Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki i akcesoriów


Recommended Posts

Siemanero, pomału przymierzam sie do zakupu sprzętu do zabawy w asg, trochę się w tym rozgarnąłem, byłem na kilku strzelankach z ziomkami i postanowiłem się dozbroić :D A więc na początek chce przeznaczyć na to ok.1300 zł. Czy pomożecie mi dobrać sprzęt za tą cenę ? Oczywiście w tej kwocie pasuje by zmieściło się: replikla, kamizelka taktyczna, gogle, ochraniacze na łokcie i kolana, hełm i ew. spodnie oraz bluza. Kwota jaką planuje wydać w sumie nie jest ustalona na sztywno. Dodam, że jestem zafascynowany stylizacją ,,na stalkera". Oczywiście nie musi to być jakieś wierne odwzorowanie, ot jakieś smaczki. pozdro i licze na pomoc :)(mam 19 lat i 185cm wzrostu, choć nie wiem czy jest to potrzebne :D)

Aaa co do repliki to preferuje coś zza naszej wschodniej granicy (Ak) .

Link to post
Share on other sites

AK (RK-10S) wykonana w całości ze stali (jedynie lufa zew. to znal), CM ma więcej Znalowych części (szczególnie takich wrażliwych jak podstawa muszki która lubi bardzo pękać) no i nowe serie Boyia są lepsze od cymy która ma lepszy silnik (miałem kiedyś CM.045 ale szybko się posypała; zacinka na GB oraz ułamała się podstawa muszki a w cale jej nie katowałem). Boyi ma jeszcze jakieś tam oznaczenia:

http://www.taiwangun...k-10s-boyi.html

Okulary (SPECS'y):

http://allegro.pl/ok...2485898130.html

lub jakieś dobre gogle np. ESS lub Bolle

Nakolanniki: poszukaj na allegro lub w komisie używanych Bijansów

Mundur to demobil niemiecki (flecktran) lub brytyjski (DPM)

Ładowarka to minimum mikroprocesorowa z funkcją rozładowywania, ja używam jakiejś zwykłej chińskiej najprawdopodobniej ale nie widzę żeby coś złego się działo. Przy LiPo musi być specjalna do takowych pakietów.

Hełm posiadam chińską kopię Mich2000 z TG jedyne co w nim robię od czasu do czasu to sprawdzam czy śruby są dokręcone.

Kamizelka: http://allegro.pl/ka...2498764815.html

 

 

Jeżeli chcesz coś w rodzaju stalkera to kup sobie pas LC2 na to manierkę, maskę p-gaz, ładownice na magi do AK, plecak na plecy, a zamiast munduru wysłużona bluza z kapturem i podniszczone, połatane spodnie lub kombinezon w oliwce.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

oooo kurde wielie dzięki za pomoc :) Co do ładowarki, to mówicie, że przydała by się z funkcją rozładowywania, czyli mam rozumieć, że nie można ładować w pół wyczerpanej baterii?

Co do repliki to faktycznie najbardziej podoba mi się ta którą zaproponował Vender, co prawda myślałem o zakupie cm48 w wersju u ze składaną kolbą bo słyszałem że cyma robi lepsze akacze, ale jeśli mówicie że boyi robi teraz lepsze to chyba przychyle się do tego RK.

A i co to jest w ogóle to KWA ? Pierwsze słyszę :) A co do maski to mam w domu taką :maska%20buldog%201a.jpg.thumb_218x300.jpg

Także jeden gadżet już mam :D

Link to post
Share on other sites

A i co to jest w ogóle to KWA ? Pierwsze słyszę :icon_smile:

 

Make my day ! xD

 

KWA robi repliki M4/M16 są to jedne z najlepszych na rynku.

 

 

 

Maskę noś jako gadżet, nigdy nie zakładaj tej maski jako ochrona oczu!

 

Tak, nowe serie Boyia są lepsze od Cymy.

I tak baterii nie można ładować na wpół rozładowanej trzeba wykonać pełen cykl.

Link to post
Share on other sites

A i jeszcze pytanko czy jest możlwość zamontowania do tego rk jakiejś szyny? Myślałem tak na przyszłość o montażu granatnika i tłumika, bo bardzo fajnie to wygląda :D Jest w ogóle sens się angażować w takie gadżety?

I jeszcze myślałem też o montażu kamerki na broni, czy jest w ogóle taka możliwość? Jak to się ma w praktyce? Może nagrał by coś z pola walki ;)

Link to post
Share on other sites

Ta maska nie wytrzymała 300 fps w szybkę (z 5m).

 

Granatnik na ak fajna sprawa, niestety działający to spory wydatek, tłumik to mnie fajny gadżet bo jak mocniej zaryjesz o ziemię to mocowanie luf może pęknąć, albo coś.

Edited by oski52
Link to post
Share on other sites

Ja gdzieś widziałem/słyszałem, że pewien użytkownik zrobił sobie atrapę granatnika GP-30 z PCV, ołówka i rączki od ak.

Szyny można zamontować są różne w przypadku tego AK najlepsza będzie szyna zakładana na rurę gazową albo oszynowany chwyt przedni.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupisz kamerę GOPROHD to masz możliwość zamontowania kamery na karabinie, kasku, torsie itp. Jest to chyba najlepsza kamera na rynku o takich rozmiarach :) Go Pro HD HERO 2 nagrywa nawet w 120 fps, więc jeśli ktoś zajmuje się tworzeniem filmów to taki gadżet na pewno mu się przyda. Jeśli chciałbyś sklecić coś bez obróbki video to wystarczy Ci zwykła kamera i nakładka plexi na obiektyw żeby Ci go przypadkiem jakaś kulka nie rozwaliła ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...