Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej panowie, potrzebuje info czy taka komora jak tu:

 

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152195241-Komora-Hop-up-do-G36.html

 

Podejdzie zamiast takiej:

 

komoraHUg36(1).jpg.thumb_150x112.jpg

 

http://www.asgf.pl/komory-hopup-c-4_49_52.html

 

 

(taką mam)

 

I czy ta druga komora firmy shs jest dobra bo nie znalazłem jednoznacznej opini? ktoś pisął że stracił na niej szczelność ale nie za bardoz chce mi się wierzyć że to możliwe, a szkoda przepłacać 45zł za ori komore JG...

 

Nastepna sprawa to gdzie nabędę olufe zewnętrzną, tą w której zachacza się komore HP ruchem obrotowym?

 

Jak możńa się domyśleć zerwałem bolce ustalające nei mam pojęcie jak bo rozbierałem ten karabin z 30x i zawsze wszystko było oki :(

Edited by Pan Talon
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś trochę rozwinąć temat, bo miałem z 3-4letnia rpzerwe od asg i nie za bardzo znam teraz zagadnienia...

 

rozumiem że komora hu jest inna w standardzie CA? Pewnie chodzi o tą długość dyszy cylindra która w jg jest nietypowa, tak?

 

Co bym potrzebował? Lufe zew. od CA, komore HU i dysze cylindra?

 

Taką komore mam komoraHUg36(1).jpg.thumb_150x112.jpg

 

A ta jest od czego?! od ca? 1152195241_1.jpg

 

Która jest lepsza? Czy moge założyć tą drugą p&p?

 

 

 

Piszcie Panowie, bo naprawdę dłuuuugo mnie tu nie było a chce wrócić do gry :wink:

 

Jeszcze jedno, czy ta komora podchodzi p&p do mojego JG skoro mam ta rurkę do podawania kulek z maga wmontowaną q body? Czy trzeba zmieniać dysze pod tą komore i czy opłaca się ją kupić?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_197&products_id=6299&name=Big_Dragon_-_Komora_HopUp_-_G36

Edited by Pan Talon
Link to post
Share on other sites

Słuchaj, nie czepeij się stary,błądze w tych komorach jak dziecko we mgle ;)

 

Niech ktoś odpowie na pytania zadane wyżej bo nie moge dojść do ładu :O

 

Słuchaj, nie czepeij się stary,błądze w tych komorach jak dziecko we mgle ;)

 

Niech ktoś odpowie na pytania zadane wyżej bo nie moge dojść do ładu :O

 

Tak to wygląda u mnie:

 

79ba92550c8baee4m.jpg

 

ad8bb1f145c9680am.jpg

 

 

06330d99f27743f3m.jpg

 

 

835a16bad9ed45cfm.jpg

Link to post
Share on other sites

Tą komorę od jg za 20 widzę po raz pierwszy, napisane jest, że pasuje replik gfc, z wyglądu przypomina trochę komorę stosowaną przez src. Generalnie standardy są teraz 3: marui i kopie (między innymi właśnie jg), ca i src. Komory marui i ca różnią się odległością gumki od gearboxa (a więc i długością dyszy, która musi szczelnie dotykać kołnierza gumki), natomiast w komorach src jest jeszcze "lejek", który doprowadza kulki z magazynka do komory (w pozostałych gietach ten lejek jest częścią gniazda magazynka), więc, żeby złożyć gietę jg z komorą src musiałbyś jeszcze wymienić gniazdo magazynka.

 

Metalowa komora się nie opłaca, kup jg, oszczędzisz sobie w ten sposób komplikacji. Gdybyś w przyszłości chciał zmienić dyszę to można na allegro kupić robioną na zamówienie albo zamontować dyszę od auga, która jest niewiele krótsza (0,3mm jeśli dobrze pamiętam) i troszkę przypiłować popychacz dyszy albo komorę (tak się robiło jak był boom na giety jg a dysz nie było nigdzie :P ).

Link to post
Share on other sites

Super odpowiedź! Dzięki wielkie! Co prawda już zdążyłem przebrnąć przez tony info na temat g36 na forum i siedząc do 5 nad ranem zamawiałem części :blink:

 

Wybrałem w końcu tą komorę z prowadnicą w strone magazynka(o dziwo JG) i będę przerabiał i doszczelniał tak żeby pasowała. Wydaje mi się że może działać lepiej od tych bez prowadnic, po za tym nie widziałem żeby ktoś to na forum jej używał. Jeśli nie wyjdzie to kupie od CA (ale czytałem że CA ma niestety za dużą średnice wejścia na lufe z gumnką i traci tam szczelność :( )

 

Do tego bonusowo kupiłem tłok z głowicą wzmocniony, prowadnice łożyskowaną i sprężyne srelementa na 500fps+, zobaczymy co na to stockowy geabrox :bialaflaga: Będzie też uszczelniona dysza od auga.

 

I jeszcze lufe precyzyjną zmieniam z systemy na teflonowego madbulla, choć niby jest krokiem w tył, ale jestem ciekaw konkurencji bo systeme mam też w 2 innych replikach...

 

Potem dokupie jeszcze zestaw boreup'a-widziałem w jakimś sklepie promocje na deepfire. Warte to coś?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jendo pytanie, komora shs to ejst standart bardziej CA czy JG? Niestety do CA nie moge nigdzie znelźć dostępnej a shs jest za 20zł :O

 

Już sma sobie odpoweidziałem shs to anprawdopodobniej JG. P pierwsze JG/shs ma bardziej kanciate wejście kulek do komory i chyba nieco krótszy przód komory(tam gdzie są piny blokujące). CA ma ładnie wyprofilowe miejsce w rpzedniej części komory gdzie komora styka się z podajnikeim kulek od gniazda magazynka.

 

chodzi o to miejsce, w JG/shs jest tu chamski kant o który moga blokować się kulki

 

a8057816848de5adm.jpg

 

Dzieląc sie moim reserchem jeśli mamy dysze od auga to szczleność zapewnia sama komora CA, jeśli mamy dysze dedykowaną do g36 to musimy mieć i komore i blok gazowy z CA. Dobrze kombinuje?

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=78923.0

 

Tutaj gość zastosował samą komore CA i dysze najprawdopodobniej od g36(standart CA) i nie ma szczelności. Stąd mój wniosek że w jego setupie trzeba albo zmienić blok gazowy na CA albo dysze na auga. Am i right?

Edited by Pan Talon
Link to post
Share on other sites

Tą komorę od jg za 20 widzę po raz pierwszy, napisane jest, że pasuje replik gfc, z wyglądu przypomina trochę komorę stosowaną przez src. Generalnie standardy są teraz 3: marui i kopie (między innymi właśnie jg), ca i src. Komory marui i ca różnią się odległością gumki od gearboxa (a więc i długością dyszy, która musi szczelnie dotykać kołnierza gumki), natomiast w komorach src jest jeszcze "lejek", który doprowadza kulki z magazynka do komory (w pozostałych gietach ten lejek jest częścią gniazda magazynka), więc, żeby złożyć gietę jg z komorą src musiałbyś jeszcze wymienić gniazdo magazynka.

 

"Lejek" jest też w komorach gietek JG IV generacji - w Polsce znanych jako GFC.

Link to post
Share on other sites

Mam zamontowaną komorę JG w CA8-2 (Gieta od CA) i nie mam straty szczelności . Tylko 3 fpsy wahań mocy . Trzeba również zauważyć , że mam dyszę od Guardera (Bore Up), która z tego co się orientuje jest najdłuższą z oferowanych dysz do G36

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...