Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przeczytałem co nie co w temacie "Jak strzelać prawe za darmo z gaziaków" i powiem, że nie interesowało by mnie kupno butli 11kg. Czy na chwilę obecną, można gdzieś dostać butle z Propanem Colemana albo Bernzomatic'a ?

 

[Edit] Czy to są te butle które stosuje się z adapterami: http://allegro.pl/bernzomatic-i2496881090.html ?

Edited by Across321
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli teraz wiem dokładnie czego szukać. Dostał bym takie butle w sklepach typu castorama ? Jeśli nie do gdzie taki butle są do dostania, bo w necie nic nie znalazłem ? Rozumiem, że te butle nie są jednorazowego użytku (można je ponownie nabić), czy może się mylę ? W jakich miejscach, lub sklepach szukać punktów w którym nabiją mi butlę propanem ? Dużo pytań..... ale cóż w tym temacie jestem zielony. :icon_razz2:

Pozdrawiam

Edited by Across321
Link to post
Share on other sites

Niestety jednorazowe, lepiej i taniej jest kupić butlę turystyczną 0.5-1 kg i nabijać w samemu z butli 11 kg. Choć i tu masz totolotek przy zakupie - nie zawsze można dostać czysty propan w butlach 11 kg. O Castoramie zapomnij, najstarsi górale nie pamiętają kiedy był tam dostępny propan.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

No dobra, jak bym kupił butlę turystyczną 0,5-1kg to czy mógł bym nabijać ją w jakich punktach, bo nie ma opcji kupna 11kg butli. I druga sprawa, to z tego co widzę to do butli turystycznej nie podłączę tego adaptera. Jakiej bym potrzebował przejściówki do np. takiej butli http://allegro.pl/butla-gazowa-0-5-kg-nowa-legalizacja-najtaniej-i2505664444.html abym mógł podłączyć adapter.

Link to post
Share on other sites

No dobra, jak bym kupił butlę turystyczną 0,5-1kg to czy mógł bym nabijać ją w jakich punktach, bo nie ma opcji kupna 11kg butli. I druga sprawa, to z tego co widzę to do butli turystycznej nie podłączę tego adaptera. Jakiej bym potrzebował przejściówki do np. takiej butli http://allegro.pl/bu...2505664444.html abym mógł podłączyć adapter.

 

Jak byś przeczytał dobrze cały wątek to byś nie zadał tego pytania - dokładny opis instalacji jest w wątku, tylko dobrze poszukaj.

@Mikson Dzięki za info, aż pojadę sprawdzić czy się pojawiły i sam chętnie przytulę jedną butelczynę :icon_biggrin:

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Czemu niewystarczający ?

Cóż, ciężki zamek i blowback trochę za dużo wysysają z magazynka. Zazwyczaj górną granicą wystarczalności jednego nabicia jest dwukrotna pojemność magazynka, ale z bernzomaticiem jak połowę tej wartości uda się wystrzelać to jest dobrze.

Z czego ostatnie kilka strzałów to taka pierdziawa, że gdybym nie przyłożył i nie strzelił sobie w dłoń to nie dałbym głowy że gnat się przeładowuje.

Jeśli, rzecz jasna, nie dostałem jakiejś felernej butelki, to propan poczeka aż będzie mógł ładować jakąś replikę gdzie cała para idzie w strzelanie, a nie w przeładowywanie :icon_biggrin:

 

@memonic: Jak nie zapomnę, to sprawdzę w tej Castoramie w Gdańsku czy jeszcze mają tą półeczkę z bernzomaticami.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Czemu? Szukałem ale tylko przeleciałem na szybko.

 

Teoretycznie butla ma cienkie ścianki... a na pomyślunek jak sie nie przecholuje (do pełna) i nie podgrzeje butli to nie ma szans żeby wystrzeliła. W środku butli utrzymuje sie te same ciśnienie, czy jest jej połowa, czy pełna, bo ciecz nie zmienia swoich właściwości. Największy problem jest z dyszą z butli, bo może się uszkodzić. Sam kończe 7 butle od tego pana i chyba znowu mu wyśle bo narazie nie mam pieniędzy na zrobienie własnej przepompowni :icon_smile:

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

To czy się naleje do pełna czy do p[ołowy nie ma znaczenia. To jest płynny gaz :D

 

A zadowolony jesteś? Jest mocniejszy niż GG, porównywalny, słabszy? Śmierdzi? Bo mam odłozone prawie 20 butli właśnie w tym celu :D.

 

Śmierdzi, wydajnościowo tak jak zwykły gg, żadna replika się nie focha. Tylko żeby napełnić to muszę schładzać lekko magi żeby ładnie leciało, ale to nawet przy GG tak wolałem zrobić. No chyba że jestem głupi i źle napełniam magazynki :teeth:

Link to post
Share on other sites

Aaa czy;li jedyne co jest "przeciw" to przypuszczenia i gdybania "Nie bawił bym się". Spoko.

 

Dziś strzelałem z przelewanego propanu. Fajnie to chodzi, odrobinkę mocniejszy BB i straszny smród ale koszt średnio 2zł za napełnienie butli do bodaj 400g to jest coś, dla czego warto zainwestować 300zł na zestaw :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...