Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rozumiem dostać bezpośrednio w zęba. Ale mieć zamknięte usta i kominiarkę? Czy to ochroni?

Kominiarka przylega dość ściśle do twarzy (niemal jak druga skóra), więc nie stanowi właściwie żadnej ochrony. Arafatka zazwyczaj jest luźniejsza, więc lepiej rozprasza energię kulki.

 

@Vaco-popracuj nad ułożeniem samej krawędzi maski. Ja zazwyczaj kładę gogle (bolle x800) na maskę (na skraj) i mam zero szczeliny. Z tym składaniem się to kwestia przyzwyczajenia albo zastosowania innych przyrządów celownicznych ;).

Link to post
Share on other sites
Jak już to maski neoprenowe, bo w jakimś stopniu amortyzują uderzenie.

Ponoć w takim czymś strasznie okulary parują.

 

Niedługo będę realizował mój pomysł s siatką + szalo kominiarką. Napiszę jak się to wszystko sprawdzi w boju :-)

 

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites
Ja uważam, że zwykła bandamka w zupełności powinna wystarczyć.

Jesteś w błędzie, może nie wystarczyć, jest na pewno skuteczniejsza od kominiarki, ale zbyt mało "mięsista". Zdecydowanie lepszym wyborem będzie ten szal, który już wskazywałem. Jego rozmiar (190x90) pozwala na dość grube owinięcie szyi i dolnej części twarzy, uzyskana warstwa tkaniny skutecznie pochłania energię kulki, a siatkowa struktura zapewnia zadowalającą wentylację i oddychanie.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siatki do mnie doszły. Wszystko poskładałem do kupy i obszyłem paskiem parcianym. Na chwilę obecną wygląda to tak: ZDJĘCIE 1 ZDJĘCIE 2

Kiedy używa się z tą siatką szalo-kominiarki jest to bardzo wygodne (lepsze od stalkera). W każdej chwili mogę to sobie zsunąć na szyję, bez żadnych problemów, i się napić czy coś zjeść.

 

Do zrobienia tego użyłem 2 sztuk siatek, do których link jest wyżej, paska parcianego oraz taśmy elastycznej. Wyszło taniej i wygodniej niż stalker :-) Może komuś się to przyda.

 

Pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Powinno się to sprawdzić, aczkolwiek nie będziesz mógł oddychać przez usta. W takim wypadku szalo-kominiarkę trzeba założyć wysoko na głowę aby się z twarzy nie zsuwała.

 

@sarnuch

Rzeczywiście bardzo futurystycznie to wygląda, ale sądzę, że niezbyt wygodnie składało się z tym do strzału, zwłaszcza jeśli przyrządy celownicze są dosyć nisko.

 

Pozdro :-)

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

No wiadomo, że z szalokominiarką na ustach oddycham nosem. I owszem, zawsze ją mam naciągnięta z tyłu wysoko na głowę. Muszę wypróbować ten patent, pokombinować coś.

Link to post
Share on other sites

Ja się tak doczepię do tematu. Czy to wystarczy do ochrony? Plastik jak plastik. Firma oczywiście niepewna. Biegałem w podobnej i poza lekkim bólem parę razy po oberwaniu kulką nic innego nie odczułem. Poza komfortem w porównaniu do stalkera chyba niczym się nie różni?

Edited by KicuPL
Link to post
Share on other sites

Pasek parciany którym obszyłem tą siatkę ma szerokość 25mm, taśma elastyczna ma 40mm. Obydwie te rzeczy powinieneś znaleźć w pasmanterii. Jak dla mnie jest to bardzo wygodne jeśli razem z tym zastosujesz szalo-kominiarkę. Jak to w całości wygląda, widać na filmiku (1 post w tym temacie). A co do siatki ma ona wymiary 10x20cm, lecz ja 2 cm zagiąłem ponieważ wystawała mi poza twarz, tak więc moja końcowa wersja ma 8x20cm. Siatkę kupiłem tutaj: http://allegro.pl/siateczka-nierdzewna-drut-0-5-oczko-2-0-mm-i2394610712.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...