Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Makarov asg lub Cz75D Compact


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję rady, gdyż zaczynam po raz kolejny swą przygodę z ASG. Chciałbym kupić pistolet na CO2 - początkowo używać go będę jako broni głównej, z czasem tylko bocznej. Kiedyś bawiłem się trochę z green gazem i stwierdziłem, iż potrzebuję CO2, natomiast jeśli chodzi o model, to coś wschodniego. Rynek nie rozpieszcza, tak więc natrafiłem na pięknego, acz nietaniego Makarova:

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152196753-Replika-pistoletu-Makarov-na-CO2.html

lub bardziej nowoczesnego Cz:

http://taktyczny.com/repliki-asg/pistolety/pistolet-cz-75d-compact-bb-co2.html

Co wybrać i dlaczego? Bardziej podoba mi się Makarov, podobno jest jeszcze wersja KWC, ale ciężko o nią w jakichś polskich sklepach.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

"Makron" jest niesamowicie "klimatyczny", ale ta replika ma trzy wady:

- na fotkach wygląda na dość tandetne wykonanie, nie wiem jak jest w oryginale, może ktoś miał go w łapie,

- brak Blow-Back, co psuje całą radochę i klimat, więc cena nieadekwatna do tego co sobą prezentuje replika,

- jest niedostępny.

 

"CZeszka" prezentuje się dużo lepiej, posiada oryginalne oznaczenia i Blow-Back. Miałem ją w ręku dwa lata temu w sklepie, jest OK, no i jest dostępna i tańsza.

Jeśli miałbym wybierać między tymi dwiema, wybrałbym CZ-kę.

Link to post
Share on other sites

"Makron" jest niesamowicie "klimatyczny", ale ta replika ma trzy wady:

- na fotkach wygląda na dość tandetne wykonanie, nie wiem jak jest w oryginale, może ktoś miał go w łapie,

- brak Blow-Back, co psuje całą radochę i klimat, więc cena nieadekwatna do tego co sobą prezentuje replika,

- jest niedostępny.

 

"CZeszka" prezentuje się dużo lepiej, posiada oryginalne oznaczenia i Blow-Back. Miałem ją w ręku dwa lata temu w sklepie, jest OK, no i jest dostępna i tańsza.

Jeśli miałbym wybierać między tymi dwiema, wybrałbym CZ-kę.

 

Fakt, brak Blow Backu trochę go dyskryminuje, natomiast klimatyczny to jest, prawda. Cholernie mi się podoba, aczkolwiek żadnego z tych dwóch w ręku nie miałem. Z czasem i tak dokupię fajne AK, ale coś z tych sobie sprawię, tylko CO!? A nie są za mocne tak naprawdę na CQB - rozpisują się na stronkach sklepów, że Mak ma ponad 400FPS, CZ podobnie...

A z innej beczki, też ze wschodu, co w ogóle sądzicie, wiecie o tym:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_89&products_id=7907&name=ASG_-_Zastava_CZ_99_-_AEP

Tu też BB nie ma i wykonanie wygląda na słabe, ale jest to jakaś tam alternatywa, tylko na boczną i back up, aczkolwiek nie jestem przekonany co do elektryków pistoletów - może zbyt mało o nich wiem, miałem styczności. Natomiast widziałem, że TM też takowe produkuje - fajny Glock 18 np.

 

 

Pozdrawiam

Edited by pidzejfat
Nie na temat
Link to post
Share on other sites

Tylko, że ta "zastava" nie przypomina w ogóle zastavy...

Fakt, wygląda ona w ogóle bardzo licho, a swoje i tak kosztuje. A o Makarovie KWC czytałem, ale na żadnej polskiej stronce nie widziałem aby był dostępny, jedynie ten UMAREX, też więc nie wiem po ile chodzi.

A rewolwery Dan Wesson? To chyba w ogóle nie nadaje się do zabawy, bo raczej dłuugo się ładuje. Makarov wygląda najlepiej, ale ciekawi mnie jak w ręce leży i w ogóle, a bardzo rzaaaadki jest niestety. Trzeba by się do niego przymierzyć.

Link to post
Share on other sites

Makarova robi jeszcze G&H, ale to już siedem stówek i 600 FPS, jak podaje producent :blink:

Nieźle, ale to przesada, zważywszy, że po jakimś mam nadzieję krótkim czasie będzie tylko siedział w kaburze. Dlatego serio przez chwilę pomyślałem o tej pseudo Zastavie, tylko z 2 strony te jej FPS jak podają 185-210 to nieco ZA mało. Cz wydaje się optymalne gdzieś po środku ;) Choć Makarov kusi bardzo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...