Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ostatnio wpadły w oko mi kałachy, pomyślałem sobie, a było to wałkowane po raz tysięczny, to będzie łatwy wybór. Niestety okazało się trochę innaczej. :P

Krótko, interesują mnie AK74 całe czarne, czy jest jakaś różnica między CM040 i CM048, oprócz drewnianych okładzin i kolby w tej drugiej?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tak, chętnie bym wziął CM048, niestety tylko jest wersja z drewnem (przynajmniej ja tylko takie widziałem).

Mi np. bardziej podoba się cała czarna "aka", więc skoro cm.40 ma też metalową komorę, to nie widzę różnicy miedzy cm 040, a cm 048, jedynie zastanawia mnie 100+ zł różnicy.

Link to post
Share on other sites

Skoro się różni tylko drewnem, to po co mam kupować 048 i zmieniać chwyty przednie i rączki?

Ta replika mnie interesuje http://www.taiwangun...cm-040c-cm.html Chyba składana kolba nie grozi złamaniem, jak w starszych modelach?

No chyba, że jest lepiej wykonana zewnętrznie od 040, ale chyba już większość tematów i opisów przeczytałem i nadal nie mogę znaleźć różnicy.

 

 

@Czemu z inną kolbą, jest jakaś zła? Akurat ta mi się najbardziej podoba. :P

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

TAK. CM040 miałem przez długi czas, sprawowała się extra. Przyszła od Krakmanów lekko podrdzewiała.

Teraz mam CM048M i również nic jej nie dolega (oczywiście GB są te same). Niektórzy narzekają na łamliwość i kruchość ZnAlowych elementów, ale u mnie nic takiego nie odnotowałem.

 

Wybór jest Twój, powodzenia.

Link to post
Share on other sites

hmm jeśli chodzi o łamiące się rzeczy to od tego jest CYMA która wykonana jest w większości z gównolitu ale jak tam chcesz na starcie nity, i proponuje poczytać o wnętrznościach cymy a boyia jak to napisał jeden z forumowiczów: " ja z cymą wstydziłbym się na strzelace pokazać".

 

Zapomniał bym RK w wersji "s" na dzisiejszy dzień nic lepszego nie znajdziesz od chinoli.

Edited by ssnejker
Link to post
Share on other sites

hmm jeśli chodzi o łamiące się rzeczy to od tego jest CYMA która wykonana jest w większości z gównolitu ale jak tam chcesz na starcie nity,

 

to mam wrażenie, że trzymałeś CM042... które było "full metal " a nie "stil" ... zresztą w CM040 to mało jest znalu co ciekawe...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...