Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmniejszenie fps przez uciecie sprężyny .


Recommended Posts

Obcinanie sprężyny to chyba nie najlepszy pomysł.

Lepsza CHYBA by była jakaś kontrolowana nieszczelność np. na dyszy.

 

 

A no źle myślisz.Jeżeli zmniejszysz szczelność to tłok z większym impetem wali w głowicę cylindra(brak tzw poduszki powietrznej).Przez takie coś poszedł mi szkielet Ca.Jeżeli na szybkiego chcesz zmniejszyć fpsy to musisz ciąć sprężynę.Jeżeli to dobrze zrobisz,tzn obetniesz i splanujesz czoło sprężyny,to nie będzie to miało negatywnych skutków.Ile musisz skrócić,tego ci nikt nie powie.Wszystko zależy od sprężyny.Ale najlepiej ucinaj po 1 zwoju.Weź też pod uwagę,aby nie skrócić za bardzo sprężyny(tłok nie może być luźny).

 

Swoją drogą wątpię,aby bezpiecznie udało ci się tyle fpsów zbić.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Ubić to się raczej nie da , bo sprężyna ma już spory przebieg , z 80.000 kulek ,jak nie więcej . Problem w tym ze nie mam dzisiaj gdzie zmierzyć mocy . Będę musiał uciąć na oko , a jutro się okaże czy trafiłem . Utnę z 2 cm .

Link to post
Share on other sites

Z wlasnych doświadczeń wiem,że skrócenie sprężyny zbija fps'y.Niedawno kolega na m135st elementa osiągnął ok 550fps(docelowo chciał 450).Poprzez odcięcie kilku zwoi udało mu się osiągnąć stabilne 470fps(Byłem przy całej operacji).

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od sprężyny,bo np Guarder ci się przez noc nie ubije ;p.

 

@mike88 pewnie chodziło o stockową, bo z tymi to wszystko jest możliwe.

@Alexanderexis Piszę wszystko na bazie własnych doświadczeń.Sprężyna była cięta,planowana,a replika przed i po chronowana.Jeżeli chodzi o zbijanie stockowych chińskich sprężyn przez noc to jest to jak najbardziej możliwe,jednak żeby aż 90 fps?

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Jakie tam cuda, wystarczy "chińska sprężyna".

Jakbyście mogli, udowodnijcie to jakoś, bo potem się czyta, że znajomy znajomego od znajomego... i wychodzą takie przeróżne, przeważnie mijające się z prawdą historyjki.

 

dawno to było więc szczegółów ile i o ile nie podam niestety ale ciąłem, 2 zwoje mniej miała (guarder) i fps zmalało znacznie

na logikę dodam jeszcze - wymiana prowadnicy na łożyskowaną poza lepszą pracą springa daje jeszcze ten centymetr mniej do zbicia więc na pierwszy ogień to ja bym wywalił łożyskowania i sprawdził fps, dla pewności uciął 1 zwój springa. powinno dać zamierzany efekt.niezbyt fachowo ale na szybko to nic innego nie zrobisz :/

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites
Ogólna siła wywierana przez sprężynę

GUID-398B5DEE-D23F-4044-8F8F-4A1872294353-low.gif

Gdzie:

d -średnica drutu [mm]

t -naprężenie skręcające to siła na jednostkę powierzchni. materiału sprężyny ogólnie [MPa]

D -średnica podziałowa sprężyny [mm]

K1 -Współczynnik korekcyjny naprężenia skręcającego [-]

G -moduł sprężystości materiału sprężyny [MPa]

http://wikihelp.autodesk.com/Inventor/plk/2012/Help/0073-Autodesk73/0742-Podr%C4%99czn742/0888-Kreator_888/0901-Kreator_901/0903-Opcjonal903/0904-Obliczan904

 

 

Jak widać we wzorze nie ma bezpośrednio liczby zwojów,

aczkolwiek może ona znajdować się w którymś z innych parametrów. Jeśli tak jest, to najprawdopodobniej stąd źródło ewentualnej pomyłki moich znajomych.

 

 

Miło byłoby, gdyby wypowiedział się ktoś z wykształceniem technicznym.

Link to post
Share on other sites

Panowie, wiem że już nie ważne, ale na "chłopskie oko" co do sprężyny to jest tak: krótsza sprężyna ma taką samą moc tylko w przypadku karabinków oprócz siły sprężyny potrzebna jest odpowiednia jej długość aby doprowadziła tłok z odpowiednią siłą do końca. Po prostu krótsza sprężyna rozpręży się przed dopchnięciem tłoka do końca cylindra i po zostawi tłok bez "parcia", czyli poleci dalej (tłok) luźno opierając się o powietrze stłoczone przednim.

 

Jak są jakieś inne teorie poważniejsze od mojej to można śmiało je zamieścić :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...