Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zaczep do broni - Bad Company 2


Recommended Posts

Witam, wydaje mi się, ze dobry temat.

 

Mam pytanie odnoście zawieszenia z tego screena:

http://552gaming.com/wp-content/uploads/2011/08/bad-company-2.jpg

 

Czy to jest po prostu paracord podczepiony do karabińczyka, czy coś bardziej specjalistycznego. Nie ukrywam, jest to ciekawa, jak dla mnie, alternatywa dla bungee.

 

Na początku myślałem, że to po prostu żyłka na zaczepie, coś w tym stylu: http://allegro.pl/skipass-ski-pass-brelok-karabinczyk-gratis-etui-i2514052712.html

 

Ale to ma za mały udźwig i nie "przyssa" repliki do Ciała jak ją puścimy.

 

Istnieje w ogóle coś takiego?

Link to post
Share on other sites

v1 jest w bardzo korzystnej cenie. Zresztą ten kto może zamontować doceni komfort zawieszenia 2p nad 1p. Osobiście uważam, że jakiekolwiek opcje szybkiego przepinania 2p-1p to marketingowa bzdura, nie widzę zastosowania. Oczywiście opcja jest miła ale nie koniecznie musi być szybka.

Link to post
Share on other sites

1. Nie masz za dużo kasy, a chcesz rozwiązać problem to kup sobie kawałek gumy jak w ekspanderach czyli z angielskiego - bungee cord-u i karabińczyk np. w "castodużymsklepie" albo "łobipodobnym". Z restą sam karabińczyk też nie jest niezbędnym elementem zestawu. Nasze Gromiki do "pompki" nawet i tego czasem nie stosują.

2. Masz trochę zbędnej gotówy, albo szukasz gadżetu vel bajeru (czasami i praktycznego, nie powiem) to patrz powyższe posty.

 

:icon_smile:

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Dobra, wszystko git tylko nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z mechaniki działania tego typu zawieszeń. Po pierwsze replikę cały czas trzymasz w dłoniach, czyli nie możesz odciążyć rąk np. podczas patrolu. Po drugie podczas wykonywania dziesiątek czynności nie możesz odsunąć repliki z przestrzeni roboczej (opatrywanie, wspinanie po drabinie a nawet zwykłe klękanie nad mapą, itp.) Po trzecie, dla użytkowników broni bocznej, replika puszczona opada na mocną stronę. W skrócie, użytkowa KUPA ;) Wybaczcie, że pozostaję sceptyczny.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Jeśliby dać dłuższy kawałek shockcordu można by było zarzucić replikę na plecy.

 

Ale i tak wg mnie zawieszenie montowane na kamizelke w jednym miejscu będzie ją przeciążać, a to nie będzie zbyt wygodne.

Link to post
Share on other sites

Chyba, że nosisz na lewej stronie - tak jak np zawieszenie 1pkt pod lewym ramieniem - wtedy nawet po puszczeniu replika zsuwa się na przód/lewo i bez większych problemów problemów przerzucisz bardziej na lewy bok. I dostęp do bocznej nadal masz...

 

Natomiast też uważam, że porządne 2pkt, lub 1pkt przy CQB/MOUT daje radę dużo więcej zdziałać niż takie stałe cudo... Przede wszystkim wygoda...

Link to post
Share on other sites

mam 1 ptk i jeżeli masz na sobie kamizelkę to jest ok, jeśli nie to zacznie ci się obijac o kolana (taki AK :icon_biggrin:).

zawieszenie 2 punktowe zawsze zachacza się o gałązki i ogólnie telepie się tam gdzie nie trzeba. jedyny plus to wygodne przenoszenie na plecach.

 

obecnie planuje zrobić sobie zawieszenie z paracordu i karabińczyka tak jak ci z FR. karabińczyk przyczepie do kamizelki, ew drugi do broni. daje to dużo lepszą egronomię, nie krępuje ruchów, replikę możana szybko zarzucić na plaecy jak i ją wydobyć.

Edited by Milekh
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Tak, tak. Rób, rób. :icon_smile:

 

Zaczepia o gałązki :hahaha:

 

Pewnie ma jedyne słuszne zawieszenie od AK i zdejmuje je, kiedy używa karabinka. Tak to jest, kiedy jeździ się skuterem i krytykuje motory za słabe osiągi. ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Wukasz, dlaczego uważasz, że jakiekolwiek opcje szybkiego przepinania 2p-1p to marketingowa bzdura? Rozwiń myśl proszę.

 

I co macie do zawieszenia od AK? Serio pytam

Link to post
Share on other sites

Wukasz, dlaczego uważasz, że jakiekolwiek opcje szybkiego przepinania 2p-1p to marketingowa bzdura? Rozwiń myśl proszę.

 

Też nie rozumiem, skąd taka konkluzja. Ja mam Condora 2-1pkt i bardzo sobie chwalę. Jest cholernie wygodne. W polu można to faktycznie zstąpić takim zaczepem jak na fotce z tematu - odciąża nieco kręgosłup - jednak do całodziennego noszenia takie rozwiązanie jak Condora (2-1p + bungie) wydaje mi się być idealne.

Link to post
Share on other sites

Szybkiego. To słowo klucz. Połączenia dwa w jednym nie neguję w żadnym stopniu. Dlaczego uważam, że to marketingowa bzdura? Bo zawieszenia te mają dwa różne zastosowania. W uproszczeniu 1p to CQB, 2p to zawieszenie patrolowe. Osobiście uważam, że 2p jest po prostu bardziej uniwersalne niż jakiekolwiek 1p (przy treningu da się je zastosować w CQB, 1p będzie rozkładało ciężar tak jak rozkłada zawsze), 3p nie uznaję w ogóle (nie ma żadnych zalet). Rozumiem zauroczenie 1p w ASG, w większości przypadków spełnia swoje funkcje wyśmienicie. Jeśli jednak ktoś weźmie udział w imprezie odmiennej od kilkugodzinnej jebanki doceni 2p.

 

EDIT

A zawieszenie 2p do AK, o ile pamiętam, jest za krótkie i nie pozwala na zmianę ramienia (dodatkowo nie pozwala na szybką regulację długości, takie paradne). Ale mogę się mylić, bo nie używałem, bo na pierwszy rzut oka mi nie leżało.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

A zawieszenie 2p do AK, o ile pamiętam, jest za krótkie i nie pozwala na zmianę ramienia (dodatkowo nie pozwala na szybką regulację długości, takie paradne). Ale mogę się mylić, bo nie używałem, bo na pierwszy rzut oka mi nie leżało.

 

Na ile pamiętam, to dokładnie tak. Acz dało się przepiąć przedni karabińczyk do tyłu i zrobić prymitywnego jednopunkta.

Najbardziej upierdliwa w tym była regulacja długości...

 

O jak ja się cieszę, że czasy, kiedy dostałem pas nośny do AK i musiałem na tym nosić AKMSa minęły dawno, dawno temu :maniak_luzik:

Link to post
Share on other sites

Zawieszenie do AK pozwala na zmianę ramienia, regulowanie długości jest już dzisiaj nieco anachroniczne i rzeczywiście nie da się tego zrobić równie błyskawicznie w te i wewte, jak w nowszych konstrukcjach, ale ujdzie. Dla mnie jest lepsze niż przereklamowany Magpul MS2, którego obecnie używam (kupiłem okazyjnie, żeby się przekonać dlaczego ludzie tak na to narzekają. I jeżeli ktoś nie jest fanem Costy i reszty ekipy to niech trzyma się z daleka) i cała masa robionych typowo pod airsoft zabawek.

 

Chciałbym jednak zaznaczyć, że z zawieszeniem polskim do kbk AK nie miałem bezpośredniej styczności, natomiast od ponad 2 lat jestem w posiadaniu radzieckiej wersji takowego do AK-74 (O ile różni się czymś od pasów nośnych dla poprzedników). Poza tym już od pewnego czasu myślę o schowaniu go do szafy i wymianie na coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...