Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Green gas do repliki.


Recommended Posts

Nie , do tego pistoletu lepszy będzie gaz hfc 134a. Zwykły GG może być zbyt mocny.

O taki http://www.military.pl/gaz-asg-g17-250-ml-hfc-134a-_2677t.html

Markowe Japońskie repliki są troszkę delikatne żeby pakować je GG. Mogą wystąpić problemy z zaworami i uszczelkami. GG zwykłe będą dobre do nietuningowanych gaziaków z GBB i NBB. Natomiast gazy wzmocnione ( takie jak Red Gas i Propan Techniczny) będą do replik pistoletów tuningowanych, z ciężkimi zamkami i sprężynami powrotnymi oraz replik karabinów najlepsze.

Link to post
Share on other sites

Arend, nie wiem o czym Ty piszesz ale na pewno nie o faktach... Japońskie typowe repliki za delikatne na GG to może i są ale na pudełkach i w instrukcjach. Sklepy piszą o HFC 134 na moje oko wyłącznie po to, żeby ludzie kupowali o wiele droższy słabszy gaz.

 

Tak, swoje 4 markowe, japońskie repliki karmię wyłącznie GG. Tak, wszystkie żyją i są w świetnej formie.

Link to post
Share on other sites

Czyli nie z łuskami, bo to nadal kapryśna egzotyka. Wszystkie typowe klamki GBB jak i NBB działają świetnie a w zasadzie lepiej n GG niż HFC.

Klocek 21 juz mi prawie działa hehe, ale tylko na hfc i plastikowym zamku. GG rozszczelnia zawory niestety. Drrnger na gg się krztusi (mam wrażenie że sprężyna kurka jest zbyt słaba żeby poprawnie puścić gaz. 1911 Tm tez jakoś lepiej pracują na hfc niż gg.

Link to post
Share on other sites

Walther Sralther, GG to GG, nie ma tu miejsca na filozofię. Czy Ultrair za 40zł czy krakmański za 29zł, jeden pies. A klamki śmigaja na nich jednakowo.

 

No własnie Arend dlatego zastrzegłem, że typowe klamki. Ani klocek z łuskami ani też derringer nie są typowymi klamkami. A Teemki mi świetnie od lat śmigają na GG.

Link to post
Share on other sites

Walther Sralther, GG to GG, nie ma tu miejsca na filozofię. Czy Ultrair za 40zł czy krakmański za 29zł, jeden pies. A klamki śmigaja na nich jednakowo. (...)

@Dex, szanuję Ciebie i Twoje opinie, ale nie przesadzaj, że "wsio rawno". Na Waltherze strzelałem przy +5' bez żadnych problemów, a niektóre gazy "zdychają" już poniżej +15'. :bialaflaga:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie Powała. To po prostu niektóre gnaty zdychają przy +15. Z resztą, jeśli walther ma wyższe ciśnienie to oczywiste, ze działa lepiej. Kwestia proporcji propanu do butanu ale gaz to gaz. Tylko porównywać trzeba gazy o podobnych typach, nie można porównywać HFC 134 do "zwykłego GG" czy do CO2. Jeśli Waltherowy jest odpowiednikiem czegoś odrobinę mocniejszego niż GG to porównuj go z tanim jak barszcz TOP gazem czy gazem guardera.

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie mogę znaleźć tego gazu "hfc" ale gaz mieć muszę bo jak kupię sobie pistolet którym nawet nie postrzelam to mi trochę będzie głupio :(

Więc spytam się czy taki http://www.militaria.pl/we/green_gas_we_1100_ml_p7045.xml?cat=862 gaz się nada bo na "gunfire" jest polecany z derringerem.( a tam jest out of stock ).

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

@Dex, szanuję Ciebie i Twoje opinie, ale nie przesadzaj, że "wsio rawno". Na Waltherze strzelałem przy +5' bez żadnych problemów, a niektóre gazy "zdychają" już poniżej +15'. :bialaflaga:

 

To nie kwestia gazu tylko klamki. Strzelałem serią w zerze stopni i nie miałem syfonu. Miałem za to M4 Tanio Koby/KJW na gazie ultra air :).

Link to post
Share on other sites

Zauważ, że pojemność butli to niemal litr, do tego za jakość niestety trzeba płacić. Nikt jeszcze nie wymyślił korelacji TANIO i DOBRZE.

 

Standardowe butle GG mają 1000 lub 1100ml zazwyczaj.

Odnośnie kolejnego posta strzelałem w zimowej nocy na zwykłym gg więc twoimi argumentami można podetrzeć sobie...

Strzelam że ten gaz walther kosztuje tyle ile kosztuje z powodu ładnej naklejki na butli i "firmy".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...