Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ekwipunek taktyczny - komplet do rozgrywek


Recommended Posts

Witam. Postanowiłem napisać jeden porządny temat i tu zadam kilka pytań.

Na wstępie zaznaczam że na ASG mam do przeznaczenia ok. 1100zł + ew. jak nie będzie wyjścia to nieznaczną kwotę dorzucam.

Zaglądając do innych tematów i sklepów dobrałem sobie taki zestaw i zastanawiam się, czy wszystko będzie do siebie dobrze pasowało:

 

 

1. Replika

Tu wybór padł na GFC GUNS GF36-7. Cena 520zł + dodatkowy magazynek, kulki i bateria (przyda się?), więc na resztę pozostaje ok. drugie tyle (może nawet nieco mniej).

 

 

2. Mundur

a) Góra:

Mamy lato, do jesieni wystarczy bluza więc Bluza BDU - woodland - US ARMY - nowa, ew. taka sama, z tym że używana za 39zł

 

b) Dół:

Tu, żeby pasowały Spodnie - US ARMY - BDU woodland, ew. używane. Brałem też pod uwagę Spodnie BDU woodland - wzmocnione. Zainteresowało mnie te "wzmocnienie", ale nie wiem czy nie lepiej dorzucić trochę i kupić kontraktowe, powinny dłużej posłużyć i na pewno będą pasować do góry. Co o tym myślicie?

 

c) Ochraniacze:

Zestaw ochraniaczy na kolana i łokcie - OLIVE wygląda na całkiem porządny i dobrze by się komponował (chyba).

 

d) "Kamizelka taktyczna"

Na początek powinna wystarczyć skromna: Chest Rigg - 01 - Woodland [A.C.M.]. Tu się tylko boję żeby nie był za jasny ten woodland przy reszcie.

 

e) Rękawice:

No akurat tutaj nie mam pojęcia jakie wybrać, liczę na Wasze sugestie.

 

f) Buty:

Tu się nieco boję o koszt bo dobre buty to na pewno ponad 200zł, ale tu także liczę na sugestie.

 

g) Krocze:

Tutaj się nieco zdziwiłem, kiedy zobaczyłem Najajnik MTG! na "giełdzie". Czy to ma jakiś sens?

 

 

3. Ochrona głowy

a) Głowa

Tu biorę pod uwagę HEŁM IBH ARMY Z MONTAŻEM OLIVE,na zmianę z Kapelusz woodland Helikon, lub Kapelusz oliwkowy Helikon. Który kolor będzie lepszy?

 

b) Oczy:

Tu zastanawiam się między Gogle/okulary MSA Altimeter, a Okulary SPECTACLES BALLISTIC PROTECTIVE Specs. Jedne i drugie są po testach, tylko chciałbym żeby dobrze podeszły pod maskę:

 

c) Twarz:

Maska ochronna typu Starker Generacja 2 - TAN wydaje się dobrym rozwiązaniem. Do tego SZAL SNAJPERSKI SIATKA MASKUJĄCA 160 X 50 OLIV, chyba będzie w porządku?

 

 

To chyba na tyle, o ile o czymś nie zapomniałem. Czekam na odpowiedzi, już jutro chcę zamawiać cały sprzęt.

Z góry dzięki za poświęcenie chwili na udzielenie pomocy.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie bierz tej kamizelki, woodlanda dostaniesz taniej np. http://allegro.pl/komplet-woodland-mr-nyco-i2439173524.html.

Na http://sklep.fort.mil.pl/ lepiej by było jeśli używane bo mogę dobrać rozmiary, a cena wcale by nie była dużo większa. Ale zastanawiam się nad nowymi żeby dłużej posłużyły.

 

# edit

A kamizelkę, gdzie taniej dostanę tego typu?

Edited by batonekss
Link to post
Share on other sites

Replika- :maniak_OK:.

Mundur-lepiej kupić kontraktowy.

Kamizelka-Zobacz na miwo praszce/miwo lublńcu.

Maska-nigdy od ACM,bierz od TMC

Ochrona oczu-weź specsy,najlepiej przeźroczyste.

Hełm- :zastanawia:.

Szal- :maniak_OK:.

Rękawice-Mechanixy za 60 zł.

Buty-Jungle boots.

Najajnik-jeśli się boisz.

Nakolanniki to od Alty Tactical.

 

EDIT:Jak bardzo lubisz US to radzę poszukać oporządzenia Alice.

Edited by kjujiczek
Link to post
Share on other sites

Replika- :maniak_OK:.

Mundur-lepiej kupić kontraktowy.

Kamizelka-Zobacz na miwo praszce/miwo lublńcu.

Maska-nigdy od ACM,bierz od TMC

Ochrona oczu-weź specsy,najlepiej przeźroczyste.

Hełm- :zastanawia:.

Szal- :maniak_OK:.

Rękawice-Mechanixy za 60 zł.

Buty-Jungle boots.

Najajnik-jeśli się boisz.

Nakolanniki to od Alty Tactical.

 

EDIT:Jak bardzo lubisz US to radzę poszukać oporządzenia Alice.

Czyli spodnie lepiej dorzucić i też kontrakty?

Miwo - ceny dobijają

Maski zaraz poszukam ;P

A co z ochraniaczami?

Edited by batonekss
Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=9049

Przeraziłem się ceną, chyba wezmę na początek te marne, a później się zobaczy.

A widziałeś osobiście kogoś z takim najajnikiem? Nosi to ktoś w ogóle?

 

# EDIT

Co do maski. Od TMC może taka? One się dopasowują do twarzy czy są bardzo sztywne?

 

# EDIT 2

Specsy przezroczyste, to chyba te?

Edited by batonekss
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu kupować nałokietników są totalnie nie przydatne.

Rękawiczki to Mechanix'sy jakieś ja mam M-pact i są genialne :)

A co do maski to poszukaj w komisie, ktoś kiedyś sprzedawał tam świetne maski z twardego drutu. Nie okdształcały się w transporcie a jest je bardzo łatwo dopasować.

Najajnik jest nie potrzebny a tylko przeszkadza.

Edited by Jade
Link to post
Share on other sites

Dlatego mówiłem o używanych ;) http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=Bijans

Najajnika sam używam :) ale to dlatego, że robię małą stylizację. Ogółem jest to niepotrzebny fant, tym bardziej jeśli w środku nic nie ma. A jeśli znalazłbyś sobie jakiś kevlar do tego to i tak nadal będzie to niepotrzebne. Kulki nie stanowią zagrożenia dla TYCH okolic :P

Link to post
Share on other sites

http://www.military.pl/rekawice-mechanix-m-pact-glove-coyote-brown_12464t.html

Cholera. Takie fanty jak ochraniacze czy rękawice a takie koszty :/

Szkoda że nie ma używanych bijansów M w woodlandzie albo olive chociaż bo coyote brać to dość śmiesznie może wyglądać.

Najajnika nie będę brał xD

No jeszcze poszperam ale czekam na opinie innych użytkowników.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

W Bijansach latem się zapocisz, poleciłbym raczej Alty, które są tańsze i nie grzeją tak latem.

 

Panowie, nie polecajcie mu mundurów mil-teca, proszę. Niech bierze kontrakt.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Tak, zawsze się ładnie dopasuje. Tak, oliwkowe alty będą pasować. Zgadzam się z poprzednikiem co do kapelusza oraz jego spostrzeżeniem odnośnie koloru nakolanników

Link to post
Share on other sites

@ buty - nie kojarzę modelu. Znaczy, cokolwiek ryzykowne. Sprzedający jest w porządku, ale dopytaj, jakie to buty (jaka firma i po jakiej armii).

 

@ oporządzenie - to co zalinkowałeś to chińszczyzna marnej jakości. Skoro chcesz do woodlanda, to LBV'kę sobie kup (http://allegro.pl/kamizelka-lbv-woodland-kontrakt-usarmy-i2446268281.html), jeśli tak bardzo ci nie zależy na woodlandzie, a ma być chest-rig to chesta od PLCE (http://allegro.pl/kamizelka-chest-brytyjska-dpm-woodland-i2402238740.html) (kamuflaż to brytyjski DPM leśny - nie sugeruj się tym "woodlandem" w opisie. DPM to dobre kamo, ale z amerykańskim woodlandem nie ma nic wspólnego. Choć i nie powinno się gryźć).

 

Jedno ale - z magazynkami do G36 nie będziesz miał łatwo, skubane strasznie duże są. Do ładownicy na 3 magi od eMki w chestrigu brytyjskim dwie sztuki wchodzą tak aby-aby (wiem, mam tego chesta i sprawdzam z nim każdy magazynek jaki w rękę wejdzie), nie wiem, jak się będą spisywać z LBVką. Może być, że kiepsko.

Sugerował bym zakup G36 w wersji z adapterem na magazynki od eMki. Chłopcy z H&K jak zwykle zrobili dobrą robotę przy projektowaniu Giety, ale magazynki to im nijak nie wyszły...

 

@ Akumulator - jak masz sensowny (a te, które JG dodaje do swoich replik są sensowne, jak na chińszczyznę), sensowną ładowarkę (mikroprocesorową, nie szajs z zestawu), i nie wywalasz czterech kilogramów plastiku na rundę, to na jednodniowe spotkanie powinien Ci spokojnie jeden akumulator wystarczyć.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Osobiście, gdybym szukał butów, tych bym nie brał. Podeszwa i góra cholewki wyglądają jak w desantach (sądząc po "wzorze na podeszwie", oraz charakterystycznych "3 poduszkach" na cholewce). Dodatkowo materiał w kamuflażu wskazuje na jakiś "genialny pomysł" nieznanego mi producenta. Myślę że lepsze w tej sytuacji byłyby jakieś Combat Boots: klasyczne amerykańskie buty, czarna licówka bez goretexów i innych dodatków. Oczywiście kwestia znalezienia pasujących po rozsądnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Raczej tak. Wyglądają dobrze, cena też do przeżycia, ale myślę że w kwestii butów dobrze jest poważnie poszukać: za duża albo za mała bluza nie obetrze ciała do krwi i nie spowoduje że nie będziesz w stanie chodzić po dniu w lesie. A kupowanie butów w internecie to mimo wszystko loteria. Może rozejrzyj się za jakimiś lokalnymi sklepami militarnymi i po prostu przymierz modele butów które mają, szukając takich które będą najlepiej pasować i jednocześnie mieścić się w budżecie.

Link to post
Share on other sites

Jak już, to sugerował bym raczej sklepy turystyczne - sensowny but trekkingowy nie jest zły.

 

Ewentualnie sprawdź sklepy z odzieżą BHP - kolega takie "trzewiki zawodowe" sobie sprawił, i bardzo chwali, sławetne butki Protektor GROM też się w sklepach BHP kupowało (mój rodzony ojciec kupił je w sklepie BHP z przeznaczeniem na turystyczne...). Generalnie są to solidne, bezpieczne (z atestami!) buty, o których wiadomo, że nikt się z nimi pieścił nie będzie - i ze cena musi być taka, żeby nie urwało portfela, jak za jakiś czas trzeba je będzie wymienić.

 

W "sklepie militarnym" łatwo dać się wpuścić w uber-pro-delta-para-commando które wyglądają cacy, a w ostatecznym rozrachunku okazują się chińską / miltecowską podróbą modelu sensownej firmy z przed paru lat. A to nie wylezie Ci po założeniu buta na nogę i zrobieniu paru kroków, tylko po trzech czy sześciu miesiącach...

 

I - buty przez Internet można kupować: tylko trzeba wiedzieć, co się kupuje i jaka jest ozmiarówka. Obie pary moich buciorów (Haixy i Lowy) kupowałem wysyłkowo. Zero problemów, tylko trzeba było podać długość stopy w milimetrach, a nie "numer buta".

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

W tym przedziale cenowym dobre są też buty holenderskie http://allegro.pl/profesjonalne-buty-wojskowe-skorzane-nowe-300m-i2431635604.html

 

Tak jak pisał Errhile, przy doborze rozmiaru należy kierować się długością wkładki. Osobiście brałem o pół centymetra na wyrost i jestem zadowolony.

 

Jeśli o chesta chodzi, to do woodlanda świetnie by mu pasował RACK. Tylko obecnie chyba nigdzie go nie ma

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...