Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

famas, g36 czy może coś jeszcze innego?


Recommended Posts

Witam! Szukam repliki (zdziwienie.) do maksymalnie 600 złotych. Jak narazie skłaniam się do Famasa lub tego . Niedawno znalazłem takie coś i już naprawdę nie mam pojęcia co wybrać :icon_confused: Pomożecie? I dodatkowo takie mini pytanko: czy te okulary i ta maska to dobre połącznie? I ewentualnie jakie kulki do repliki?

Edited by blackmeritum
Link to post
Share on other sites
bez przesady, famas jest ładny ;) pytam się o stronę techniczną a nie wizualną.

O Matko, oczy Ci wyżarło? Przecież nic paskudniejszego nie ma, to już wolałbym AK albo eMkę, choć ich widok wywołuje we mnie odruch wymiotny. :bialaflaga:

Jeśli masz alternatywę Famas/G36, bierz "Gietę", przynajmniej będzie Ci pasować do kilku stylizacji (jeśli kiedyś takową podejmiesz), a nie tylko do krowiastego CCE. :maniak_jezyk:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

O Matko, oczy Ci wyżarło? Przecież nic paskudniejszego nie ma, to już wolałbym AK albo eMkę, choć ich widok wywołuje we mnie odruch wymiotny. :bialaflaga:

Jeśli masz alternatywę Famas/G36, bierz "Gietę", przynajmniej będzie Ci pasować do kilku stylizacji (jeśli kiedyś takową podejmiesz), a nie tylko do krowiastego CCE. :maniak_jezyk:

 

Powała, proszę cię bardzo wytłumacz mi jedno, dlaczego WSZYSTKIM, którzy szukają repliki wciskasz G36? Koleś chce Mkę, ma 1200 zł - weź G36 JG, chce kałacha za 600 zł - bierz G36 JG, chce Famasa - kup G36 JG, snajperka - kup najdłuższe G36 JG i z tego rób snajperkę, karabin wsparcia - najdłuższe G36 i jaja (mag bębnowy).

 

@Topic

 

Famas jest ok, ma całkiem dobre opinie, lecz jest do niego mniej części zamiennych, co do giety w tej cenie, lepszą opcją jest G36c Cymy.

Edited by Attero
Link to post
Share on other sites

Powała, proszę cię bardzo wytłumacz mi jedno, dlaczego WSZYSTKIM, którzy szukają repliki wciskasz G36? Koleś chce Mkę, ma 1200 zł - weź G36 JG, chce kałacha za 600 zł - bierz G36 JG, chce Famasa - kup G36 JG, snajperka - kup najdłuższe G36 JG i z tego rób snajperkę, karabin wsparcia - najdłuższe G36 i jaja (mag bębnowy).

 

@Topic

 

Famas jest ok, ma całkiem dobre opinie, lecz jest do niego mniej części zamiennych, co do giety w tej cenie, lepszą opcją jest G36c Cymy.

Dziwne, Ty też!? Właśnie CM.003 polecałem, ale widocznie masz trudności z percepcją.

Poza tym Topic dał alternatywę w temacie, więc...

Odpowiedz mi czemu się akurat mnie "uczepiłeś", polecam to co uważam za stosowne, a Ty wyrywasz poszczególne słowa z kontekstu i wypaczasz sens tego co napisałem!

Poczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem. Choćby to, że napisałem, iż G36 z "jajami" jest niewygodne i średnio sprawdza się jako RKM. Czytasz co chcesz i rozumiesz jak chcesz.

Link to post
Share on other sites

CM.003 czy CM.045? Pod względem technicznym a nie pod względem wyglądu pytam :) Replika ma mi starczyć na 12-20 miesięcy strzelania co 10-15 dni nie licząc zimy.

 

Oba mają ten sam gearbox, weź to co ci się bardziej podoba. Swoją cymę katuję co tydzień, nawet w mrozy -15 stopni, które miały miejsce ostatniej zimy, i NIC się nie stało.

Link to post
Share on other sites

CM.003 czy CM.045? Pod względem technicznym a nie pod względem wyglądu pytam :) Replika ma mi starczyć na 12-20 miesięcy strzelania co 10-15 dni nie licząc zimy.

 

 

Ten sam GB jak już zostało wspomniane wcześniej. Tylko weź pod uwagę,że G36 Cymy ma już szyny RIS,więc mniejszy koszt przy montowaniu kolimatora lub chwytu przedniego. No i korpus z tworzywa w zimie więcej zniesie ;)

Link to post
Share on other sites

@blackmeritum

 

Famas jest bardzo wdzięczną repliką, ma swój niepowtarzalny urok, i może się podobać, to fakt, ale...

 

Całe body to plastik-fantastik. Trzecie rozkręcenie, np w celu wymiany gumki lub lufy, to poukręcane wkręty i konieczność ich wymiany na takie o... większej średnicy. Choć byś nie wiem jak uważał, zawsze uda Ci się któryś ukręcić, szczególnie że ten plastik nie należy do jakiś wyjątkowo mocarnych i jest dosyć... plastyczny.

Czemu? Bo ten magiczny produkt marki CyberGun wszystkie śrubki (no, prawie wszystkie) ma powkręcane właśnie w ten cholerny plastik (body), bez żadnych metalowych wzmocnień. Efektem tego jest "trzeszczenie" repliki kiedy ją mocniej przytulisz, efekt porównywalny do tego ze starych samochodów, w których trzeszczy tapicerka.

Wielkim plusem repliki jest pancerny gearbox, ale żeby nie było zbyt słodko, jest to niestandardowa konstrukcja.

Wielkim minusem jest brak dodatkowych magazynków czy akcesoriów, lub spory problem z ich nabyciem, że o cenach tego co można kupić nie wspomnę.

 

Jeśli zdecydowałeś się, że wybierzesz jedną z tych dwóch replik, to zdecydowanie produkt JG będzie lepszym rozwiązaniem. Masa standardowych części, również innych marek, olbrzymi potencjał do modyfikacji i standardowy gearbox v3. Do tego standardowe szyny RIS do których możesz przyczepić absolutnie wszystko co Ci się zechce.

 

 

Jeśli mimo wszystko wzdychasz do Famasa, to proponuję poszukać czegoś używanego, taką replikę w przyzwoitym stanie można dostać nawet 2-3 stówki taniej niż ze sklepu. Moim zdaniem obecna cena jest kompletnie nieadekwatna za ten produkt, a ludzie którzy zdecydują się ją kupić słono przepłacają.

 

A, i jeszcze jedno!

Famas będzie doskonały jako druga replika. Mniej stresów, nerwów i sporo frajdy, pod warunkiem, że zrobisz tak jak napisałem.

 

A z tych dwóch cymek o które pytasz, weź tą która bardziej Ci się podoba, bo mechanizm w obu jest identyczny.

Edited by K272
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...