Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

shotgun dla nowicjusza


Recommended Posts

Witam.

 

Jestem nowy w tym sporcie i dopiero decyduję się co kupić.

 

Dzisiaj większość dnia spędziłem na buszowaniu ofert shotgunów. Nie mam dużo kasy, pistolecików nie chcę, a karabinki za drogie - rozwiązanie proste i chyba takie samo jak dla każdego zielonego z małym funduszem - SHOTGUN :icon_biggrin:

Gazik (jakikolwiek) jakoś mi się nie widzi głownie ze względu na niedarmową eksploatację, więc raczej wybieram sprężynowe. (to takie info przy okazji)

 

 

Znalazłem takie cudo:

www.militaria.pl/action_sport_games/strzelba_asg_franchi_sas12_flex-stock_(16063)_p6868.xml

 

Chciałbym poznać waszą opinię jeśli ktoś z was lub wasi znajomi spotkali się może z tą repliką i wiedzą czy jest warta swojej ceny.

Na początku myślałem o czymś jeszcze tańszym mniej więcej 90-150 zł ( może mniej )

 

Widziałem może ze trzy takie repliki za 90 czy 80 zł, ale jednak nie wydaje mi się że byłyby wytrzymałe.

Głównie przez to że miały one dużo dodatków które powinny teoretycznie podnieść cenę, lecz 90 zł to nie dużo łącznie z repliką.

Jakby odjąć wartość "dodatków" wartość repliki będzie w granicach +/- 60 zł co nie daje szans dobrej jakości produktu i jego wykonania. Nie wspominając już o jakości "dodatków" takich jak

- luneta

- latarka

- celownik laserowy

- kolimator (wbudowany w lunetę)

- okulary ochronne

(bałbym się założyć w ogóle te okulary do gry)

 

Nawet jeśli nie znacie tej broni ASG to cieszyłbym się z każdej waszej rady co sądzicie o moim wyborze jak dla zielonego.

 

Także chciałbym spytać o system pump action. Nie każdy shotgun go posiada. Wydaje mi się dość ciekawy, jako sposób strzelania, lecz czy jest on użyteczny?

Przecież działa on na takiej zasadzie, że nie trzeba puszczać spustu, wystarczy przeładować i wystrzeli od razu jeśli się nie mylę (nie mam żadnego doświadczenia a nie wiem czy dobrze rozumiem to co czytam na internecie), lecz mogę się domyśleć że podczas przeładowania tracimy całkowicie celność i nie ma to sensu. Co myślicie o przydatności/użyteczności systemu pump-action?

 

Pozdrawiam, Kamil

Edited by mejmil
Link to post
Share on other sites

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem M47A2 (ta replika ma takie dodatki jakie wymieniłeś :P). Mam go już ok. 2 miesiące i sprawuje się dobrze, jedyny problem na początku sprawiało nasmarowanie tego, ponieważ wersja stock'owa (początkowa, od razu po kupnie) była sucha. Pump-action niby fajny, szybko strzela, celowania nie narusza zbytnio (podczas ładowania lufa idzie lekko w dół, ale ręce samoistnie to kontrują), jedna jest jedno "ale" - zbyt częste używanie tego może zajechać każdą replikę z takim dodatkiem... Więc jeżeli chcesz coś super mocnego to bierz z górnej półki (na tym się nie znam), a jeżeli chcesz mieć tanio i jako tako dobrze to bierz M47A2.

Pozdrawiam

Początkujący szneqz :D

 

Edit: A'propos okularów żadne z żadnego zestawu nie są dobre, polecam uvex i-vo - ok. 50zł, ale warto chronić oczy, bo nikt by nie chciał ich stracić

Edited by szneqz
Link to post
Share on other sites

System pump-action ma większość shotgun'ów, a w przypadku sprężynowych asg (chyba) wszystkie są takie. I nie, nie rozumiesz dobrze. Po przeładowaniu nie następuje strzał, strzał następuje gdy naciśniesz spust (a shotgun bd już oczywiście przeładowany). A replika jest godna polecenia, co do okularów to polecam uvex'y i-vo.

Link to post
Share on other sites
Także chciałbym spytać o system pump action. Nie każdy shotgun go posiada. Wydaje mi się dość ciekawy, jako sposób strzelania, lecz czy jest on użyteczny?

Przecież działa on na takiej zasadzie, że nie trzeba puszczać spustu, wystarczy przeładować i wystrzeli od razu jeśli się nie mylę (nie mam żadnego doświadczenia a nie wiem czy dobrze rozumiem to co czytam na internecie), lecz mogę się domyśleć że podczas przeładowania tracimy całkowicie celność i nie ma to sensu. Co myślicie o przydatności/użyteczności systemu pump-action?

 

Mówisz o systemie Rapid Fire. W każdej replice go posiadającej, można też strzelać normalnie, to jest przeładowanie->naciśnięcie spustu->pada strzał.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...