Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Topiące się kable.


Recommended Posts

Witam,otóż mam problem , tydzień temu podczas strzelania zobaczyłem ,że z pod dekla wydobywa się dym, szybko odłączyłem batkę i okazało się ,że zjarało mi bezpiecznik i cały wtyk mini który podłącza się do batki, uciąłem ten spalony kabelek i przylutowałem inny i oczywiście zmieniłem bezpiecznik na trzydziestkę ,wszystko fajnie strzela ,na drugi dzień całą strzelankę śmigał bez problemu. Dziś poszedłem przestrzelać cymę i nie strzela ,już wiedziałem o co chodzi ,więc szybko odpiąłem batkę, końcówka znów się topiła no to wymieniłem bezpiecznik i podłączyłem inną batkę ,ale od razu po podłączeniu (nawet nie musiałem naciskać spustu) już końcówka zaczyna się smażyć. Proszę pomóżcie bo jest to strasznie uciążliwe. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

gewer

Edited by gewer12
Link to post
Share on other sites

No więc tak, przed chwilą podłączyłem do AK nowy wtyk ,strzelam 2 strzały i jest ok , więc wkręcam chwyt pistoletowy ,podłączam i iskra w wtyku ,więc szybko batkę odłączam zdejmuje chwyt pistoletowy podłączam batkę i wszystko ładnie strzela.

 

Mosfetu nie mam , tak właśnie jest jeżeli jest chwyt pistoletowy a jak go nie ma to replika śmiga.

.

 

Ok udało mi się ,kable na silniku i nałożyłem chwyt i jak narazie śmiga ,dziwi mnie tylko jedna rzecz jeżeli tam była przyczyna to możliwe jest żeby przez jakieś zwarcie tam na kablach przy silniku ,spalił się wtyk który jest jeszcze przed bezpiecznikiem ?

Edited by gewer12
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na 5 batkach, ku**a za przeproszeniem ,ale teraz znów mi się topi kolejny wtyk i nie wiem gdzie może być to zwarcie , iskra jest we wtyku ,ale czemu ? Nic tam się nie styka , jedynym wyjściem chyba będzie kupno nowych kabli.

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem to uwaliłeś podkładkowanie i styki w kostce masz zjechane. Ew. silnik też już jest lekko usmażony i ledwo zipie. Na twoim miejscu wymienilbym kostke i kable+ zamontowalem t-connectory/deansy i sprawdzil podkladki i silnik w replice. Uwierz, taniej to wyjdzie niż szukanie zwarcia i palenie entej wtyczki i marnowanie lutu i czasu.

Link to post
Share on other sites

Można miernikiem uniwersalnym sprawdzić jaki jest opór na obwodzie - w ten sposób też można sprawdzić, czy replika bez wciśniętego spustu nie robi zwarcia. Tak na dobry początek. A później rozłożyć i złożyć poprawnie z nowymi kablami, Deansem, dobrym podkładkowaniem i przeczyszczoną kostką stykową.

Link to post
Share on other sites

Ok , jak się obudziłem po zjedzeniu śniadania od razu zabrałem się do roboty. Gearbox rozłożyłem wyjąłem kostkę stykową podłączyłem batkę i wkładam ten "bolec" w kostkę zauważyłem ,jak bolec dotyka kostki to pojawia się iskierka czyli chyba jest to zwarcie tak? Jeżeli tak to przyczyna siedzi w kostce stykowej.

 

Kupię jakieś niskooporowe.

Edited by gewer12
Link to post
Share on other sites

"podłączyłem inną batkę ,ale od razu po podłączeniu (nawet nie musiałem naciskać spustu) już końcówka zaczyna się smażyć"

-Sprawdź podkładkowanie.

-Przeczyść styki żeby nie były opalone[papier ścierny bardzo drobny osobiście używam 1500].

-Przeczyść komutator silnika [jw].

-Pomacaj i pooglądaj przewody[szczególnie na odcinku od kostki stykowej do silnika-to co jest w chwycie pistoletowym] czy przez izolacje nie wystaje jakiś drucik skoro;

"tak właśnie jest jeżeli jest chwyt pistoletowy a jak go nie ma to replika śmiga."

-Zaizoluj przewody taśmą izolacyjną [chodzi o te w chwycie pistoletowym] nawet jeśli nie widzisz żadnej wady przebicia

i powiedz czy coś się zmieniło.

Link to post
Share on other sites

To "tak właśnie jest jeżeli jest chwyt pistoletowy a jak go nie ma to replika śmiga." wyklucza moim zdaniem problem z kostką stykowa[a swoją drogą kostka stykowa służy do zwierania więc jak możesz powiedzieć że jest na niej zwarcie. O zwarciu na niej możemy powiedzieć wtedy gdy element zwierający zaklinuje się i replika strzela niezależnie od położenia spustu]

a Ty masz przebicie na gb lub na metalowe części body przez które jest zwierany obwód[zwarcie].

 

 

Rozbierz jeszcze raz i zaizoluj wszystkie przewody zobacz też czy części będące pod napięciem nie dotykają w widoczny sposób do metalowych części których nie powinny dotykać.

 

Zaizoluj to znaczy owiń taśmą izolacyjną bardzo dokładnie żeby nie było widać starej oryginalnej izolacji na kablu, wszystkie przewody na całej ich długości i wtedy złóż wszystko do kupy i sprawdź wszystkie miejsca gdzie widać każdy kawałek metalu który służy do przewodzenia prądu;czy aby na pewno do niczego nie dotyka.

Jeśli masz 100% pewności że wszystko zrobiłeś tak jak było trzeba i dalej nie będzie chodzić pożycz od kogoś silnik i sprawdź na innym silniku.

 

 

Bo najłatwiej jest od razu wymienić całą instalacje ale co wtedy jeśli się okażę ze to była tylko strata czasu i problem występuje?

Edited by mk8539020
Link to post
Share on other sites

Mk8539020

 

Więc tak, podłączyłem silnik z wadliwego gearboxa do gearboxa z dobrym okablowaniem i tam wszystko śmiga ,więc wykluczam ,że to wina silnika. Właśnie wziąłem się do roboty z izolacją kabli ,jak skończę i złożę wszytko do kupy to napiszę.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem ostatnio podobny problem , tyle że mi zaczął dymić stockowy stick 8,4v od JG. Chciałem postrzelać i podpiąłem baterie do karabinu, poczym zacząłem zakładać pokrywe. Po chwili poczułem że coś śmierdzi i zobaczyłem dym lecący od baterii ( z miejsca złączenia czerwonego kabla z końcem baterii ). Co dziwne kable nawet się nie zagrzały. Rozebrałem replikę i dokładnie dla pewności sprawdziłem kable. Wszystko sprawne i silnik też. Odrazu jak odpiąlem baterie to przestała kopcić. Na innej baterii jest wszystko ok.

Naciąłem folie ochronną na baterii alby zobaczyć kable wewnątrz , ale te również wyglądały zdrowo. Na wtyczkach też nie było przebicia. Do teraz nie potrafię wyjaśnić dokładnie dlaczego bateria zaczęła dymić, ale strasznie mnie to nurtuje. Pewnie jakiś szajsowaty egzemplarz...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...