożyczę, sam se sprawdzisz. Co nie ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powracając do tematu "chybotania się" magów od TM/CA, jak już pisałem na innym wątku, wystarczy:

 

1.Rozkręcić maga

 

2.Kombinerkami odgiąć na zewnątrz 0,5 mm blaszki

 

3. I ew. po złożeniu, jak nie będą wchodzić, to odpiłować trochę metalu ze środka przytrzymującego maga.

 

Pozdro :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Uzywalem mid-capa G&P i niekiedy qlekow niepodawal, sprzedalem do goscia z m4a1 stti i mowi ze niema zadnych problemow, w kazdym razie w moim m15a4 carbine ca niekiedy niepodawal qlek, dopiero po puknieciu, potrzasnieciu zaczynal sprawnie dzialac, jutro dojdzie krotki mid-cap G&P i skrobne cos o nim.

Link to post
Share on other sites
Uzywalem mid-capa G&P i niekiedy qlekow niepodawal, sprzedalem do goscia z m4a1 stti i mowi ze niema zadnych problemow, w kazdym razie w moim m15a4 carbine ca  niekiedy niepodawal qlek, dopiero po puknieciu, potrzasnieciu zaczynal sprawnie dzialac, jutro dojdzie krotki mid-cap G&P i skrobne cos o nim.

Śróbki w środku są za mocno skręcone, to samo miałem w swoich midach w M4 z ICS. Poluzowałem i podają bezproblemowo.

Link to post
Share on other sites

Mam krótkiego mid-capa i mam ten sam problem

z tego co zauważyłem kulki blokują się po dwie w szynie i dlatego magazynek nie podaje. Dokładnie taki sam przypadek opisany był w innym temacie podobno przesmarowanie i napełnienie do końca i ponowne rozładowanie magazynka załatwia sprawę

 

PS: Właśnie to zrobiłem i trochę pomogło kulki nie blokują się tak często :P

 

[ Dodano: 12.10.2005, 22:00 ]

dzięki punisher zrobiłem to co napisałeś i przestał sie zacinać.

Mógłby któś odpowiedziec na moje pytanie........... :twisted:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...