Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Chciałbym ulepszyć swoją M4, ale jestem z tym kompletnie zielony. Zamierzam kupić do niej ASCU i chciałbym też wymienić parę części wewnętrznych. Na części nie chciałbym wydawać dużo kasy, maksymalnie do 400zł (nie wliczając ASCU), chociaż wolałbym coś tańszego. Możecie mi doradzić co kupić?

Link to post
Share on other sites

Głównie to chciałbym poprawić zasięg, po przeczytaniu tego artykułu zdecydowałem się na sprężyna M130 Guarder i gumkę hop-up Systema ENERGY.

Jaką lufę precyzyjną mi polecacie do mojego karabinu?

Gdybym to kupił to co jeszcze potrzebuje tzn. gdzieś czytałem coś o tym, że trzeba wymienić jeszcze przewody i parę rzeczy, co uważacie za potrzebne do kupienia?

Link to post
Share on other sites

Ale jaka masz emkę (Firma)?

 

Spring sp130=około 450fps ale może tez być wyżej zależy od szczelności układu. Ja ci bardziej do emki polecę sp120 i tak będzie dobra do lasu.

No naturalnie że przy takiej sprężynie trzeba mieć metalową prowadnicę sprężyny najlepiej łożyskowana.

 

Ja nie polecam Systemy Energy ma teraz w gietce i ja zmieniam na przeźroczystego guardera bo systema dała mi -15 m do skutecznego i potężny rozrzut kulek (na stockowej było lepiej :icon_biggrin: ), weź lepiej zieloną G&G.

Masz 250zł na lufę bierz promyka, nie masz to bierz lufę Systemy lub guardera.

 

Kable wtyczki są dość istotne bo mogą dać nawet 6 k/s więcej. Jak zmieniać kable to warto również robić MOSFET ale trzeba mieć zdolności manualne, cynę, kalofonię/pastę lutowniczą, lutownicę ponad to jakieś szczypce.

 

A jak będziesz brał to MODELARSKIE lub GŁOŚNIKOWE(sporo gorsze od modelarskich ale lepsze od stockowych, ale cena rewelacyjna) 1,5mm^2 a w przypadku emek to nawet 16AWG (1,3mm^2) ze względu że kable muszą przechodzić przez gearboxa. Wtyczki T DEAN lub droższe XT60. A MOSFET to proszę.

Edited by komandoczołg
Link to post
Share on other sites

Całość i tak wolałbym zmontować w jakimś w sklepie, a nie samemu, z powodu że nigdy tego nie robiłem i jestem prawie pewny że coś skopie.

Zastanawiam się czy lepiej kupić cały gotowy zestaw, czy lepiej szukać samemu, jeżeli różnica w cenie to nie więcej niż 50 zł, to wolę kupić całość bo i tak przesyłka będzie mnie więcej kosztować. Zastanawiam się czy wziąć sprężynę M120 czy M130, chciałbym mieć około 430fps.

Tutaj jest cały zestaw: http://gunfire.pl/product-pol-1152197108-Kompletny-gearbox-V2-do-M4-M16.html

 

Na jednych stronach jest napisane, że M120 daje 390fps, a na drugich że 420fps. M130 ma zakres 420-450fps, więc się zastawiam czy wziąć mocniejszą z myślą że nie będzie wykorzystywać maksymalnych fps, czy słabszą z myślą że będę miał maksymalne fps.

 

Szukałem lufy promyka do PJ4A1, ale nie znalazłem, może po prostu nie potrafię szukać w google, ale jeśli ktoś mógłby podać mi link do tej lufy to byłbym wdzięczny.

 

Gumkę hop-up wezmę taką jak napisałeś zieloną G&G.

 

Tutaj jest link do mojego karabinu, z tej strony kupowałem, ale bez ulepszeń:

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/pj4a1-p-j.html

Link to post
Share on other sites

Jak bierzesz sprężynę to Guardera, bo daje więcej FPS niż nominalnie (nominalnie M120=120 stóp na sekundę=ok. 400 FPS). Nie ma sensu brać całego gearboxa, lepiej wyślij replikę do jakiegoś serwisu żeby ci to zmontowali.

 

EDIT: Miało być oczywiście 400, a nie 300 FPS ;)

Edited by Dziećka
Link to post
Share on other sites

1.Z tego co ja słyszałem to AnR zawiesił działalność.

2. Gearboxy SRC to shit jakich mało, stockowy p&J ma już lepszy. Ale stockowe P&J ma m130 w standardzie to nie wiem co chcesz uzyskać, chyba że ci się spring ubił.

3. M4 P&J te co masz ma standardową (poprawić jeśli się mylę :icon_biggrin: ) długość lufy 363mm, poszukaj bo ta replika jest dobrze opisana na forum.

Link to post
Share on other sites

Ten karabin kupowałem 2 lata temu, wtedy nie był tańszy o jakieś 200zł, ale był bez tego tuningo, co teraz jest w standardowym zestawie.

Napisałem do Poldeck ile mniej więcej kosztowałby montaż, wysyłka w dwie strony to 50zł, czyli tyle ile na paliwo straciłbym jadąc do Poznania.

Edited by Kamil9132
Link to post
Share on other sites

sprzedaję właśnie emke p&j m4a1, prawdopodobnie taka jak Twoja Kamil, bo tez ok. 2 letnia LINK

 

Jeśli faktycznie masz taką samą, to jest pj gen3, czyli z czymś co wygląda jak borek guardera lub systemy - rzecz sympatyczna i praktycznie nie do zarypania, podwójne łożyskowanie daje więcej fps niż jest opisane na sprężynie, a dzięki wyciszonej głowicy praca mechanizmu jest przyjemna. Na stockowej m120 chińskiej daje stabilne 430fps, zmieniłem łożyska na kulkowe i śmiga to to ładnie. Kamil zadaj sobie pytanie, czy interesuje cię szturm czy coś al'la snajpienie, bo w drugim egzemplarzu tego karabinu włożyłem preckę systemy 400mm, komorę ca i gumkę g&g zieloną i na stockowym gb udało się 470fps wyciągnąć - z tym że na szturm to za dużo, na snajpe za mało. Sam szkielet gb cudowny nie jest ale m130 wytrzymuje.

 

Zrób tak jak już chłopaki radzili - olej dodatkowe bebechy gb, zmień jedynie sprężynę na m120 guardera i ewentualnie z czasem tłok na ultimate. Co do lufy, to proponuję zmienic na preckę, dac komorę ca uczciwą i zieloną gumeczkę g&g - do tego lipo 7,4 25-30c lub 11.1v 15-20c w grip i będzie śmigać jak marzenie.

 

Lufę i komorę z gumką możesz zmienić sam - zobaczysz czy to cię już będzie urządzało. Jeśli nie to poszukaj kogoś w środowisku - zawsze się znajdzie jakiś szaman od replik, u ciebie tylko wymiana springa by była, więc prosta rzecz.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

1. Szkielety pękają głównie gdy nie ma porządnej szczelności i cylinder nie jest dopasowany do lufy.

 

2. Szkielet PJ na SP130 na auto długo nie pociągnie.

 

Wymienić:

- dyszę na uszczelnioną

- sprężynę na SP120 GUARDER

- komorę hu na standardową

- gumkę hu

- lufę

- kable

 

I ewentualnie łożyska jak masz już te wyruchane, bo potem hałasują tak dość...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może mi ktoś polecić jakiegoś dobrego serwisanta?

Pisałem do Poldka, ale mi nie odpowiedział, AnR chyba zawiesił działalność, lukira zrobił sobie przerwę, Jacek GROT nie zajmuje się tym typem karabinów.

To już nie wiem do kogo napisać, zależałoby mi na tym żeby w przyszłym tygodniu mieć już karabin z powrotem, może być trochę później.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...