Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Która M14 najlepsza?


Recommended Posts

Poczytałem już trochę tematów na forum o m14, ale ciężko znaleźć faworyta.

Szukam m14 na karabin para-snajperski, ok. 550fps.

 

Która firma robi m14, która da sie dobrze modyfikować (dostępność części zamiennych)?

Widzę, że co firma to inny standard. Która będzie najlepsza Classic Army, G&G, Tokyo Marui. Czytałem, że G&P robi bardzo "swój" standard, czy inne firmy robią do nich części zamienne i jak to wygląda u innych producentów M14'ek. Z markowych replik tylko G&G robi wersje EBR? Jak może wyglądać tuning m14 poszczególnych firm do m150?

 

Najbardziej zależy mi aby dostępność i cena części GB nie zabijała. Z tego co zauważyłem na ASGShop to głowica cylindra CA - 80zł TM - 40zł, ten sam producent.

 

Może ktoś troche wyjaśnić odnośnie m14'ek, bo co replika to inne standardy, specyficzne i niestandardowe części :/

Link to post
Share on other sites

Dużo zależy tu od Twojego budżetu. Ja polecam od siebie G&G - nie jest to na pewno najtańsza opcja ze wszystkich M14stek, ale efekt końcowy jest wart ceny. Powiem tylko że nie miałem jeszcze lepiej strzelającej na stocku repliki od kupionego niedawno veterana.

 

Koszt tuningu do tych 550 fps to jakieś 300-350zł, jedyną drogą niestandardową częścią, którą w tym wypadku trzeba wymienić to głowica cylindra, koszt 80zł. Oszczędzasz mocno na zębatkach, które są standardowe z v2/v3. Duży minus to niestety magi, a dokładniej ich cena.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja mam veterana od dwóch lat i jest to broń wręcz pancerna - jak rzekł jeden z kolegów wcześniej. Moja M14 jest poobijana, traktowana strasznie brutalnie i jedyną stratą jest porysowanie kolby i łoża z niezwykle miękkiego drewna i zgubienie muszki - ale to moja wina - niedopatrzenie.

Minusem jest, jak ktoś wspomniał, cena magazynków - nie wiedzieć czemu takie drogie. Są jednak i inne minusy magazynku hi-cap.Klapka do wrzutu kulek łatwo się wyrabia i trzeba "zabezpieczać" np. taśmą, żeby nie latała. Po drugie, magazynki mają tendencje do niełapania zatrzaskiem magazynku, ale może to indywidualna sprawa repliki. W każdym razie trzeba za każdym razie upewnić, że zatrzask "chwycił".

Ponadto selektor ognia ,po tak długim i ostrym traktowaniu, czasem robi głupoty. Np. nie strzela na pojedynczym tylko na "serią".

 

Teraz z innej mańki. Moja zasada brzmi - nie tykamy tego co cudnie działa. A m14 veteran to broń cudnie działająca. Mam w oddziale jeszcze 2 veterany. Jeden został rozebrany bo chciano bodajże z kablami coś porobić i teraz leży. Drugi został rozebrany, żeby obejrzeć "jak się rozkłada" i kable przesuwa. Przestał po pierwszym od zajrzenia strzelaniu działać - prawdopodbnie gearbox i zębatki - ale nie widziałem. W każdym razie leży. Może to przypadek, może fatum. Prawda jest taka, że jak zajrzano do dwóch replik - dwie zdechły :icon_wink:

Edited by WOLFGRAU
Link to post
Share on other sites

Przykro mi panowie ale mylicie się - G&G to tylko i aż, co najwyżej "średnia" replika.(...)

Veteran???!!! :icon_eek2:

Pancerny gearbox V.7! Dobry zasięg już w stocku! Kolba i łoże z drewna orzechowego! Replika ze wszech miar godna polecenia, szkoda, że aktualnie, na krajowym rynku niedostępna!

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

@ Powała - trochę nie masz racji. Kolba i łoże z drewna orzechowego stanowią największą wadę tej repliki. Lakier którym pokryto drewno jest zbyt miękki i nie zapewnia odpowiedniej ochrony. Owszem, można powiedzieć, że sfatygowana kolba nadaje replice rasowego wyglądu, ale moim zdaniem producent zaoszczędził na lakierze. Dlatego nie ma sensu przepłacać blisko 700 zł za drewniane łoże. Już lepiej kupić zwykłe M14 od G&G (jeżeli to już ma być G&G) i zamontować ten komplecik + sprężyna M120 (to jedyne różnice pomiędzy zwykłym M14, a Veteran, oprócz łoża). Zostanie jeszcze pieniędzy na kupno tego zestawu lub tego i porządnej baterii, np. 8.4v 3300mAh lub li-po 7.4v o tej samej pojemności. A o wiele lepszy (pod względem wyglądu) jest ten model M14 od G&G. Z tym, że nadal trzeba zamontować do niego wspomniany powyżej komplet. Wtedy replika będzie bez trudu osiągać zasięg na poziomie 70m +/- kilka metrów :D

 

 

Z markowych replik tylko G&G robi wersje EBR?

 

Opprócz G&G różne wersje EBR robi CA i G&P. Kiedyś G&P było do dostania w asgshopie, a obecnie CA i G&G sprowadza na zamówienie Capri.

Link to post
Share on other sites

@Powała:

Na czym polaga ta "pancerność" V7 u G&G?

Albo "dobry zasięg już w stocku"?

Piszesz o tym mając porównanie do Tokyo Marui?

Poza tym wiesz jak sądzę, że przy upgrade'cie do 550 fps z gearboxa leci cały środek.

Drewniane łoże to jedyny atut tej repliki ale w wersji "veteran" - dodan, że wg mnie również wątpliwy, bo szału nie ma.

 

Proszę też nienadużywać takich wpisów jak: "replika ze wszech miar godna polecenia" bo niby co to znaczy?

W ogóle argumenty, które przytoczyłeś ( w raz z innymi "mdlejącymi" z zachwytu.. ) są ogólnikowe w najlepszym wypadku, żeby nie powiedzieć nieprawdziwe.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Well, panowie, zamiast deliberować czy G&G jest złe i niedobre, to moglibyście podać proszę SWOJE typy?

 

Dla mnie aż do przeczytania tu obecnych opinii też G&G wydawało się zawsze najlepsze, z racji:

 

1) tak zwana pancerność: gearbox G&G: http://wmasg.pl/var/images/text/124430/7/gearbox1.jpg contra gearboxy innych v7: http://www.airsoftgi.com/images/airsoft_M14_gearbox_B.jpg

jak dla mnie wzmocnienia z przodu G&G są całkiem całkiem

 

Jedynym producentem który robi podobne v7 jest CA, ale jej nie polecę z własnych doświadczeń, bo CA wzięło ten GB G&G i jeszcze trochę tam pogrzebało. efekt? jak walnął popychacz dyszy do 2 tygodnie piłowania G&G żeby wszedł.

 

2) no dobra, w sumie to mam jeden argument :P

Link to post
Share on other sites

No ale w sumie jak odświeżyłem pamięć to w TM takim wzmocnieniem jest gniazdo magazynka, przykręca się śrubką i wkłada pin na początku GB a to solidny kawał złomu jest, tak właśnie sam udowodniłem, że byłem w błędzie. Ale tak czy srak g&g jest oblatane na ciężkich sprężynach TM prawie (max. sp160 w środku latało z szybkiej lektury tematu o gb v.7).

Link to post
Share on other sites

@Malvin, masz rację, ale drewniane łoże nadaje "specklimacik"... :icon_cool:

 

@Lambert, a jakie masz zarzuty do gearboxa G&G? Nie napisaleś, czy miałeś Veterana, ja nie mialem TM, więc nie porównuję. Miałem Veterana i zapewniam Cię, że w stocku uzyskiwałem 100% trafień w tarczę sylwetkową (Francuz) z odległości 70 m, więc nie zarzucaj mi nieprawdy... :icon_evil:

 

Ps

"Każda pliszka, swój ogonek chwali". :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Czy odpowiedź pytaniem na pytanie jest nie jest aby nieelegancka, panie rycerzu?

 

A odpowiadając na Twoje; nie jest lepszy od V7 TM i rozwijając, mam spore wątliwości czy mu dorównuje.

Natomiast to co jest w jego wnętrzu plasuje się znacznie niżej niż "zwykły" stock TM.

Mogę się zgodzić, że zęby i łożyska wytrzymają większy UP od Marui ale jeśli idziemy do 550 fps, czyli w snajpe to i tak bez znaczenia - jak już wspomniałem wcześniej cały środek podlega wymianie.

Zato komora HU to już zupełnie inna liga ( G&G to ćwierćliga ) - poprostu uwierz skoro nie miałeś możliwości porównania. Miałem kilka replik G&G, w tym M14. Również próbowałem je doprowadzić do stanu, który uznałbym za przyzwoity i nie zawsze to się udawało. G&G ma swój "standard" który w dużej mierze polega na "obudowaniu" bylejakich mechanizmów w nibylepsze opakowanie - mam na myśli coś na kształt lufy precyzyjnej w stocku, stalowego body lub drewnianego łoża w droższych replikach swojej produkcji. Niestety w wnętrzu drzemią te same, średniej jakości części.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

 

P.S.

W tym wątku wyszło trochę śmiesznie, tak jak "na zielonym" gdy ktoś pyta o klamki i w odpowiedzi czyta STTI, KJW, KWA itp. z dopiskiem "ze wszech miar godne polecenia". Tam podobnie, koronnym argumentem jest niby fajny materiał ( metalowy zamek ).

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem, nie miałem do czynienia z TM, więc nie mogłem porównać. Jeśli Ty - jak piszesz - miałeś i G&G i TM, to OK, uznaję Twoje racje.

To co pisałem o Veteranie, doświadczyłem "organoleptycznie", osobiście byłem z niego bardzo zadowolony, do momentu rezygnacji z zabawy w "snajpera". Była to jak na razie najlepsza z posiadanych przeze mnie replik.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...