Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm.040 problem z gumką


Recommended Posts

Witam, mam problem. Mianowicie wymieniłem gumkę w CM.040 na zieloną G&G i po złożeniu repliki kulki lecą za wysoko. Sprawdzałem, rozkręcałem i nadal to samo. Próbowałem nawet z wyłożonym dystanserem i nic nie pomaga.

 

Później założyłem gumkę stockową i kulki leciały normalnie.

 

Siedzę dzisiaj cały dzień nad repliką i na forum i nie znalazłem nic.

 

Pozdrawiam.

 

Edit: dodam, że strzelam na odległość ok. 45m w półmetrowy komin i jak celuje w środek to leci ciut ponad nim.

Edited by esqiro
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Podepnę się pod temat ;] U mnie w sc-02 jest podobna sytuacja, G&G zielona kręci jak szalona, nawet jak hopsiup jest ustawiony na minimum. Uważacie, że zmiana kulek na cięższe może rozwiązać problem? Ktoś z was sprawdził to organoleptycznie?

Link to post
Share on other sites

Skoro macie jeszcze kulki 0.25 to zmieńcie dystansery na cieńsze, mniejsze lub najlepiej na typ H. Oczywiście użycie cięższych kulek, tak jak radzi AnR, was nie ominie.

 

@ T-M-Q - tak, sprawdzałem i to pomaga. Załóż starą gumkę i ustaw na 0.25 żeby kulki leciały prosto. Potem na 0.20 zobaczysz jak immelmanem startują w niebo :icon_cool:

 

@ NooBSaiboT - obróć lufę wewnętrzną o milimetr w prawo, musisz próbować na wyczucie, to kulki przestaną skręcać w lewo. Jak nie pomoże to wyjmij lufę i załóż gumkę jeszcze raz, bo krzywo siedzi na lufie.

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Wybaczcie, że odkopuję temat, ale pojawiły się nowe zmiennie ;-) mam cały czas tą zieloną gumkę G&G, kulki lecą nadal wyżej niż celuje ale nie tak wysoko jak wtedy poza tym w końcowej fazie lotu skręcają lekko w prawo ( dzięki czemu ściągnąłem kogoś zza drzewa ;P ). Myślę nad zmianą gumki, myślicie że przeźroczysta guardera da radę? Mam obecnie 400 fps mierzone na chrono na 0.25.

 

@Malvin, nawet bez dystansera leciały i lecą wyżej niż trzeba.

 

Pozdrawiam

Edited by esqiro
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że odkopuję temat, ale pojawiły się nowe zmiennie ;-) mam cały czas tą zieloną gumkę G&G, kulki lecą nadal wyżej niż celuje ale nie tak wysoko jak wtedy poza tym w końcowej fazie lotu skręcają lekko w prawo ( dzięki czemu ściągnąłem kogoś zza drzewa ;P ). Myślę nad zmianą gumki, myślicie że przeźroczysta guardera da radę? Mam obecnie 400 fps mierzone na chrono na 0.25.

 

@Malvin, nawet bez dystansera leciały i lecą wyżej niż trzeba.

 

Pozdrawiam

Zmień dystanser na czarny H Elementa, załóż ta gumkę tak jak to biblia nakazuje i testuj. Ja dziś do swojej cymki założyłem zielonego G&G i żadnych problemów nie mam. Kulki G&G 0,25g hu na 0 i kulki w dół lecą jak powinny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...