Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wady M15A1 VN CA


Recommended Posts

Mógłbym się dowiedzieć czemu? Aha, pragnę głównie nadmienić że olewam wszelkie odznaczenia itd. itp. najważniejsza jest dla mnie bezawaryjność i jakość wykonania, a po drugie wolałbym mieć coś ze stałą kolbą na baterię large (3000mAh)...

Edited by Mycroft23
Link to post
Share on other sites

Dzięki, jakoś zawsze wolałem "metal" (no może oprócz ZnAl) od najtwardszego ABS'u (głównie przez moje dziurawe łapki)

Edit: Mam cholerną nadzieję żeby replika nie rozkraczyła mi się chociaż przed spłatą raty i wspominałem że że nie ograniczam się tylko na modele M16/M4... Jak ktoś ma czas to może podać jeszcze inne bezawaryjne i wytrzymałe repliki w tej cenie?

Edited by Mycroft23
Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie Ci znaleźć w tej cenie metalowy korpus, który nie będzie ze stopu ZnAl. Z drugiej strony alergia na znal wzięła się z dwóch rzeczy - często pękające małe elementy i znal Cymy w tanich kałachach. A że Cyma emek nie robi, to masz spokój. Ewentualnie dla świętego spokoju możesz się okłamać i kupić replikę w sklepie, który znal nazywa aluminium :P

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Od 2 lat jestem posiadaczem eMki CA, takiej: http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=3790 i pomimo wielu nie koniecznie przychylnych opinii, jestem z tej repliki zadowolony. Jak każda prawie replika, także i ta wymaga drobnych poprawek (u siebie wyminiłem sprężynę na 120 Guardera i głowicę tłoka na silikonową głowicę CA). Jeżeli chodzi o kulturę pracy, to jest dobrze, spasowanie części GB jest według mnie bardzo dobre, przede wszystkim zębatki sprawiają wrażenie dość wytrzymałych, czego nie można powiedzieć o zębatkach G&P (mnie i znajomemu strzeliła zębatka tłokowa G&P i to w tym samym miejscu na sprężynie M120). W przeciwieństwie do np replik G&P selektor chodzi wręcz bajecznie, nie ma zacinek, singiel to singiel, auto to auto, zawsze. Ogólnie rzecz biorąc całe spasowanie eMek CA jest dość dobre. Także BODY, które z czasem dość fajnie się ściera nadając replice realny wygląd, ma swoich fanów :)

Słyszałem wiele złych opinii o CA, ale ja jestem zadowolony z niezawodności. Żeby była jasność przemieliłem już moim CA ogromną ilość kulek.

Znajomy użytkuje G&P, generalnie karabinek strzela bardzo fajnie i jest to dobra replika, ale tak jak wspomniałem nie obyło się bez przygód (pęknięta zębatka tłokowa, zacinający się z niewiadomych przyczyn selektor, który skutkuje często brakiem singla, były także problemy z instalacją. Otóż pod zespołem kostki spustowej wewnątrz GB z niewiadomych przyczyn zeszła cieniutka izolacja, w konsekwencji czego następowała spora utrata prądu, który rozchodził się po Gearboksie, trochę czasu minęło zanim zorientowaliśmy się w czym problem)

Warto także mieć na uwadze samą budowę GB. Jak wiadomo GB w wersji V.2 nie są bardzo wytrzymałe, jest to uwarunkowane ich budową i materiałem, z którego są wykonane. I tu pojawia się alternatywa, a zatem GB V.2 karabinków KWA. Mają one inną konstrukcję, poprostu są dość znacząco wzmocnione między innymi na czole GB (czyli tam gdzie GB V.2 najczęściej pęka na skutek obciążenia). Wedle mojej opinii to stanowi o ogromnej przewadze KWA nad innymi replikami, a cena zasadniczo jest podobna.

Ja gdybym na dzień dzisiejszy stał przed wyborem repliki, to chyba wybrałbym własnie replikę KWA (dodam, iż od ok. roku mam Defendera LMT na sprezynie M 140, do tego czerwony wzmocniony tłok KA, i jest nieżle), niemniej złego słowa nie mogę i nie dam powiedzieć na mojego CA, i pomimo tego, iz tak jak napisałem mam KWA LMT, to jakoś narazie jeszcze bardziej ufam mojej Emce z CA.

Poczytaj nieco więcej na teamt KWA, na dzień dzisiejszy masz do dyspozycji ogromną ilość informacji na temat tego karabinku.

Być może informacje zawarte w powyższym tekście wraz z opiniami innych użytkowników, pomogą Ci w dokonaniu własciwego dla siebie wyboru, czego Ci życzę.

Tak na konic, żeby była jasność, powyższy tekst jest oparty o moją absolutnie subiektywną opinię.

 

 

pozdrawiam

Jaca

Link to post
Share on other sites

Serdeczne dzięki! Twoja opinia bardzo mi pomogła, chyba ostatecznie zdecyduje się na KWA :D

Głównie dlatego że będę kupować że tak powiem "na wariata" i jeśli np. w replice by coś poszło przed spłatą rat nie dość że serducho by mi pękło to jeszcze najpewniej nie miałbym żadnych pieniędzy na naprawę. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje jacakasi.

@musashi: Wiem, ale chyba w markowych replikach przeważnie tak jest.

Link to post
Share on other sites

Aha, miałbym jeszcze jedno pytanie jeśli ten temat nie umarł. Czy LMT Defender 16 różni się od KWA M16BR tylko oznaczeniami? Jeśli nie to który lepszy? (na oznaczenia *).

 

 

 

* ładniej będzie wypróżniam się.

A.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Dzięki, czytałem o tym gdzieś na tym forum że tak szybko zadawane pytania przybierają czasem formę podobną do gwałtu ;P Ale czy w tej cenie emki równają się np. replikom Ak-47/74, G36©?? Bo myślę że reszta użytkowników trochę mnie nie zrozumiała, bodajże w pierwszym poście napisałem że "model" nie gra roli byle by ta replika miała najmocniejsze bebechy jakie się tylko da w tej cenie...

Jestem trochę zły na siebie, że tak spamuje ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego info, pewnie źle szukam.

Edited by Mycroft23
Link to post
Share on other sites

Dzięki, czytałem o tym gdzieś na tym forum że tak szybko zadawane pytania przybierają czasem formę podobną do gwałtu ;P Ale czy w tej cenie emki równają się np. replikom Ak-47/74, G36©?? Bo myślę że reszta użytkowników trochę mnie nie zrozumiała, bodajże w pierwszym poście napisałem że "model" nie gra roli byle by ta replika miała najmocniejsze bebechy jakie się tylko da w tej cenie...

Jestem trochę zły na siebie, że tak spamuje ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego info, pewnie źle szukam.

 

KWA ma potężne bebechy i jest potworem tuningowym ;) .

Link to post
Share on other sites

Właśnie tą drugą zamierzam kupić. Jestem raczej zwolennikiem ciutkę starszych designów, więc jakieś fully ris albo wygląd magpula odpada. Przymierzałem się nawet do namowej emki od CA ale KWA mnie uwiodło. Tylko szkoda tych oznaczeń, bo szczerze, wiszą mi a pewnie bez nich replika byłaby tańsza. ;)

Link to post
Share on other sites

KWA ma bardzo mocny (dorównujący aluminiowym) szkielet GB z 9mm łożyskami kulkowymi. Poza tym ma jeszcze mocne zębatki dające świetną kulturę pracy oraz bardzo szczelny zestaw cylindra. Poza tym reszta części jak każdy stok.

Nowe Cymy .04X też mają mocny GB, mocne zębatki i 7mm stalowe łożyska ślizgowe. Reszta części jest wzmocniona i można bez problemu do stoka wkładać sp130, a po wymianie tłoka i okablowania sp140.

To są dwie najmocniejsze serie replik, choć G36 JG i Cymy też są mocne i podatne na tuning.

Link to post
Share on other sites

A jeśli skłaniałbym się np. także ku tej: http://www.madonion.eu/AK74M_p14.html ? Czy ten kałach jest mocniejszy we wnętrznościach od KWA? I czy to " Najnowsza seria AK74 z 2008 roku ma oksydowane korpusy tłoczone ze stali (starsze wersje posiadają korpusy z mocnego tworzywa pokryte aluminiową wytłoczką)" znaczy że może mi się trafić starsza wersja?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...