Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mina z pułapki na myszy : )


Recommended Posts

Witam :)

 

Ostatnio przeglądając forum znalazłem kilka min i chcąc wymyślić nową, swojej produkcji wpadłem na pomysł zrobienia miny z pułapki na myszy :) Pomysł może wam się zdawać dziwny, bądź nie możliwy do zrealizowania, ale sprawdzcie sami : )

 

A więc teoretycznie powinna wyglądać tak:

 

http://www.voila.pl/309/ktdfl/index.php?get=1&f=1

 

Do zbudowania użyłem:

- pułapkę na myszy

- deske

- gwozdzie lub sruby

- pudełko na kulki i barwnik

- element zabezpieczający minę przed "wybuchem" zrobiony z metalowej części wycieraczek samochodowych

- kawałek rurki z wędki

- pokrywka od słoika

 

No więc zacząłem od przerobienia metalowej częsci blokującej pułapkę przed zamknięciem (to ta część na której umieszcza się ser czy cos innego zwabiającego myszy :)). Zrobiłem to w praktycznie identycznym kształcie tylko z metalowego elementu od wycieraczek samochodowych (w wycieraczkach znajdują się takie 2 elementy metalowe blokujące pióro wycieraczki). Później dolączyłem pudełko do elementy zamykającego się. Calość połączona została z deską i w niej dołączyłem metalowy pręt blokujący ten element, który po odbezpieczeniu zamyka się i wyrzuca kulki z barwnikiem. Musi być on zastosowany, żeby nie zamykał się do końca ten element wyrzucający kulki. Na rysunku zapomniałem o tym elemencie, ale w prototypie jest on zastosowany. element zabezpieczający pułapke przed zamknieciem sie polaczony jest z kawalkiem rurki od wędki, i usztywniony wiekszym elementem wędki, który trzyma cały pręd sztywno. Na końcu zastosowałem pokrywkę, po naciśnięciu której mina się odbezpiecza. Najlepiej zastosować kulki i barwnik spożywczy (łatwy do wyczyszczenia) ponieważ ewidentnie będzie widać miejsce, gdzie przeciwnik dostał. Może opis nie jest zbyt jasny, bo inaczej nie potrafię opisać tych części w pułapce na myszy :) ale jak wstawię zdjęcia i filmik prezentujący działanie miny, wszystko będzie dla was jasne i przejrzystę, ponieważ rysunek teoretyczny trochę się różni od realnej miny.

 

Po wstawieniu zdjęć opiszę dokładniej pewne elementy, bo będą jasno widoczne i lepiej zrozumiałe.

 

Czekam na wasze opinie, pytania i obelgi jestem na to gotowy :)

Link to post
Share on other sites

Jak na moją wyobraźnię, to stając na ten pręt wyrwę te gwoździe/śrubki z ziemi. Jeśli nie, a pułapka zadziała tak jak planujesz to kulki sypną mi się tylko po bucie. :icon_razz2:

 

Moim zdaniem takie cuś ma zbyt małą moc miotającą, a element do nadepnięcia jest zbyt blisko (odsunięcie go na ok. metr jest chyba niewykonalne).

 

...i po co ten barwnik? :icon_eek2:

Link to post
Share on other sites

Terkov:

 

nie wyrwie tego z ziemi, a po drugie element do nadepnięcia będzie nie 20 cm nad ziemią tylko blisko 2-3cm. Żeby aktywować minę nie trzeba mocnego nacisku, wystarczy lekkie nadepnięcie. Gwoździe powinny być długie, żeby dość stabilnie to siedziało w ziemi.

Przy próbach w garażu kulki leciały na odległość 2 metrów, więc po butach to nie sypnie :) Dlatego na desce bedzie zamontowany pręt powodujący zablokowanie elementu wyrzucającego kulki i będzie ten pręt w takim miejscu, żeby kulki leciały w okolice brzucha i klatki. Sam zobaczysz na zdjęciach i filmiku.

Element do nadepnięcia można by wydłużyć nie wiem na ile, bo nie probowałem, ale jeśli będę mógł to sprobuję go wyciągnąć na te 50 cm czy metr :)

A barwnik po to by grając z jakims nieuczciwym kumplem było widać gdzie dostał. Po samych kulkach nie będzie śladu i może się nie przyznać a barwnik będzie widać na ubraniach i nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites
(...) ...i po co ten barwnik?
(...) A barwnik po to by grając z jakims nieuczciwym kumplem było widać gdzie dostał. Po samych kulkach nie będzie śladu i może się nie przyznać a barwnik będzie widać na ubraniach i nie będzie problemu.

Pomysł mi się podoba, ale BEZ BARWNIKA! To nie PAINTBALL, to ASG!! Oni muszą się znakować, nam jest to nie potrzebne!!! Pierwsza zasad ASG to fair play, więc nam farbowanie przeciwnika nie jest potrzebne. Jeśliby iść tym trybem myślenia, to powinniśmy do magazynków lać farbę. :maniak_zle:

 

PS.

Jeśli chodzi o terminatorów, to i tak nie pomoże, bo bardzo szybko starłby farbę (nawet ta z kulek PB, natychmiast po trafieniu łatwo się wyciera), więc pomysł chybiony. :sciana:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

No nie wiem.Mina ma mały zasięg zaczepny (tak bym to powiedział :] ) ponieważ jest uzależniona od zapadki.Z tego powodu taka mina może być widoczna.

 

Lepiej zostać przy pudełkowej minie z dwoma pułapkami reagującej na zerwanie zawleczki po przez pociągnięcie sznurka.A jak by ktoś chciał oszukiwać to wystarczy wmontować piszczek z włącznikiem takim jak choćby w lodówkach by zapalało się światło przy otwarciu. Taki piszczek jak i włącznik można nabyć w sklepie z elektroniką.Dzięki temu będzie wiadomo,że ktoś wpadł w minę.Dokładnie nie pamiętam,ale chyba bateria 9V powinna starczyć dla niego i diodki oznaczającej uzbrojenie.

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

Może nie należy pod temat, ale czy ktoś mogłby mi wytłumaczyć jak można zrobić z przekaźników i diod taka atrapę bomby? : O

 

Znalazłem na YT:

 

 

Wie ktoś jak należy podlączyć te przekaźniki i diody, bo chciałbym takie coś zrobić : D

Link to post
Share on other sites

No to poniżej mój "rysowany na kolanie" schemat który prawdopodobnie odpowiada temu z filmiku na YT który podrzuciłeś. Nie mam pojęcia czy zadziała, specjalnie nie podaję wartości rezystorów, bo to trzeba wyliczyć zależnie od parametrów diody, rezystancji uzwojeń cewek przekaźników oraz napięcia zasilania. Zgodnie z opisem pod filmikiem, układ składa się z 4 przekaźników. Przynajmniej jeden musi mieć osobne wyprowadzenia zarówno dla pary NO (Normally-Open, normalnie rozwarta) jak i dla NC (Normally-Closed, normalnie zwarta). Pozostałe mogą mieć pojedynczą parę NO/NC. Telefon oznacza miejsce, gdzie podłączamy plus i minus wibracji telefonu (ewentualnie głośniczka) dzięki czemu w momencie wibrowania/dzwonienia zamiast tego załączy się przekaźnik, uruchomi brzęczyk piezo i czerwoną diodę. Żeby uzyskać efekt migania najprościej zastosować specjalnie dostosowaną migającą diodę LED.

 

9t32uu.png

 

Teraz jak patrzę, to już widzę jeden z błędów, brak podtrzymania cewki przekaźnika od telefonu, brzęczyk będzie wyć tylko w momencie wzbudzania przez telefon.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Można zrobić coś jeszcze prostrzego.Mianowicie z pułapki na myszy i takiego małego kapiszona do pistoletów hukowych (nie mówię tu o odpustowych pistoletach) zrobić coś na kształt miny. Dosyć infantylny pomysł ale zawsze.Wystarczy do pułapki w tym miejscu gdzie drut uderza z impetem po zwolnieniu zapadki doczepić kapiszona.Po zwolnieniu zapadki drut uderza w spłonkę kapiszona i następuje mały huk.Tylko na małe grupowe imprezy kiedy ktoś wie co tak pstryknęło.Ale chodzi o sam fakt zasygnalizowania ,że na coś nedepneliśmy. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ze swojego doświadczenia wiem, że można też takową pułapkę na myszy wyposażyć w instalację elektryczną na bazie baterii i przy użyciu dopuszczonego piro (wraz ze spłonką pirotechniczną na impuls elektryczny) zmontować minę na bazie granatu ASG. Oczywiście całość musi (podkreślam to słowo) być bardzo przemyślana z uwagi na bezpieczeństwo graczy. Ale jako sygnał hukowy umieszczony w pewnej odległości sprawdza się idealnie. Kwestia tylko samej konstrukcji, montażu i pomysłu na wykorzystanie. Tak samo można dostosować włączniki naciskowo-odpustowe czy włączniki do lampek działających na zasadzie sznurka naciągowego :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Próbowałem kiedyś zrobić minę z pułapek, ale skończyło się na prototypach...

Jako że Panowie mi przypomnieli, dokończę dzieło w miarę możliwości i opiszę co i jak wyszło.

Otóż rozpocząłem pracę nad miną kierunkową z pułapek na myszy, uruchamianą odciągiem. Wszystko zaczęło się od dwóch pułapek, deski i kawałka materiału lecz wszystko okazało się zbyt słabe... Teraz rozpocznę pracę od pułapek na szczury, sprzedawca w sklepie powiedział że są tak mocne że podobno mogą zabić kota lub małego psa O_o są większe i mocniejsze więc powinny wystarczyć. Jak uda się coś stworzyć wrzucę fotki i wyniki testów..

Link to post
Share on other sites

No właśnie można zrobić tak łatwą minę jak opisał Guzio29 ,że nawet żółtki tego w Wietnamie używali .Granat ASG koszt 18zł doczepić do drzewa, do zawleczki sznurek przyczepić tak więc gdy przeciwnik zaczepi nogą o sznurek to zawleczka zostanie wyciągnięta i granat wybuchnie.Dobre na zasadzki kilka takich poustawiać tylko cena boli bo aż 18 zł za jeden granat. :icon_eek2:

Link to post
Share on other sites

Tak, ale proponował bym zwrócić uwagę na fakt, że są to granaty rozpryskowe ( a przynajmniej tak zrozumiałem z wypowiedzi wyżej) - a w przypadku pozostawionej (uaktywnionej) pułapki - ona nie wybiera celu, tylko detonuje uaktywniona przez cokolwiek lub kogokolwiek - może dojść do rażenia postronnej osoby lub zwierzęcia. Sugerował bym naprawdę dużą rozwag. No chyba, że mówimy o prywatnym terenie czy jakiejś arenie, gdzie takie prawdopodobieństwo prawie nie występuje. Same pomysły to dobra rzecz - pozwala się rozwijać. Tylko robić to trzeba z głową ;)

Link to post
Share on other sites

Problem zawsze w takich pułapkach jest w zapalniku. Mianowicie taki zapalnik łatwo może ulec zniszczeniu. Jeśli ktoś zahaczy odciąg biegnąc sprintem może uszkodzić zapalnik i jak zobaczy że to nie była gałązka tylko odciąg dalej może uważać i reszta pułapek nie będąc dobrze zamaskowana może zostać zlokalizowana i zneutralizowana....

Link to post
Share on other sites

No fakt niezbyt bezpieczny pomysł z tym granatem. Generalnie to nie wiem jak boli taki odłamek z granatu ale zakładam, że bardzo. Z resztą odległość dwóch metrów jak nie mniej to już tylko dla hardcorów.

Edited by guzio29
INTERPUNKACJA !!!!!
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...