Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć, ostatnio wpadłem na pomysł aby wykonać dla siebie jakąś ochronę na zęby. Spodobał mi się pomysł jaki ukazany jest na tym filmiku od 1:37 do 1:51

 

Czy taka siatka by się do tego nadała ?: http://allegro.pl/0-3-0-5mm-siatka-nierdzewna-drobna-gat-0h18n9-nowa-i2369788191.html lub to: http://allegro.pl/drobna-siatka-stalowa-o-oczku-1-5x2-0mm-i2369788195.html

Czy te siatki nie były by zbyt giętkie, elastyczne? Może lepiej kupić po taniości maskę Stalkera i go pociąć ?

 

Pozdrawiam ^ ^

Link to post
Share on other sites

Maskę stalkera już mam ale główny problem to taki, że jak chciałbym się napić czegokolwiek w boju to musiał bym ściągać bonie hata, maskę, słuchawkę co raczej nie wchodzi w grę. A tylko mam ten dylemat bo nie wiem czy ta siatka co jest na allegro jest też dosyć sztywna jak ta od stalkera.

A czy ktoś mu będzie kijem po zębach orał ??

Mam nadzieję, że nie. Haha ^ ^

 

Pozdrawiam :-)

Link to post
Share on other sites

Miałem standardową maskę Stalker od TMC. Niewygodne to jak diabli, a gogli i okularów nie idzie dopasować.

 

Bezdura panie, maskę da się idealnie dopasować do gogli, w zadowalającym stopniu do okularów. Kwestia 15-20 minut zabawy przed lustrem :).

Link to post
Share on other sites

A jaki problem masz z jedzeniem czy piciem? doszyj sobie z jednej strony rzep czy coś w tym guście a maska będzie Ci się odginać na bok (po odpięciu) i będziesz mógł spokojnie jeść/pić/palić. Maska będzie ciągle na głowie.

 

361cee7e9755.jpg

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Bezdura panie, maskę da się idealnie dopasować do gogli, w zadowalającym stopniu do okularów. Kwestia 15-20 minut zabawy przed lustrem :).

 

Tak, oczywiście - wiesz lepiej ode mnie, co jest dla mnie wygodne . To, że wam idzie dopasować i możecie wytrzymać z tą maską na twarzy, nie znaczy, że dla kogoś innego będzie tak samo .

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Odwróćmy problem, jeśli Ci nie pasuje, nie noś, innym pasuje (i to większości), więc noszą i polecają, ja też! :maniak_OK:

Osobiście używam maski wyłącznie w CQB, generalnie wystarcza arafatka, lub szal.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

No cóż, ryzyko zawodowe... :wink:

Jeszcze nie widziałem, aby ktoś stracił ząb, chyba ,że w CQB. Oczywiście bez maski.

Dużo osób mówi, że wystarczy nie otwierać ust, ale jest ciężko po biegu tego nie robić...

Wystarczy nie uśmiechać się do wroga i z zębem nic nie powinno się stać.

Link to post
Share on other sites
(...)

Jeszcze nie widziałem, aby ktoś stracił ząb, chyba ,że w CQB. Oczywiście bez maski.(...)

Ja już widziałem, ale to debilny terminator strzelił do faceta ze śmiechem, z 2 m prosto w twarz. Generalnie, dobrze założona arafatka lub szal wystarczą.
Link to post
Share on other sites

@ Storm0 Dużo zależy od tego jak masz mocne zęby, natomiast z tego co ja zaobserwowałem to kominiarka nie jest dla zębów żadną ochroną (podobnie jak arafatka)-jeśli postrzał jest z bliska to niestety "nabiał" może polecieć :(.

 

Tak, oczywiście - wiesz lepiej ode mnie, co jest dla mnie wygodne . To, że wam idzie dopasować i możecie wytrzymać z tą maską na twarzy, nie znaczy, że dla kogoś innego będzie tak samo .

Jakbyś przeczytał mojego posta uważnie, to zobaczyłbyś że odnoszę się tylko do kwestii możliwości dopasowania. Nie pasuje Ci to nie noś, ale nie wprowadzaj innych w błąd.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Ja mam problem z dopasowanie maski do repliki. Ciężko się złożyć do strzału, bo "policzki" maski blokują mi dogodną pozycję i muszę się gimnastykować. Zresztą z samym założeniem gogli jest taki sam problem. Bo o ile już uda mi się założyć i dobrze dopasować gogle, to problem jest taki, że jakbym nie celował, to gogle mi zasłaniają. A gdy założę okulary do maski, to już jest strach żeby tak wyjść, bo odstają mi strasznie. Ale sama maska jest bardzo dobrą ochroną. Muszę najwyraźniej popracować nad techniką zakładania jej wraz z goglami..

 

Dodam również, że zamknięte usta nie uchronią nas przed utratą zęba. Spróbujcie zacisnąć najmocniej jak potraficie wargi i spróbować sobie włożyć najmniejszy palec w łączenie warg. Gwarantuję, że kulka przejdzie przez szczelinę i dostaniecie w ząb ;).

Link to post
Share on other sites

"Dodam również, że zamknięte usta nie uchronią nas przed utratą zęba. Spróbujcie zacisnąć najmocniej jak potraficie wargi i spróbować sobie włożyć najmniejszy palec w łączenie warg. Gwarantuję, że kulka przejdzie przez szczelinę i dostaniecie w ząb ;)"

 

Dlatego - kominiarka. Jak z tym by było?

Link to post
Share on other sites
"Dodam również, że zamknięte usta nie uchronią nas przed utratą zęba. Spróbujcie zacisnąć najmocniej jak potraficie wargi i spróbować sobie włożyć najmniejszy palec w łączenie warg. Gwarantuję, że kulka przejdzie przez szczelinę i dostaniecie w ząb ;)"

 

Niby tak ale pamiętaj że palec pchasz cały czas z tą samą siłą albo ją zwiększając a w przypadku kulki jest na odwrót.Oczywiście czy to nas uchroni zależy od tego z jakiej odległości padnie strzał.

Link to post
Share on other sites

Pomimo odległości i tak dostanie w ząb byłoby nieprzyjemne. Nigdy nie dostałem, ale po prostu wydaje mi się, że kulka i tak by przeszła pomiędzy wargami trafiając nas w zęby, a wiadomo, że nie biegamy z bardzo mocno zaciśniętymi wargami tylko na luzie.

Ja zapewniam sobie ochronę, pomimo niewielkiej ilości odbytych strzelanek na każdej staram się jakoś zabezpieczyć tak newralgiczne miejsca.

A maska typy stalker + kominiarka pod spodem to koszmar. Testowałem i wszystko paruje, uwiera i w ogóle nie da się skupić na niczym innym :D.

Aha i z maską jest kłopot jeżeli mamy brzydki nałóg....plucia. Trzeba się kontrolować.

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...