Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plecak ACM. Konkretne pytania do użytkowników.


Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie.

 

Po pierwsze zapewniam, że zdaję sobie sprawę że pytam o chinole więc bez głupich tekstów.

Po drugie przemieliłem różne rzeczy i spotkałem się z opiniami więc swoje zdanie mam wyrobione.

 

Niedawno sprzedałem ILBE, które było idealne do moich potrzeb. Zaplanowałem sobie kupno plecaka rzędu Eberstock, TT, Ketly. Niestety nie mogę sobie na to pozwolić z przyczyn osobistych i pewnie dopiero kupię na jesień. Assault Pack mi się nie przydaje, ponieważ potrzeba mi plecaka w który zmieści mi się replika i niezbędne rzeczy. Tak więc wystawiłem plecak na sprzedaż (Assaulta) i szukam coś w to miejsce.

Po kolei do czego mi potrzeba plecaka:

- przewieść replikę (m4)

- ponosić go na nocne wypady/marsze

- ładować na ciężko to tylko na zloty go będę więc ze 4 razy w tym roku

- łazić z nim np w góry ale to też nie będzie obładowany

- a, i nie uczęszczam na strzelania airsoftowe co weekend więc nie będzie on w częstym użyciu :)

 

Tak więc chcę przyoszczędzić i wziąć na razie acma a potem sprzedam to za psie pieniądze biednemu airsoftowcowi z okolicy a sam jebnę coś porządnego.

Plecaki jakie biorę pod uwagę:

 

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/plecaki/duzy-plecak-bojowy-ze-stelazem-coyote-acm.html

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/plecaki/plecak-snajperski-01-coyote-a-c-m.html

 

Pytania:

- ma ktoś to i może sensownie opisać jak się sprawuje?

- który może być wygodniejszy

- ewentualnie jak znacie coś podobnego w takich cenach pod moje potrzeby będę wdzięczny za rady :)

 

I jak pisałem już, to darujcie sobie komentarze pokroju "rozsypie ci się to w łapach" itd :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

"Dużego plecaka bojowego" nie widziałem, ale "snajperski" kumpela miała. Zakończył karierę przy okazji wypadu na grilla: trochę żarcia, parę piwek i próba energicznego podniesienia z ziemi. Urwała się najpierw jedna, a zaraz potem druga szelka...

Więc wybacz, że jednak to piszę, ale - "rozsypuje się w ręku". Widziałem.

 

W porównywalnej cenie możesz mieć Munro (jak dostawa przyjdzie), za nieco ponad połowę tej ceny Bergan, Other Arms. Oba solidne, pakowne i w moim odczuciu wygodne.

 

W Munro replikę noszę przytroczoną z boku (zawiniętą w prosty pokrowiec albo zwyczajnie w worek), w Berganie analogicznie można ją przytroczyć na wierzchu.

Link to post
Share on other sites

"Dużego plecaka bojowego" nie widziałem, ale "snajperski" kumpela miała. Zakończył karierę przy okazji wypadu na grilla: trochę żarcia, parę piwek i próba energicznego podniesienia z ziemi. Urwała się najpierw jedna, a zaraz potem druga szelka...

Więc wybacz, że jednak to piszę, ale - "rozsypuje się w ręku". Widziałem.

 

W porównywalnej cenie możesz mieć Munro (jak dostawa przyjdzie), za nieco ponad połowę tej ceny Bergan, Other Arms. Oba solidne, pakowne i w moim odczuciu wygodne.

 

W Munro replikę noszę przytroczoną z boku (zawiniętą w prosty pokrowiec albo zwyczajnie w worek), w Berganie analogicznie można ją przytroczyć na wierzchu.

 

 

http://allegro.pl/plecak-legii-cudzoziemskiej-tta-cce-nowy-gratis-i2162582857.html

Link to post
Share on other sites

[...] "snajperski" kumpela miała. Zakończył karierę przy okazji wypadu na grilla: trochę żarcia, parę piwek i próba energicznego podniesienia z ziemi. Urwała się najpierw jedna, a zaraz potem druga szelka...

Więc wybacz, że jednak to piszę, ale - "rozsypuje się w ręku".

Powiedziałbym, że miseczka ryżu. Mam ten plecak i był wypychany mocno, obciążany też. O szwy się nie bałem, za to o zamki tak. Te duże zamki, na głównej komorze, są dość solidne, za to te mniejsze, np na kieszonce na samej górze (tej co ma "uchwyt" w środku) to totalna kupa. Generalnie za te 100+ złotych na Twoim miejscu kupiłbym Bergena (na swoim z resztą też gdybym miał wybierać drugi raz). Na obronę chińczyka można dodać, że komora na replikę jest naprawdę fajna (nie obciąża tak mocno bo jest przy samych plecach a na wygodę noszenia nawet nie wpływa), no i można tam napakować masę rzeczy, jeśli akurat nie potrzebujesz przenosić repliki.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie. Właśnie obawiałem się, że nie będzie ani jednej dobrej opinii :)

Kopałem allegro wcześniej i widziałem te Francuskie i Niemieckie plecaczki. Problem w tym, że nie kupię żadnego z nich bo w ogóle nie będzie pasował do mojej koncepcji ;) stąd właśnie mierzyłem w te acmy.

No nic, poszukam jeszcze trochę i ew. napiszę do Kthulu czy mi nie uszyje czegoś :)

 

Dzięki za wszystkie wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/plecak-zasobnik-piechoty-gorskiej-i2289477584.html Też kupa ale powinien wytrzymać do jesieni.

 

Odważne słowa, ostatnich kilka przetargów na te plecaki to totalna porażka. Firmy, (w tym widoczna na aukcji Paso) szyły te plecaki w Chinach z byle czego, byle taniej. Efekty są takie, że szelki urywają się przy większym obciążeniu. W tym roku już specyfikacja została zmieniona, by nie dopuścić do zakupu bubli.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...