Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina M i HK [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fajny pomysł tylko jak długa jest ta lufa? Bo na stronie nie pisze :/ Poza tym ten karabin ma tlumik więc ewentualnie można kupić dłuższą, ale nie zbyt długą, bo może spowodować spadek fpsów, wiem jak w svd miałem. Zawsze też mogę kupić trochę dłuższą lufę i nowy cylinder. Tylko nie mam pojęcia jak to się przełoży na zasięg/ moc...

Edited by NentyarHunter
Link to post
Share on other sites

Tylko nie mam pojęcia jak to się przełoży na zasięg/ moc...

 

Jak widać nie masz pojęcia o wielu rzeczach.To nie jest karabin tylko pistolet maszynowy .

 

a może zamiast fps postawisz na zasięg? i kupisz np lufę precke ?

 

Z pewnością precka poprawi mu zasięg tylko ile 1 m no może 2 m, też mi pomysł do takiej repliki :icon_confused3: jak fundusze są ograniczone a precka to min. 1/3 wartości repliki.

 

Hunter przestań rzeźbić bo jak widzę i tak przy niej sam nie będziesz grzebał.

Kup ta replikę z wymienioną gumka olej tą gwarancje i daj komuś kto się zna aby Ci to zrobił bo serwis sklepowy nie dopieszcza tak replik jak sie chce.

Fachowiec zamontuje Ci sp120 wyciszone głowice, łożyska kulkowe ( bo tu są plastiki) prec lufę 300 mm, wymieni okablowanie .

I będziesz tylko czekał aż padnie Ci szkielet GB.

 

Jak nie wiesz jaka jest długość lufy w tej replice to poszukaj w innym sklepie( może jest opisane) a jak nie wiesz jak to zrobić to Ci napisze że ma 220 mm i cylinder typ 2 .

 

We wcześniejszych postach masz opisane co trzeba zrobić

I proszę Cię nie "lam" już w tym temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam kilka pytań dotyczących M'ki boyia. Pytam ponieważ nigdy M'kami boyia się nie interesowałem, a teraz ma ją mój znajomy i chce ją trochę "stuningować" :maniak_jezyk2:

 

1. Czy po wstawieniu Mblocka, szkielet zniesie sprężynę sp130 Guardera ?

2. Jeśli tak to czy trzeba było by cokolwiek jeszcze wymienić ? Na chwilę obecną w środku siedzi: Tłok metalowa 14 SHS, głowica łożyskowana niebieska P&J, dysza SHS, przerywacz A&K (wszystko będzie zasilane Redoxem 7,4) Nie wiem czy stockowy silnik i zęby Boyia podołają sp130 ? :icon_razz:

3. W tej M'ce nie obeszło się bez problemów - brak semi. Przerywacz został wymieniony na A&K, kostka stykowa i płytka selektora jest w dobrym stanie, nic nie jest powycierane. Kręcąc zębatką tłokową prostopadle do osi obrotu, przerywacz nie zrzuca łącznika styków ze spustu. Gdy zębatkę przechylę lekko w stronę przerywacza to dopiero wtedy łącznik zaczyna zeskakiwać. Co może być nie tak w GB ? Myślałem ostatecznie o tej wypustce co zahacza o przerywacz, ale na moje oko nie jest ona starta. :zastanawia:

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Kocur :icon_wink:

 

P.S Replika to dokładnie M4 RAS II CQB [boyia]

 

 

 

Temat połączony, przeznaczony dla całej rodziny "M" oraz "HK 416"

S1

Link to post
Share on other sites

Jak kolega Kocur wcześniej napisał, to właśnie o moją replikę chodzi. A napiszę (powtórzę) o co dokładnie chodzi. Mam pytanie do fachowców w sprawie repliki M4 RAS II CQB BI-5781M i miałem trochę problem gdzie zamieścić pytanie czy na tym forum czy na "problemach i serwis" gdzie szukałem odpowiedzi. A więc chciałbym wzmocnić moją replikę. Z części które wymieniłem to : dysza SHS, tłok z 14 metalowymi zębami firmy SHS, głowicę tłoka łorzyskowaną firmy P&J, gumka G&G zielona, przerywacz A&K (który miał w stocku starty ząb i trzeba było wymienić na nowy). MBLOCK firmy AirsoftPro. Chciałbym dokupić : ładowarkę iMAX B6 produkcji SKYRC (słyszałem że jest bardzo dobra) , akumulator (i tu pytanie jaki ? czy 7,4V czy 11,1V, jakiej firmy i pojemności, do kolby

typu Special Forces), sprężynę GUARDER SP120 lub SP130, Mosfet, Czy konieczna jest wymiana, zębatek - jeśli tak to jakie i jakie

przełożenie, czy konieczna wymiana jest silnika - jeśli tak to jaki najlepiej i czy do sp130 lub SP120 trzeba wymienić prowadnicę. I co może być nie tak, że nie ma trybu semi jak przerywacz i kostka jest nieuszkodzona. Przerywacz został wymieniony na A&K, kostka stykowa i płytka selektora jest w dobrym stanie, nic nie jest powycierane. Kręcąc zębatką tłokową prostopadle do osi obrotu, przerywacz nie zrzuca łącznika styków ze spustu. Gdy zębatkę przechylę lekko w stronę przerywacza to dopiero wtedy łącznik zaczyna zeskakiwać. Co może być nie tak w GB ? Myślałem ostatecznie o tej wypustce co zahacza o przerywacz, ale na

moje oko nie jest ona starta. Proszę o rzetelną poradę. Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam,

Chcę stuningować stockowy gb Boyia. Wybrałem takie części - czy wszystko będzie działało ? Czy wszystko pasuje ?

 

1. Aluminiowa dysza SHS http://azteko.pl/aluminiowa-uszczelniona-dysza-do-m4-p-914.html

2. Głowica tłoka POM Ultimate http://azteko.pl/ultimate-glowica-tloka-pom-p-3710.html

3. Listwa popychacza SHS http://azteko.pl/shs-listwa-popychacza-v2-bl-tr-p-2575.html

4. Stalowa prowadnica z łożyskowaniem SHS http://azteko.pl/shs-stalowa-prowadnica-sprezyny-lozyskowaniem-v2-p-1831.html

5. Spręzyna M110 Guardera

6. Tłok SHS http://azteko.pl/shs-wzmocniony-tlok-stalowymi-zebami-p-2141.html

7. Glowica cylindra SHS http://azteko.pl/shs-glowica-cylindra-do-m4-v2-short-type-full-p-2135.html

 

Czy dysza będzie pasować? W recenzjach w azteko piszą, że jest za długa o 0.4mm.

Proszę o opinię :P Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam , posiadam replike m16 firmy boyi . Replika przeszła już tuning

łożyska metalowe

Bore-up

tłok shs

prowadnica metalowa

silnik guarder High Speed Revolution

Okablowanie niskooporowe + T con .

Teraz chciałbym do repliki wsadzić sprężyne ok sp150 .

Do wymiany pewno zębatki np shs tylko jakie ?

Replika posiada wzmocniony szkielet boyi , czy wzmocniony blachami wytrzyma ?

Co jeszcze warto zmienić (chodzi o same części gb)

Standardowa komora boyi nie jest najlepsza jaką polecacie ?

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Raczej tylko semi , co mocniejsze ?

 

Jak myślisz dlaczego odpowiedział na twoje pytania do chwili obecnej tylko jeden user ?

 

Jak nie wiesz to Ci podpowiem - bo pytania tego typu już dawno są na forum, wystarczy poszukać w tematach dotyczących serii M różnych Chińskich producentów i nie tylko.

 

To co chcesz zrobić wstępnie określam jako nieopłacalne lepiej już kupić nową replikę z polecanych KWA gdzie GB V2 ma większe możliwości tuningowe. A twój szkielet mimo wzmocnień blachami, dodaniem mBlocka długo nie wytrzyma na sp150.

S1

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich mianowicie trzy miesiące temu zakupiłem karabinek BI-3281 (teraz już wiem że to syf ale wtedy niemyślałem o tym, mówiąc w prost głupi byłem ale mniejsza z tym) Dodam jeszcze że po 3 paczce kulek 4k coś w niej siadło i zaczeła pluć kulkami, tzn. Strzelała po 2 kulki na może 5 metrów(przedtem zasięg równy cm 028) ale nie będe pisał tu historii tego czegoś. Moje pytanie tkwi w tym co w niej zmienić aby tak nie padała przyjmując że nie wsadze do niej nic mocniejszego niż m110. Mój budżet 200 zł. Taka jeszcze prośba jeśli masz zamiar napisać " sprzedaj to i kup kałacha/giete/mp5 to w.......yjdź bo:

-ciężko to sprzedać

-podobają mi się tylko i wyłącznie emki nic innego

-nie bede dozbierał bo idzie mi to wolno

-plastkiowe body to dla mnie nie problem

Tak więc Prosze takie osoby o opuszczenie tematu a tych którzy naprawde chcą pomóc Pozdrawiam i z góry Dziękuje. PS. Panie Moderatorze korzystałem z szukajki :)

 

Link to post
Share on other sites

Robiłem to kilka razy lecz nawet po tych kilku razach nie pomogło co dziwne działo się to tylko na auto na semi wszystko ok. Może i była to błachostka lecz nie znałem się na ASG do tego stopnia aby samemu rozpoznać o co chodzi, a nasze ukochane forum pisało dokładnie to co ty.

 

Zrobiłem tak według uznania zestaw tuningowy a w nim:

-uszczelniona dysza Element

-stalowe łożyska ślizgowe SHS

-wzmocnione stalowe zębatki z anti-reversalem SHS

-tłok poliwęglanowy A2A z 7 stalowymi zebami

-sprężyna M110 zobacze jeszcze jaka

Co sądzicie o tym zestawie.

Link to post
Share on other sites

RaaZ a masz możliwość sprawdzić swoje M4leństwo przekładając z innej sprawnej emki komorę z lufą? Bo wtedy byś wiedział czy to gb czy komora z gumką są winne. To wtedy zamiast grzebać w gb zainwestujesz w cały układ hu.

 

Co do wymiany dyszy to dokładnie porównaj ją ze stokiem, bo kilka dziesiątych milimetra różnicy i może się zaciąć w komorze hu czego następstwem może być niezły bałagan w gb.

Link to post
Share on other sites

Witajcie,

 

od razu zacznę, że wygoglowałem sieć oraz to forum i wyczerpujących informacji nie uzyskałem.

 

Mam replikę JG MP5 SD6 (M5S6). W stocku osiąga około 350-370 FPS. Gearbox V2.

 

Zastanawiam się, co można w niej wymienić by podnieść ilość FPS chociaż do tych 400-420. Zdaję sobie sprawę, że mocniejsza sprężyna może być zbyt dużym obciążeniem dla całego układu. Co jednak myślicie nad zmianą tłoka na tzw. "zerówkę"? Nie znam się za bardzo na tuningu, tak mi polecił jeden znajomy, jednak chciałbym to z Wami, specami, skonsultować :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...