Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet gazowy czy elektryczny


Recommended Posts

Dla mnie to wybór jest prosty. GAZ! Miałem okazję strzelać i z takiego i z takiego pistoletu i elektryki delikatnie mówiąc odstają od gaziaków. Za 300 spokojnie można dobrego kupić. Ja bym Ci polecił nawet dużo tańszą "klamkę" konkretnie tego TUTAJ

Poza tym to do 300 zł nie jestem w stanie coś solidnego zaproponować, aczkolwiek koledzy na pewno podrzucą jakieś linki.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz mieć więcej frajdy na strzelance to kup sobie pistolet z blow backiem np. ten: http://www.taiwangun.com/pistolety-gazowe/replika-g23-heavy-weight-metal-auto-back-gas-pistol-kjw.html

Nie jest to replika z najwyższej półki ale jest spoko, a z produktami tej firmy nigdy nie miałem problemów, natomiast elektryk ma słabą moc więc będziesz musiał podejść nieco bliżej do przeciwnika żeby poczuł kulkę ;p

Link to post
Share on other sites

To zależy czego oczekujesz od repliki.

Ja mam elektrycznego Glocka Cymy (CM.030) i chwalę go sobie za niezawodność i ekonomię. Elektryki są tańsze w użytkowaniu, nie zamarzają przy full auto jak gaziaki. Zwłaszcza magazynki są o wiele tańsze i bezawaryjne.

Link to post
Share on other sites

Jezeli masz brac gaziaka, to tylko TM

 

Jezeli masz brac elektryka,to tylko TM, z tym ze w elektryku musisz dokonac pewnej robocizny,aby ci strzelal zawsze na takim samym poziomie. Jesli nie posiadasz wiedzy ani umiejetnosc, bierz gaziaka TM.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że przesada. Można kupić WE, można nawet KWA. Pytanie brzmi czy chcemy mieć klamkę czy chcemy mieć coś co średnio po roku-półtora nadaje się do śmieci albo do remontu kosztującego tyle co pół klamki? Serwisuję ten złom wszelkiej maści od jakiegoś czasu. TM też trafiają na serwis. Tylko, że 90% gaziaków TM na serwisie jest z powodu wyłącznie nieczyszczenia. Po wyczyszczeniu działają jak nowe. O innych firmach (żadnych) nie sposób tego powiedzieć. A zaryzykuję stwierdzenie, że w tej kwestii przerób mam kilku jeśli nie kilkunastokrotnie większy niż Ty Logan.

 

Tak więc: masz 400zł zbędne- kup cokolwiek. Nie masz i chcesz coś co w sumie wyjdzie taniej (i lepiej), dołóż 200 i kup TM.

Link to post
Share on other sites
A zaryzykuję stwierdzenie, że w tej kwestii przerób mam kilku jeśli nie kilkunastokrotnie większy niż Ty Logan.

Nie neguję tego, bo moje umiejętności serwisowania gaziaków ograniczają się do przesmarowania repliki i uszczelniania magazynków (co nota bene robiłem tylko znajomym). I to mi wystarcza, ponieważ Twoja teza:

średnio po roku-półtora nadaje się do śmieci albo do remontu kosztującego tyle co pół klamki

zupełnie nie zgadza się z moimi empirycznymi obserwacjami. W szczegóły wdawać się nie zamierzam, jeśli Cię to interesuje - prześledź sobie mój profil.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ale ja po prostu wiem po jakim czasie od sprzedaży glocki KWA wracają i z jakimi usterkami. Co poradzę, że walą się jak złoto? Jeszcze pół biedy, że się walą. ARMY też. Ale te części które wtedy trzeba wymienić są niedostępne bo nie są to części jako tako "tunningowe" ale czysto zamienne a ściąganie części od KWA to droga przez mękę... Do KJW czy badziewnych ARMY nawet kupisz każdy element który tylko może się zepsuć.

Link to post
Share on other sites

Replikę od KWA też mam i katuję ją już trzeci sezon bez przygód. Tak jak mówiłem, w szczegóły się nie wdaję, bo nie mam na to czasu. Powiem tyle, że od ponad 5 lat z dużą aktywnością używam różnych replik bocznych i nigdy nie miałem powodu do narzekania, że nie są z TM. Jedynym wyjątkiem była Beretta M8000 od KJW, która od początku była bublem - na tym się kończyły moje problemy z gazówkami. Dlatego choćby mi do gardła wciskano statystyki mówiące, że TM jest o wiele mniej problematyczne od jakichkolwiek innych klamek, zawsze będę wyśmiewał stwierdzenie, jakoby tylko TM potrafiło robić trwałe klamki, bo mija się to z prawdą. Amen.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Logan-dobrze wiesz, przynajmnie ze slyszenia, jakie warunki klimatyczne panuja w Szkocji. Nie raz i nie dwa widzialem jak na termoemtrze bylo +6*C lub + 8*C w polowie czerwca. 4 lata temu pod koniec maja widzialem opady sniegu, ale w to mi nikt z was nie uwierzy ( musialbym poszukac w swoich zdjeciach ). Snieg w niektorych miejscach partiach kraju lezy caly rok. To tyle dodatkowej i zbednej iformacji.

 

Myslisz,ze tm sie ciely lub syfonowaly w takich warunkach klimatycznych ??? Byly to jedyne gaziaki ktore dzialaly poprawnie.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Zależy do czego ma służyć boczniak. Ja mam elektryka G18C od ASG. Tani w eksploatacji, ustawisz na full auto i nie musisz się martwić, że zrobisz komuś kuku w zasięgu 5-15m. A jak chcesz strzelać celnie z boczniaka na 30m i bawi Cię namiastka realizmu w postaci blowbacku, to weź gaziaka. Jeśli chodzi o KJW MK1, to ja się sparzyłem - kupiłem nowego z walniętą gumka hu i nie mieli części zamiennych więc zwróciłem. Poza tym ciężko jest o celność ze względu na twardo działający spust. A poza tym na kiego wała Ci 400 fpsów w bocznej?

Link to post
Share on other sites
Myslisz,ze tm sie ciely lub syfonowaly w takich warunkach klimatycznych ??? byly to jedyne gaziaki ktore dzialaly poprawnie.

Myślę, że wykonana z tworzywa replika, kosztująca nierzadko dwukrotnie więcej niż metalowe odpowiedniki innych firm nie ma prawa się ciąć w takich warunkach, w przeciwnym wypadku byłaby całkowicie niewarta swojej ceny.

 

Problem jedynie w tym, że owszem, istnieją inne repliki (mówimy oczywiście wyłącznie o klamkach GBB, bo jeśli dodalibyśmy do tego NBB, to byle Beretta z STTI za parę dych nie ma problemów ze strzelaniem nawet w 15-stopniowym mrozie), które w chłodne dni, kiedy temperatura oscyluje w granicach 0-10 stopni - umożliwiają efektywne użytkowanie. Z mojego doświadczenia, niemożliwe było skuteczne używanie repliki Beretty z Bella, którą miałem, a wykonane z tworzywa KJW radziło sobie lepiej, ale również potrafiło zasyfonować. Jednakże znowu powołam się na KWA - strzelałem z niego niejednokrotnie w takiej temperaturze i jedyny problem, który miałem, to fakt, że po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek często nie zostawał w tylnej pozycji (nie dawał rady odskoczyć odpowiednio daleko). Poza tym - nie miałem problemów ze strzelaniem, a klamka, jakby na to nie patrzeć, jest metalowa.

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Potwierdzam , to co napisał Logan.Dwa tygodnie temu na strzelance w temperaturze około 8 stopni , jedyną gazówką ,która strzelała był mój glock od KWA, wszystkie inne odmówiły posłuszeństwa (ARMY , KJW , WE). Co do awaryjności niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć , ponieważ za krótką ją posiadam :-).

Link to post
Share on other sites

... bo jeśli dodalibyśmy do tego NBB, to byle Beretta z STTI za parę dych nie ma problemów ze strzelaniem nawet w 15-stopniowym mrozie)...

 

Pewnie po pytaniu poznacie, że jestem tu nowy :D, ale co to jest NBB, no blow back? Jeśli tak to nie rozumiem czemu GBB mają nie działać przy dodatniej temperaturze - ktoś wspominał 8st. (nic tam nie zamarza), natomiast NBB ma działać przy -15st. (zasilane są tak samo). Jeśli ktoś znajdzie chwilę to zerknijcie tutaj:

http://forum.wmasg.pl/topic/125077-replika-boczna-pistolet/

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
natomiast NBB ma działać przy -15st. (zasilane są tak samo)

W przypadku klamek GBB (Gas BlowBack) - duża część gazu jest zużywana na to, by odrzucić zamek do tyłu (co powoduje załadowanie kolejnej kulki). Wraz ze zmniejszającą się temperaturą, Greengas działa mniej efektywnie i jego siła może być zbyt mała by odrzucić zamek do tyłu, a zatem replika nie zostanie przeładowana i przygotowana do kolejnego strzału. W przypadku klamek NBB (Non-BlowBack), gaz służy wyłącznie do rozpędzania kulki, a przeładowanie odbywa się bez jego udziału. Z tego powodu klamki NBB są w stanie działać w znacznie niższych temperaturach niż klamki GBB.

Link to post
Share on other sites

.... Z tego powodu klamki NBB są w stanie działać w znacznie niższych temperaturach niż klamki GBB.

Dzięki za wyjaśnienie, ale czy faktycznie NBB powinno działać w -10/15st? Przy takich temperaturach też się strzelamy, nawet RK-02 z firefoxem daje radę. Myślałem raczej o jakimś elektryku, ale ciężko znaleźć jakiś rozsądny pistolet AEG na broń boczną.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...