Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika HK416


Recommended Posts

bzyk36- SRC na prawde nie warto. Wykonanie zewnętrzne naprawdę fajne i wcale nie odstaje od tych najlepszych eMek, ale w środku jest prawie wszystko do wywalenia. Strzela ładnie, ale do wyiany ze środka i tak masz tłok, głowice tłoka, cylindra, na pewno szkielet, który u nas w teamie na sprężynie M100 pęł 2 razy w ciągu roku i to w plusowej temperaturze. W Twoim budżecie to G&P, G&G, VFC i CA. Jedynie G&P kosztuje ok.1600zł, a z resztą zmieścisz się w 1100zł.

Link to post
Share on other sites

SRC, z którymi miałem do czynienia wcale nie są tak dobrze wykonane. Inaczej, elementy metalowe są naprawdę ładne, lakier jest niezłej jakości, wszystko jest dobrze spasowane. Ale plastiki z chwytu przedniego (konkretnie mówię teraz o M16A3 III generacji SRC) wołają o pomstę do nieba - klekoczą, ruszają się i mają fakturę gorszą niż w II generacja A&K czy choćby JG. Strzelało to to również marnie, a w dodatku po chyba 2000 kulek w sezonie jesiennym strzelił szkielet GB.

 

CA jak dla mnie to w ogóle przerost pieniędzy nad treścią; G&P ładnie wykonane, ale niejedna potrafi w stocku odmówić posłuszeństwa; G&G ładnie wygląda i strzela w stocku, ale podatność części stockowych na tuning nie jest zbyt wielka; ICS warty większej uwagi, ale wyłącznie "pełna wersja", żadne szajsowate Universale; KWA idealne nie jest, ale swojej ceny jest warte; A&K przy obecnych cenach (niewiele niższych niż najtańsze KWA) i problemach z hopkiem nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś uważałem; JG ma przeciętną kulturę pracy, ale wygląda i strzela przyzwoicie. AGM, Boyi, APS - straszna losowość produktu. Z innymi firmami mam zbyt mały kontakt (lub w ogóle nie mam) więc się nie wypowiadam. No, może jeszcze Systema, której nawalił GB na jednej z pierwszych strzelanek ;).

 

Ogólnie - trudno o dobrą emkę. W tym momencie, jeśli bym się decydował, to wybrałbym KWA, JG albo A&K, ewentualnie pokusił się o nowego AEGa z WE, bo opis i zdjęcia od Gunfire wyglądają zachęcająco.

Link to post
Share on other sites

No z opisów to jeszcze bardzo fajne jest LST, ale nie miałem styczności niestety.

 

Miałem, strzelałem, oberwałem z mocno stuningowanego LST - wygląd świetny, co do bebechów nie pytałem, wiem jedynie że ma ~500 fps.

Link to post
Share on other sites
W Twoim budżecie to G&P, G&G, VFC i CA. Jedynie G&P kosztuje ok.1600zł, a z resztą zmieścisz się w 1100zł.

Kolego, skąd bierzesz te ceny?

Vfc do 1100zł?

Chyba że mówimy o Emkach bez RISów, wtedy G&P też zmieści w tej cenie. Z RISami w obu przypadkach to wydatek min. 1500zł.

Edited by Smutas
Link to post
Share on other sites

Dobra, po dokładnym przeczytaniu wszystkich komentarzy i rekomendacji G&G przez znajomego (ma od nich "budżetową" eMkę- tą za 800 zł, z body z ABS ) wybrałem TĄ REPLIKĘ. Dzięki LogaN za tak obszerny opis poszczególnych firm- swojej repliki tuningować nie zamierzam, więc chyba będzie to odpowiedni wybór dla mnie. A skoro w stocku większych problemów nie robi, to nic więcej mi nie potrzeba. :)

Dzięki wszystkim za rady i poświęcony czas.

Link to post
Share on other sites

To jest rebrandowane VFC przez ASG. :) Zauważ, że ceny niedostępnych rzeczy są nieadelwatne do normalnych, pozatym nie różią się tyulko RISami Trzebaby poszukać dokładniej, ale mniej więcej się rozumiemy, aczkolwiek dopłacanie 500zł za RISy jest przesadą. Ja wyciągnąłem RISy z Boyi, a koszt takich to ok.50zł.

Link to post
Share on other sites

Rebrand to rebrand... VFC to nie YHM. Tak samo jak Lexus to nie Toyota.

RISy od Boyi i od VFC różnią się nie tylko przepaścią w cenie ale i w jakości wykonania. Powiem więcej - moim zdaniem VFC przebija jakością nawet G&P.

No ale nieważnie... Fakt jest taki że wychodzi ok 400zł więcej za RISy w stocku. Czy warto czy nie... to już kupujący musi sam rozkminić ;)

Edited by Smutas
Link to post
Share on other sites

OK. Jak będę miał dostęp podczas strzelanki do replik to mogę coś przygotować. Irytuje mnie niestety tylko powtarzanie ciągłe jakiejś opinii, oraz podawanie jednej repliki na każde zadane pytanie. W tej chwili na rynku mamy mnóstwo replik oferujących nam różne rzeczy. Każdy ma inne wymagania i zależy u na czym innym , dlatego polecanie KWA w połowie tematów mija się z celem. Najbardziej rzucające się w oczy to właśnie M4 VFC i AK Boyi. Oczywiście teraz mnie będą hateować wszyscy posiadacze, ale co tam. Ja miałem parę wpadek z replikami i popełniałem złe wybory, dlatego lepiej, aby i inni nie zawiedli swoich oczekiwań, gdy otworzą paczkę z repliką.

 

 

Ale ty za przeproszeniem wypisujesz głupoty.Nie będę ciebie hejtować,bo nie jestem małym dzieciakiem,ale KWA to ty chyba nawet na oczy nie widziałeś.Ja miałem 3 wersje w łapach:

 

M4 KWA USA(moja własna),M4 LMT,i M4 Colt-rebrand dla Cybergun.

 

Każda biła chińskie cymy,boyi i inne repliki na łeb(np.M15 CA,M4 KA,G3 TM/CA itd),nieważne czy stock,czy podrasowane,i nie tylko pod względem osiągów,tylko też wykonaniem i wyglądem zewnętrznym.Jedyne emki,z którymi miałem do czynienia i są lepsze pod względem wyglądu od Kawy to ICS i G&P.

 

W swojej emce wymieniłem tylko sprężyne na sp130 i ściągałem "snajperów" na odległość.Stokowa Lufa Kwa to cud,miód i orzeszki,nie wspominając o gb i komorze hop-up.I nie pisz,że stockowo daje tyle samo co inne badziewia typu boyi,bo po takich tekstach widać,że nie miałeś bliższego kontaktu z tymi replikami.

 

Owszem,mnie też irytuje jak ludzie polecają repliki,z którymi nie mieli nigdy kontaktu,jednak w stosunku cena jakość nie ma lepszej emki.

 

Emka od KWA to była chyba jak na razie najlepsza replika,z którą miałem do czynienia,a było ich już sporo,i z pewnością wrócę do niej za niedługo.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Smutas-Różnią się tylko oznaczeniami, bo to od ASG ma oznaczenia Yankee Hill Machine.

nicknitro-Miałem bliższą styczność, dlatego o tym piszę. Może był to wyjątkowo słaby egzemplarz, aczkolwiek i tak nie wyjaśni to wykonania zewnętrznego. Oczywiście jest to forum i każdy ma prawo do własnej opinii, ale nie pisałbym tego, gdybym replik nie porównywał. Jeśli chodzi zaś o Boyiacze to wykonane są w miare ładnie, więc nie ma się do czego przyczepić. Małym nakładem finansowym i dobrą ręką można z nich zrobić coś dobrego, bo są one po prostu słabo złożone i awaryjne.

Link to post
Share on other sites
Jeśli już tak rozmawiacie o producentach eMek - co z PJ od Taiwangun? Niektórzy je chwalą, inni mówią, że są porównywalne do Boyi.

Mam SPR (v.2) i SR25 (v.2 long) - nie licząc problemów z hopkiem, które miała każda z tych replik na początku (rozwiązały się po wymianie komory na KA), to jestem z nich bardzo zadowolony, choć ostatnimi czasy dość rzadko jeżdżą na spotkania. Ani jedna ani druga nigdy nie zawiodły, ale z tego co wiem, to obecnie jakość tych replik mogła się pogorszyć - słyszałem o kilku przypadkach pękania szkieletu GB.

Link to post
Share on other sites

Taki mój mały, osobisty opis hk 416 od GFC:

Osiągi i bebechy:

Jak na stock jest bardzo dobrze. Zasięg w przybliżeniu to jakieś 60m w punkt. O 3, 4 metry lądują bliżej niż podrasowany kałach na sprężynie 130 Guardera. W środku, kable nisko oporowe z mosfetem. Dobre uszczelnienie, powietrze nie ucieka - na stockowej gumie! Komora daje się regulowć bardzo ładnie. Przy zerowej temp. podkręca jak powinno (nie miałem okazji strzelać przy - 20, za późno kupiłem replikę). Dobre skupienie, można strzelać na przyżądach. Replika nie była rozbierana, gdyż jak do tej pory nie było sensu w niej grzebać - odłogiem leżą mi części zakupione do tuningu. Do tej pory - a jest to około 3k kulek - żadnych zacięć, usterek. Strzelane w deszczu, w piachu i przy 0 temp. Strzelam na 0,28 GG.

 

Zewnętrznie... hmm King Arms to to nie jest. Przedni RIS potrafi się delikatnie ruszać na boki (2-3 mm). Brak bolt cach. Wykonanie to aluminium, pewnie ZnAl w większości. Potrafi się zarysować. Magazynki PMAG należy delikatnie spiłować na przedniej ściance, aby wchodziły. Pasują m.in magi od KA i PJ. Kolba mieści baterię typu SF Large. Przyrządy celownicze są dobrze zgrane (poprawiona wersja do tego, co miało do testów WMASG). Poza tym ok.

Należy dodać, że porównuje to do repliki eMki King Arms, a to jednak extra liga pod tym względem.

 

Replika jest ciężka, ale dobrze leży w dłoni. Nie ciąży podczas biegu i przyjemnie się sklada do strzału.

 

p.s Replika nie jest to 100% odwzorowuje orginalnej 416-stki - brakuje kilku detali m.in inne łączenie front gripa z korpusem oraz brak śruby pod lufą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...