Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przekalkulowałem to co powiedziałeś i przemyślałem sprawę:

W M24 do wymiany:

- cały zestaw cylindra

- rączka na stalową

- precka

- gumka

- poprawić gwinty

Czyli od cholery roboty :D

 

W M700 do wymiany:

- precka

- gumka

- po pewnym czasie pewnie uszczelki

Czyli mniej roboty

 

Decyzja na 99% padnie na M700, bo może jakaś okazja na zrobione już M24 się trafi :D

Co o tym sądzisz pidzejfat??

Edited by Sputnik_ASG
Link to post
Share on other sites
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W koncu strzelalem troszke wczoraj. Niestety nie mialem zbyt dobrego punktu odniesienia jesli chodzi o odleglosc wiec mierzylem wszystko na kroki. Robilem duze kroki - na ok 70cm jeden. Zasieg maksymalny to jakies 110 krokow a wiec 77m.

 

Kuleczka ( 0.3 extreme ) leciala prosto na calej dlugosci. Czasami zdarzal sie odskok o gora metr w lewo lub prawo tuz przed upadkiem. Trzeba przy tym przyznac, ze pogoda byla raczej bezwietrzna.

 

przypomne moj zestaw

m700 kjw z lufa prometheusa, zestawem gumek do m700 tanaki (2/3 wykorzystane), nowa gumka HU, uszczelnieniem teflonowym.

 

Osobiste odczucia - taki zasieg powinien miec kazdy szanujacy sie AEG. Jednak jestem znany z tego, ze wymagam duzo za dzuo od replik. Tym samym wolalbym zasieg maksymalny rzedu 100m a 70 skuteczny. Sa jednak plusy slabszej mocy - mozna z ta zabawka wejsc do lasu gdzie na dystancie 70m bankowo cel zasloni ci milion drzew, gdy na 40 juz tak byc nie musi.

Link to post
Share on other sites

Jakby nie patrzeć Bell jest całkowitą kopią Tanaki włącznie z komorę HU, co jest + i -. W KJW jest możliwość wsadzenia Lufy precyzyjnej od Aeg'a po przeróbce (nacięcie na gumkę HU). Kjw używa gumek HU od VSR.

W Bellu można zmieniać tylko na części do Tanaki...

Kontrola produktów z pewnością w Bellu jest gorsza niż KJW.

Osobiście uważam że KJW jest lepsze...

Link to post
Share on other sites

W koncu znalazlem czas na nieco dokladniejsze strzelanie. Repliki dopiero ucze sie wiec osiagi sa slabe glownie przez braki operatora broni (czyt: mnie). dodatkowym minusem byly warunki w ktorych przeprowadzalem test.

 

Warunki: Otwarte betonowa rownina zakonczona nasypem ziemnym. Wiatr zmienny (typowy wiatr tuz przez burza), raczej mocny.

 

Kulki: 0.3 Extreme

 

Cel: zwiniety do polowy brulion papieru oraz tarcza 40x50cm

 

Strzelalem z paru odleglosci. 20, 30, 45m

 

Nie potrafie jeszcze strzelac dobrze, wiec warunkiw ktorych przyszlo mi testowac bron byly naprawde ciezkie.

 

20m - rozrzut pare cm. Jedna czy 2 kulki na 4 magazynki poszybowaly do gory, ale an tej odleglosci oznaczal to po prostu blad gruby rzedu 30cm.

Niezmiennosc rozrzutu nawet przyu najsilneijszym wietrze

 

30m - rozrzut w granicach 25cm przy wietrze slabym i srednim. Przy mocnym nie trafialem juz tak czesto w tarcze 40x50cm.

 

45m - przy wietrze slabym rozrzut do 30cm, przy srednim 40cm. Przy mocnym kulka pod koniec lotu wariowala i potrafila odskoczyc tuz przed tarcza mijajac ja o jakims metr w gore, lewo lub prawo. Na tym tez dystansie kulka zaczela zwalniac znaczaco (tak mi sie wydaje)

 

45m* - bezwietrznie, udalo sie oddac pare strzalow bez wiatru. Kuleczka leciala idealnie prosto (nie bylo odchylen lewo-prawo.HU jednak dziala i drobne ruchy dol-gora wystapily)

 

osoby z Wroclawia i okolic zapraszam na wspolne strzelanie ;)

Link to post
Share on other sites

Mam taką sprawe jako że kupiłem używany karabinek nie mam do niego instrukcji , czy ktoś mógłby być tak dobry i ową instrukcje zeskanować - zrobić zdjęcia ?

Konkretnie na razie najbardziej interesuje mnie która to śrubka odpowiada za regulację mocy ...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Meh dzisiaj pierwszy test przeciwko gracza AS. Zasieg skuteczny wiekszy o jakies 10-15m (w porownanu do stockow 380-400fps)

Niemniej jednak wiekszosc pierwszych strzalow chybiala cel o jakies pol metra.

 

Glownym elementem porazki byla szybkostrzelnosc przeciwnika. Przedemna chyba jeszcze kawal drogi nim bede w pelnym spokoju celowac pod gradem kul.

 

Co do frajdy ze strzelania. Biegalem z wszystkim od klamek gazowych, przez PM'y, dlugie i krotkie AEGi. Nic jednak nie sprawialo mi takiej frajdy co strzelanie z dlugiego karabinu gazowego. Jedyne minusy to to zamek 4taktowy i czas ktory uplywa miedzy kolejnymi strzalami oraz HU ktory kreci kulkami jak chce.

 

1 problem wymaga treningu.

2 problem moze byc spowodowany zasyfianiem lufy smarem sylikonowym ( koniec lufy niemal ocieka smarem) oraz brodzeniem kulek smarem z dyszy ktora wpycha je dokomory (mam uszczelki dodatkowe miedzy HU a boltem, ktore wymagaja smaru by sie nie starly tak szybko)

 

No to narazie tyle.

Link to post
Share on other sites

Narazie znalazłem opis Javelina jak przyciąć gumkę , jeżeli uda mi się zamontować tak gumkę guarderowską od AEGa zdam relacje - jak się nie uda kupuje taką do VSR... potem jeszcze pewnie maga Tanaki i już zbliżam się cenowo do SWD atoza :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

May i ask..

 

Dlaczego sprzedajecie swoje gnaty? Chyba nie zbieramcie wszyscy na Tanaki?

 

EDIT: chcialbym podzielic sie wrazeniami po pierwszych duzych manewrach.

Mozliwosc niezauwazonego podejscia, zaatakwoania i przygwozdzenia wroga - piekna

Brak dzwieku silniczka, poczucie niezawodnosci - bezcenne

11 kulek w magazynku, wrog na celowniku i palec na spuście - orgazniczne

Kazdy strzal - pouczajacy i przemyslany

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

May i ask..

 

Dlaczego sprzedajecie swoje gnaty? Chyba nie zbieramcie wszyscy na Tanaki?

 

EDIT: chcialbym podzielic sie wrazeniami po pierwszych duzych manewrach.

Mozliwosc niezauwazonego podejscia, zaatakwoania i przygwozdzenia wroga - piekna

Brak dzwieku silniczka, poczucie niezawodnosci - bezcenne

11 kulek w magazynku, wrog na celowniku i palec na spuście - orgazniczne

Kazdy strzal - pouczajacy i przemyslany

 

 

Kupiłem replikę Karola i powiem, że spisał się z uszczelnianiem maga.

Taśmę teflonową daje się pod o-ringa a nie na niego.

 

Głównym powodem słabego zasięgu jak i mocy w replice jest ucieczka gazu na łączeniu między magiem a cylindrem.

Ja dałem mocniejszą sprężynkę w magu pod głowicą, zasięg skuteczny wzrósł o 10m. Od razu. Problem jest z wsadzeniem jeszcze mocniejszej sprężynki bo ściera się cylinder i gumka w cylindrze.

 

Niedługo to uszczelnię dobrze i zrobię zewnętrzne zasilanie CO2 i powinienem wyciągnąć 80-90 metrów skutecznego zasięgu.

 

Aktualnie skuteczny zasięg to ok 65-70 metrów, można trafić w sylwetkę człowieka.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Ktoś wie czy pasują dystansery typu X lub H do m700? Bo mam problem, każdy strzał jest inny i nie są to jakieś małe odchylenia lecz 1 metr na 30 metrach. Lufa 6.03, hop stock, dystanser taki w kształcie odwróconej litery U zrobiony z plastiku. Cały smar z dyszy hopa i lufy został usunięty.

Czy podkładki pod spłonką w magu nie sprawiają że nadwyżka gazu wpływa na celność?

Posiadam też maga od tanaki i problem też się w nim powtarza ;/

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Jaka jest poprawa po zastosowaniu gumki KA do VSR? Chodzi mi tylko i wyłącznie o celność bo zasięg mi styka aż nadto (100metrów donośności na .30 :D)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z zamkiem swojej M700. Przy każdym "nabiciu" bolta i zaryglowaniu go, nie zahacza on prawidłowo o system spustowy i w efekcie strzał jest bardzo mizerny... Po prostu przy każdym przeładowaniu zamek trochę się unosi i żeby móc strzelić prawidłowo, muszę dociskać zamek palcem.

Czy miał już ktoś z tym problem? I jak temu zapobiec... :???:

 

Druga sprawa... chodzi o zasilanie CO2. Mam już gotową instalację, obczaiłem już dwa reduktory i teraz pytanie: Czy jest jakiś sposób żeby dostać reduktory Palmersa w Polsce? Bo ten madbullowski ma bardzo słabą regulację jak na potrzeby M700. I drugie... Za pomocą dodatkowego reduktora udało mi się osiągnąć potrzebne ciśnienie... ale replika nie strzelała ale pluła kulkami. Czy może to być kwestia zbyt dużej objętości wężyka między magiem a adapterem?

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, mam pytanie w sprawie rozebrania wersji TD; interesuje mnie to jak wygląda rozłożenie części z lufą (oddzielenie jej od łoża), z tego co mi się udało znaleźć na necie to jedynie wiem jak lufę wewn. wyciągnąć... nie wiem niestety co dalej :roll: (odkręciłem mocowania pasa). Może ktoś pomóc ? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

EDIT:

 

już wiem :wink: Po wyjęciu lufy wewn. trzeba po prostu lekko podnieść lufę zewn. i pociągnąć... sama wychodzi bez cudowania. Mam jednak coś lepszego, jak popatrzę wzdłuż karabinu to lufa jest lekko przekrzywiona w lewo... ma ktoś też taki problem w wersji TD ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...